سی و پنجمین سالگرد انقلاب و شکست پروژه اسلام سیاسی در ایران

نوشتۀ شاهرخ بهزادی: سی و پنج سال پیش در چنین روزهایی، انقلاب مردم ایران که در ماه‌های آخرین پیش از رسیدن به پیروزی به صفت اسلامی مزین گردید و انقلاب اسلامی نام گرفت، نظام شاهنشاهی در ایران را سرنگون کرد و فصل تازه‌ای در تاریخ ملت ایران گشود. ٢٢ بهمن سال ١٣٥٧‪ ‬نقطه عطفی بود برای بخش مهمی از مردم ایران که تحقق یافتن بخش بزرگی از امیدها و آرزوها و انتظارات خود را در پیروزی انقلاب جستجو میکردند. برای بحث و گفتگو در این باره، میهمانان این میز گرد رادیویی عبارتند از خانم آزاده کیان- استاد و پژوهشگر دانشگاه در پاریس، آقای عبدالکریم لاهیجی- حقوقدان و رئیس فدراسیون بین المللی جامعه‌های دفاع ازحقوق بشر و آقای جمشید اسدی- استاد استراتژی اقتصادی در کشور فرانسه‪.‬

‎حضور خانواده زندانیان اعدامی در مقابل کاخ ریاست جمهوری

‎چهارشنبه٬ ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۲۵ تن از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام اهل‌سنت که در زندان‌های رجایی شهر، قزل‌حصار و اوین نگهداری می‌شوند برای دیدار با علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی و پیگیری نامه‌های گذشته در مقابل کاخ ریاست جمهوری تجمع کردند.

‎‎خبر تکمیلی: بازداشت دست‌کم ۵۵ تن در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

‎چهارشنبه ,۲۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن دست‌کم ۵۵ تن از شرکت کننده‌گان اصلاح طلب بازداشت شدند که برای عده‌ای پرونده قضایی تشکیل شده است. به گزارش هرانا، دست‌کم ۵۵ تن از شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن که برخی از ایشان از نمادهای اعتراضی جنبش سبز استفاده کرده بودند بازداشت و با اتوبوس به کلانتری ستارخان منتقل شدند.

‎۵ سرباز ایرانی ربوده شده کجا هستند؟

‎چهارشنبه٬ ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – موج نگرانی ها از وضعیت ۵ سرباز ربوده شده ایرانی، از خانه خانواده ‌های این سربازان، به کشور و سپس از طریق شبکه های اجتماعی به دنیا سرایت کرده است. وزارت کشور اعلام کرده است با توجه به اطلاعاتی که داریم این سربازان به پاکستان منتقل شده اند.

‎محسنی‌اژه‌ای: تا سران فتنه توبه نکنند کاری انجام نمی‌شود

‎سه شنبه٬ ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دادستان کل رژیم ایران در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده میر حسین موسوی و مهدی کروبی گفت: افرادی برای رفع حصر بی‌جهت تلاش می‌کنند، به نتیجه هم نمی‌رسند و تا زمانی که سران فتنه توبه نکنند و بر این موضع باشند به هیچ وجه کار دیگری انجام نمی‌شود و شرایط مثل سابق خواهد بود.

‎جنتی: شکستن فیلتر جرم است٬ عضویت در فیس‌بوک جرم نیست

‎چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی موضع صریح دولت درباره‌ی فیس‌بوک بیان کرد: البته این موضوع را باید از قوه قضاییه پرسید، اما تا آنجا که من می‌دانم خود عضویت در فیس بوک جرم نیست اما چون برای استفاده از فیس‌بوک باید از فیلترشکن استفاده کرد در واقع شکستن فیلتر جرم است وگرنه اصل حضور در فیس‌بوک جرم تلقی نشده است.

‎ادامه تلاش‌ها برای لغو حکم اخراج نماینده کارگران معدن چادرملو

‎چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس این نهاد کارگری، از وی خواست که پرونده اخراج «بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو را از طریق وزارت کار پیگیری کند.

‎شبی که سیمای رژیم ایران به شعور ایرانیان توهین کرد

‎چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – «کسانی که از شبکه نمایش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد پخش مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر بودند، یکی از به یاد ماندنی‌ترین رویکردهای رسانه ملی را دیدند. رویکردی که بی‌شک باید ثبت و ضبط شود و در دانشکده‌های علوم ارتباطات تدریس شود تا دانشجویان دریابند که چگونه می‌شود با استفاده از این روش همزمان هم به شعور مخاطبان یک رسانه توهین کرد و هم به هنرمندان و سینماگران یک کشور.»