‎بازداشت بیش از ۱۰ نفر از مدیران مفسد در تعزیرات حکومتی

‎شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – وزیر بیدادگستری از بازداشت بیش از ۱۰ مدیر و رئیس شعبه در تعزیرات حکومتی خبر داد. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام پورمحمدی در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید تعزیرات حکومتی استان تهران با اعلام این خبر گفت: من مبارزه با فساد را در دولت جدید با جدیت و تمرکز ویژه دنبال می‌کنم. وی افزود: متأسفانه در سازمان تعزیرات حکومتی بویژه در اداره کل تهران، عده‌ای از همکاران ما در داوری و فعالیت‌های اداری خود و رسیدگی به پرونده‌ها به فساد و انحراف آلوده شدند و ما ناچار به برخورد با آنها شدیم.

‎سراج: حکم اعدام امیر منصور آریا می‌تواند به حبس ابد تغییر یابد

‎شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حکم امیر منصور آریا گفت: حکم اعدام امیر منصور آریا می‌تواند به حبس ابد تغییر یابد. به گزارش خبرگزاری فارس، ناصر سراج در حاشیه مراسم تجدید میثاق رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی‌رتبه این قوه با آرمان‌های والای امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه حکم امیر منصور آریا در حال حاضر مرحله اجرا قرار دارد، گفت: یکی از حکم‌های فعلی امیر منصور آریا اعدام است که این حکم می‌تواند به حبس ابد و مصادیق دیگری در این راستا تغییر یابد.

‎بیانیه جمعی از نهادها و فعالان حقوق بشری درباره نگرانی از افزایش صدور و اجرای احکام اعدام

‎شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مرکزاطلاع رسانی انسانیت از صدور بیانیه ای جمعی از نهادها و فعالان حقوق بشری جهت توقف فوری اعدام‌ها در ایران ‎خبر داد: حکومت اسلامی ایران روزانه چند نفر را به قتل می‌رساند. آخرین مورد اعدام‌ها در دو هفته گذشته، اعدام فعالین سیاسی و مدنی و اعدام بیش از ۲٣ نفر در زندانهای ایران و از جمله اعدام دو فعال مدنی عرب زبان در هفته اخیر بود. امروز خواسته «لغو مجازات اعدام» در کنار مطالبه حق آزادی زندانیان سیاسی، به یک خواسته و مطالبه اولیه مبارزات آزادی‌خواهانه در ایران تبدیل شده است.

آزادی عضو زندانی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

۱۲ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – یک عضو سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از زندان آزاد شد. دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در بیانیه ای در همین رابطه اعلام نمود: محمدسجاد احمدی از اعضای این سازمان در کرمانشاه که به عنوان کارشناس ارشد در یک موسسه تحقیقاتی در تهران مشغول به کار بود، به اتهام رونوشت برداری از اسناد دولتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد وی پس از قطعی شدن این حکم در شهریورماه سال جاری روانه زندان اوین شد،سازمان بنا به خواست ایشان خبر حبس وی را مسکوت گذاشت.

‎ساختار رسمی جامعه‌ “شادی” را به عنوان یک حق برای مردم بشناسد

‎یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – یک جامعه‌شناس تاکید کرد: ساختار رسمی جامعه باید «شادی» را به عنوان یک حق برای مردم بشناسد، آن را درک کند و در جهت شاد بودن مردم تلاش کند، اما اکنون کسانی که شاد باشند، به نوعی در اجتماع توبیخ می‌شوند. دکتر امیرمحمود حریرچی در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: شادی غذای روح ماست و باید فرصت شادی کردن را برای مردم فراهم کنیم نه اینکه در تقابل با آن قرار گیریم.

‎آلودگی هوای اهواز و مسمومیت مردم پس از بارش باران

‎یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست علت نهایی آلودگی هوای شهر اهواز و مسمومیت مردم پس از بارش باران را اعلام کرد. دکتر سعید متصدی در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: با شرایطی که در این شهر پس از بارش باران برای مردم به وجود آمد، دو علت به عنوان علل نهایی این مشکل معرفی شدند که شامل دی‌اکسید گوگرد و دی‌اکسید ازت می‌شود.

‎۲ آتش‌نشان با قرار وثیقه آزاد شده‌اند

‎یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه شهرداری جلساتی مشترک با وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی برای بررسی حادثه خیابان جمهوری تشکیل داده است، گفت: دو آتش‌نشان با قرار وثیقه آزاد شدند. مجتبی عبداللهی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه در هفته گذشته جلسه مشترکی با حضور مدیران ارشد سازمان بازرسی داشتیم، افزود: وزارت کشور بررسی‌های جداگانه خود را انجام می‌دهد و علاوه بر جلسه مشترک با وزارت کشور، حتی یک جلسه هم با مجلس و تیم سه نفره متشکل از حسین طلا، علیرضا محجوب و مهرداد بذرپاش داشتیم که خروجی‌های آن به زودی اعلام می‌شود.

‎وقتی نیروی انتظامی تاجر نفت شد

‎یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – بدهی ۱۸۵ میلیون‌دلاری ناجا به وزارت نفت پس از انتشار گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ در رسانه‌ها علنی شد. به گزارش ایسنا، شرق در ادامه نوشت: در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ آمده «شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۴آبان۱۳۹۱ مقدار یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۴۲بشکه نفت خام به ارزش ۱۸۵ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۲ دلار و به سررسید ۳آذر۱۳۹۱ با تضمین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به یکی از شرکت‌های وابسته به نیروی انتظامی تحویل نموده است. شرکت مزبور علی‌رغم فروش نفت خام مذکور و دریافت بهای آن، از پرداخت بدهی خود به شرکت ملی نفت ایران خودداری کرده است.»

‎«فرزانه مرادی» یک ماه دیگر از مرگ فاصله گرفت

یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – وکیل‌مدافع فرزانه مرادی گفت: با موافقت اولیای‌دم قرار شد اجرای حکم موکل در صورتی که نتواند بی‌گناهی‌اش را ثابت کند یک ماه دیگر اجرا شود. عبدالصمد خرمشاهی در گفت‌وگو با  (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: از چند روز گذشته موکل را برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند و قرار بود وی امروز اعدام شود. وی ادامه داد: به دنبال گریه‌های بی‌امان موکل و مادرش در حالی که طناب دار بر گردن او انداخته شده بود، اولیای دم یک ماه دیگر به فرزانه مرادی فرصت دادند تا بتواند بی‌گناهی خود را ثابت کند.

‎«بخارا» مجرم شناخته شد

‎یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ – هیات منصفه دادگاه مطبوعات نظر خود را در مورد پرونده بخارا اعلام کرد. به گزارش (ایسنا)، در ادامه رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی در دادگاه کیفری استان تهران، صبح امروز رسیدگی به پرونده‌های روزنامه خراسان و مجله بخارا در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.