‎محاکمه کامران ایازی به اتهام سب النبی و ارتداد

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲- IranSOS – از سوی شعبه ۷۶ کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه سال جاری به عنوان زمان رسیدگی به اتهام ارتداد دکتر کامران ایازی اعلام شده است. نخستین جلسه ی رسیدگی به این اتهام در اسفند ماه سال ۹۰ برگزار گردید.

‎احضار یک فعال دانشجویی دانشگاه یزد به اداره اطلاعات

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – در پی تماس تلفنی وزارت اطلاعات با مهدی امانی فعال دانشجویی دانشگاه یزد وی به وزارت اطلاعات فراخوانده شد. به گزارش هرانا به نقل از دانشجونیوز، این فعال دانشجویی پس از مراجعه به حراست دانشگاه با احضاریه دادگاه انقلاب مبنی بر حضور و پاسخگویی به پاره ای از سوالات در ستاد خبری اطلاعات یزد مواجه گشت.

‎اعدام دو متهم در زندان وکیل آباد مشهد

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دو متهم به قتل در محوطه زندان وکیل آباد مشهد از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سپیده دم روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ما دو متهم به قتل در محوطه زندان وکیل ‌آباد مشهد از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎گزارشی از وضعیت زندانیان اهل‌سنت در زندان زاهدان

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مسئولین زندان مرکزی زاهدان بابرخوردهای سلیقه‌ای و توهین به اعتقادات زندانیان اهل‌سنت موجبات ناراحتی زندانیان را به وجود آورده‌اند. یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «مسئولین با زندانیان برخوردهای سلیقه‌ای و برخی مواقع دستوری با زندانیان اهل‌سنت می‌کنند و بین شیعه و سنی فرق می‌گذارند. در این زندان همیشه سنی‌ها مورد ظلم قرار می‌گیرند و به نوعی همیشه حق با شیعه هاست.»

‎برگزاری دادگاه چهار درویش گنابادی پس از ۱۰ ماه

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – چهار درویش گنابادی محبوس در بند امنیتی «عبرت» زندان عادل آباد شیراز، پس از تحمل ۱۰ ماه بازداشت موقت، به دادگاه انقلاب شیراز اعزام شدند. به گزارش مجذوبان نور؛ صبح امروز جلسه رسیدگی به پرونده محسن اسماعیلی٬ ابراهیم بهرامی٬ محمدعلی صادقی و محمدعلی دهقان از دراویش گنابادی که به اتهام «تشکیل گروه تروریستی علیه نظام»، «شرکت در تجمعات به قصد براندازی» و «محاربه با خدا» و «حمل سلاح»، مدت ۱۰ ماه را در بازداشت موقت سپری می‌کنند، برگزار شد.

‎وضعیت بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان وخیم است

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دریاچه زریوار مریوان، به عنوان بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین جهان، وضعیت نامناسبی دارد و نیازمند توجه جدی مسئولان است. به گزارش ایلنا، دریاچه زریوار یکی از منحصر به فرد‌ترین دریاچه‌های آب شیرین در جهان به شمار می‌رود که در سه‌ کیلومتری‌ شمال‌ باختری‌ مریوان‌ قرار داد.

عبدالکریم لاهیجی: وضعیت آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد عنوانی غیر از حبس ندارد و از مصادیق حبس خودسرانه است

جمعه٬ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – در ارتباط با وضعیت مهدی کروبی٬ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد وبسایت جرس گفتگویی را با دکتر عبدالکربم لاهیجی رییس فدراسیون بین اللمی جامعه های حقوق بشر انجام داده است. عبدالکریم لاهیجی: در سازمان ملل نهادی هست به نام گروه تحقیق در‌باره‌ی بازداشت‌های خودسرانه و از نظر مقررات حقوق بین‌الملل حقوق بشر، وضعیت آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد عنوانی غیر از حبس ندارد. حتی اگر آنچنان که می‌گویند حبس در خانه باشد، کما این که در مورد آقای کروبی تا چند روز پیش که ایشان را به خانه‌شان انتقال بدهند حبس در خانه هم نبود و در خانه امن بود. به هر حال عنوان حقوقی این عمل حبس است و به همین خاطر ما هم به گروه تحقیق درباره‌ی بازداشت‌های خودسرانه شکایت کردیم.

‎لغو حکم اعدام ۲۱ نفر در بجنورد و اصفهان

‎جمعه٬ ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ – – به گفته مقام‌‌های رژیم ایران چند زندانی محکوم به اعدام به خاطر حفظ قرآن مشمول تخفیف مجازات شده‌اند و محکومیت آنها به حبس تبدیل شده است. محمدعلی زنجیره‌ای، معاون منابع انسانی سازمان زندان‌ها نیز در بجنورد گفته است که اعدام ۵ نفر به خاطر حفظ کل قرآن لغو شده است. به گزارش ‎بی بی سی به نقل از ایسنا رضا صادقی، مدیر کل امور اوقاف و خیریه استان اصفهان، از لغو حکم اعدام ۱۶ نفر در این استان خبر داده و گفته است مجازات یکی از آنها به ١۵ سال زندان و بقیه به حبس ابد تقلیل یافته است.