جنبش جهانی برای تصویب عهدنامه الزام آور در باره حقوق بشر و شرکت های فراملیتی

جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر ۷ مه ۲۰۱۴ امروز، ائتلاف جهانی سازمان های جامعه مدنی (ائتلاف حمایت از عهدنامه)، ائتلافی از جنبش های اجتماعی، سازمان های غیردولتی و گروه های حقوق بشر از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست از ابتکاری در ماه ژوئن حمایت کنند که آغازی برای فرایند تدوین عهدنامه ای برای مبارزه با نقض حقوق بشر به وسیله شرکت ها خواهد بود.  

برگزاری چهارمین سالگرد اعدام فرهاد وکیلی و یارانش بر سر مزار و سنگی نمادین در سنندج

جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- فرهاد وکیلی، فرزاد کمانگر، علی حيدريان، شيرين علم‌هولی در ۱۹ اردیبهشت (٩ می) چهار سال پیش اعدام شدند. امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت‌ ۱۳۹۳، تعدادی از خانواده‌های آنها در سنندج دور هم جمع شده و بر مزار و سنگ مزاری نمادین برای فرهاد وکیلی گریستند و یاد و خاطره فرزندانشان را گرامی داشتند. به گزارش انسانیت٬ تعدادی از اعضای خانواده فرهاد وکیلی و یارانش امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، در چهارمین سالگرد اعدام فرزندانشان در سنندج گرد هم آمدند و مزار و سنگ مزاری برای فرهاد وکیلی ساختند و یاد و خاطره فرزندان از دست رفته‌شان را گرامی داشتند.

بی‌خبری از فعالان بازداشت‌شده اهل‌سنت در شهرهای بوکان و مهاباد

جمعه ۱۹ اردبیهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ با گذشت بیش از سه هفته از دستگیری تعدادی از فعالان اهل سنت کُرد در شهرهای بوکان و مهاباد، هنوز خبری از سرنوشت آنها در دست نیست. به گزارش انسانیت٬ در روزهای جمعه ۲۹ فروردین، شنبه ۳۰ فروردین و پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، دست‌کم ۹ تن از فعالان اهل سنت کُرد در شهرهای بوکان و مهاباد، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در استان آذربایجان غربی بازداشت شدند.

‎‫پنهان کردن محل دفن زندانیان سیاسی غیر قانونی و غیر انسانی است‬

‎جمعه ۱۹ اردبیهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ بیانیه‬: چهار سال پيش در سپيده دم روز يكشنبه ١٩ ارديبهشت ماه ، حکومت جمهورى اسلامى ايران ۴ تن از شهروندان کردرا ناباورانه اعدام کرد. فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم‌هولی زندانيان سياسى بودند كه پس از تحمل سالها زندان، شكنجه و اذيت و آزار، در دادگاه های فرمایشی به اعدام محکوم شدند.‬ با گذشت چهار سال از اعدام این قربانیان محل دفن آنها مشخص نیست و خانواده هایشان هنوز چشم انتظار رویت قبور عزیزان خود هستند.‬