‎هیچ پناه جوئی از آلمان تا ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵ به یونان اخراج نمی شود

‎۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – حنیف حیدرنژاد: وزارت کشور آلمان در بخشنامه ای که در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۳ خطاب به اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهندگی صادر کرده است تاکید کرده که هیچ پناه جوئی که از یونان خود را به آلمان رسانده است نباید در چهارچوب قرارداد دوبلین۳ به یونان بازگرداده شود. اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان خود موظف است درخواست پناهندگی این پناه جویان را مورد بررسی قرار دهد. این بخشنامه تا ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵ اعتبار خواهد داشت.

‎نگهبانان مزارع کشت و صنعت کارون ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

‎دوشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – نزدیک به ۴۰۰ کارگر نگهبان مزارع کشت و صنعت کارون در ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی حقوق دریافت نکرده‌اند./ این کارگران از مزارع نیشکر در برابر حیوانات یا هر عامل دیگری که به این مزارع آسیب برساند، محافظت می‌کنند. نماینده کارگران نگهبان مزارع کشت و صنعت نیشکر کارون شوشتر (واقع در استان خوزستان) از تعویق ۴ ماهه در پرداخت حقوق همکارانش خبر داد. 

«رضا سلطانعلی‌پور» در این باره به ایلنا گفت: نزدیک به ۴۰۰ کارگر نگهبان مزارع کشت و صنعت کارون در ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی حقوق دریافت نکرده‌اند و به نظر می‌رسد این رویه نگران کننده در بهمن ماه هم ادامه داشته باشد.

‎۱۴۰۰ کارگر معدن البرز شرقی بیش از دو ماه حقوق نگرفته‌اند

‎دوشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – عضو شورای اسلامی کارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی در استان سمنان از تعویق بیش از ۲ ماه حقوق ۱۴۰۰ کارگر شاغل در این واحد، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود، خبر داد. «رحمان عجم» از نمایندگان کارگران معادن زغال‌سنگ البرز شرقی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: علاوه بر تعویق بیش از ۲ ماه  حقوق کارگران، با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، عیدی، سنوات و پاداش پایان سال کارگران نیز که هر ساله در دی ماه پرداخت می‌شد امسال به تاخیر افتاده است.

‎محسنی اژه‌ای: با اعتراضات کارگری مخل نظم عمومی برخورد می‌کنیم

‎دوشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که این دستگاه با افرادی که به اسم اعتراضات صنفی اقدامی برخلاف نظم عمومی و امنیت ملی انجام بدهند برخورد می‌کند.

به گزارش ایلنا، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» در نشست خبری امروز – دوشنبه ۱۴ بهمن- در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا که از او درباره دلیل تغییر رویکرد قوه قضائیه در مواجهه با اعتراضات صنفی کارگران و بازداشت ۲۸ کارگر معدن چادرملو و ۳ کارگر کارخانه پلی‌اکریل طی دو هفته گذشته پرسیده بود، گفت: هیچ تغییر رویه‌ای نسبت به اعتراضات صنفی کارگران صورت نگرفته است اما اگر افرادی به اسم اعتراضات صنفی اقدامی برخلاف نظم عمومی و امنیت ملی انجام بدهند با آن‌ها برخورد می‌شود.

‎کارگران بازداشتی معدن چادرملو آزاد شدند

‎دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس نهاد صنفی کارگران پیمانی چادرملو از خاتمه تحصن و بازگشت به کار ۲ هزار کارگر معدن چادرملو که امروز نیز همچون روزهای گذشته دست از کار کشیده بودند، همزمان با آزادی کارگران خبر داد. از مجموع ۲۸ کارگر بازداشتی معدن چادرملو که به تدریج از روز چهارشنبه (۹ بهمن‌ماه) تا شنبه به پلیس امنیت اردکان احضار و سپس بازداشت شده بودند، عصر امروز (۱۴ بهمن) ۲۷ نفر آزاد شدند اما دبیر انجمن صنفی کارگران پیمانی این معدن که کارگران در اعتراض به اخراج او دست از کار کشیده بودند، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

‎برای بابک زنجانی همه چیز از خرداد سال ۸۸ شروع شد

‎دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – لحظه‌ای سکوت. انگار که تصمیم گرفته باشد صریح‌تر حرف بزند. سیگار را روی لبش گذاشت، روشن کرد، دود سیگار را بیرون داد و با نگاهی از سر اطمینان گفت: «ضبط را خاموش کن تا بگویم حقیقت چیست.» مرد پنجاه‌ و چند ساله‌ای با موهایی به رنگ خاکستر سیگار با کت‌وشلوار مرتب، شالگردنش را گردن انداخته و آماده رفتن بود. منشی‌اش را مرخص کرده و تنها منتظر ما نشسته بود، در دفتر کاری که از نور آفتاب محروم بود و هوای اتاق با نور سفید لامپ‌ها و رنگ آبی دیوارها ابری به نظر می‌رسید. همانند پدری که نگران دخترش باشد، آقای وکیل نگران «ثریا» بود.

‎مداخله مسئولین در امور داخلی بند ۳۵۰ اوین

‎دوشنبه ,۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ از آنچه مداخله مسئولین زندان در امور داخلی بندشان می‌خوانند شکایت می‌کنند.
‎به گزارش هرانا، طی روز جاری آقای «ناطقی» رئیس بند ۳۵۰ اوین اقدام به تعویض «امین چالاکی» به عنوان رابط بهداری زندانیان سیاسی که از طریق رای گیری انتخاب شده بود نموده و فرد دیگری را در این پست منتصب نموده است.

‎وضعیت بد جسمی اسدالله اسدی

‎دوشنبه ,۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – اسدالله اسدی زندانی سیاسی زندان اوین که از مشکلات قلبی و کلیوی و لثه رنج می‌برد و شرایط جسمی نگران کننده‌ای بسر می‌برد. بنا به گزارش هرانا، دکتر اسدالله اسدی طی هفته گذشته بدلیل حمله قلبی به مراکز منتقل شده و پس از درمان سرپایی به بند ۳۵۰ عودت شده است.

‎خمینی و خواب “دکتر” احمدی‌نژاد!!

‎‎دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – ناگهان دیدم در وسط جاده ۳ صندلی گذاشته شده است، در دو صندلی امام خمینی و مقام معظم رهبری نشسته بودند و صندلی سوم خالی بود. پژو را کناری پارک کردم و به همراه شیخی که همسفرم بود به سمت امام و آیت‌الله خامنه‌ای رفتیم. من در کناری ایستادم اما آن شیخ همسفر ما مدام تلاش می‌کرد تا روی صندلی سوم بنشیند که امام خمینی به او اجازه نداد. ناگهان امام خمینی رو به من کردند و با حالت تحکم گفتند: آقای دکتر احمدی‌نژاد! بفرمایید روی این صندلی بنشینید!

‎محرومیت از تحصیل یک شهروند بهایی

‎دوشنبه ,۱۴ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – فرشاد فرزان دانشجوی دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز از تحصیل محروم شد. به  گزارش هرانا،  فرشاد فرزان در مهر ماه ۱۳۹۰ در رشته حسابداری بازرگانی دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیرزا در مقطع کاردانی پذیرفته شد