‎هاشمی رفسنجانی: گروهی از سنتی‌ها؛ مباحث فرهنگی را فقط در موی زنان و روسری می‌بینند

‎سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- هاشمی رفسنجانی: براساس دین ما دو پیغمبر داریم؛ یکی پیغمبر ظاهری است که انبیا هستند و دیگری پیغمبری که در درون ماست و آن عقل است؛ افزود: نمی‌توانیم از عقل درونی پیروی نکنیم زیرا باید شرایط امروز را با عقل بسنجیم. دینی که ۱۴۰۰ سال پیش آمده بود؛ در آن دنیا شرایطی نداشته که تمام جزئیاتی را بگوید که بسیاری از آن‌ها امروز دیده می‌شود بلکه فقط سعی کرده مسائل کلی را بیاموزد.

‎وزارت ارشاد به خودش هم اعتماد ندارد!

‎سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- جمع‌آوری برخی کتاب‌ها که پیش‌تر با مجوز رسمی وزارت ارشاد منتشر شده‌اند؛ از سطح نمایشگاه کتاب تهران در سنوات گذشته، اتفاق متداولی بوده است. در اجرایی شدن این اقدامات خارج از قاعده، تصور این بود که ارگان‌ها و نهادهایی جز وزارت ارشاد دست‌اندرکار بودند اما با وجود اظهارات سیدعباس صالحی در نشست خبری خود، همچنان شاهد جمع آوری کتاب‌های مجاز از سطح بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران هستیم.

‎صد و پنجاه کشته در تنها سه کیلومتر جاده

‎‎سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- صد و پنجاه کشته در تنها سه کیلومتر جاده، یعنی تقریبا در هر بیست متر از راه بندر خمیر به کارخانه سیمان هرمزگان،‌ یک نفر کشته شده است. به گزارش این خبری است که منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس از تریبون مجلس اعلام کرده و گفته است که یک فاجعه انسانی در حال وقوع است «مردم راضی‌ترند که کارخانه سیمان نداشتند و این تعداد کشته‌ها،‌ الان در کنار خانواده‌شان زندگی می‌کردند.»

‎توضیح زالی درباره قانون جدید مجازات اسلامی؛ پزشکان نگران نباشند

‎سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به نگرانی‌های اخیر جامعه پزشکی در زمینه ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی و مباحث مربوط به حبس پزشکان در صورت قصور غیرعمد، گفت: هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده و این قانون مربوط به اردیبهشت سال ۹۲ است و جامعه پزشکی نگرانی از این بابت نداشته باشند.

‎جلب اموال زنجانی برای تسویه بدهی

‎سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رییس کمیسیون اصل نود مجلس گفت که اموال بابک زنجانی برای تسویه بدهی‌های وی گرفته می‌شود و در اختیار دولت قرار می‌گیرد. محمدی علی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اموال بابک زنجانی در داخل کشور در حال شناسایی است تا این اموال برای تسویه بدهی وی در اختیار دولت قرار گیرد.

‎استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در رسیدگی به جرایم پزشکی

سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ رییس قوه قضاییه رژیم ایران٬ با صدور بخشنامه‌ای با توجه به حساسیت مشاغل پزشکی از قضات رسیدگی‌کننده به جرایم پزشکی خواست در صورتی که جرم به واسطه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی و یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود در تعیین کیفرخواست حسب مورد از مجازات جایگزین حبس از نوع جزای نقدی یا دوره مراقبت استفاده کنند.

حکومت ایران به حبس ناعادلانه کبودوند پایان دهد

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- محمد صدیق کبودوند رییس در بند سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان روز دوشنبه بعد از ۱۹ روز تحمل جراحت از بهداری زندان اوین به بند ۳۵۰ انتقال یافت. همسر ایشان اظهارکرد که در ملاقات روز دوشنبه هنوز آثار کبودی بر روی بدنش مشاهده میشد و وی از درد دنده ها وقفسه سینه اش شکایت داشت.