شورای امنیت سازمان ملل باید پرونده سوریه را به دادگاه بین المللی جزایی ارجاع کند

‎پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- پاریس، ۱۳ مه ۲۰۱۴ (۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳) ـ شورای امنیت سازمان ملل به بررسی و بحث در باره قطعنامه ای به پیشنهاد فرانسه برای ارجاع پرونده سوریه به دادگاه بین المللی جزایی پرداخته است. انتظار می رود روز جمعه ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) در این باره رای گیری شود. نظر به فوریت مبارزه با معافیت از مجازات که در اساس درگیری در سوریه وجود دارد، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد تا به مسئولیت خود در باره صلح و امنیت بین المللی پایبند باشد: شورای امنیت باید قطعنامه قاطعی را در محکومیت جنایت های بین المللی که تمام طرف های درگیری مرتکب شده اند تصویب و برای مبارزه با معافیت از مجازات در سوریه، این پرونده را به دادگاه بین المللی جزایی ارجاع کند.

موج تازه دستگیری فعالان اهل سنت این بار در استان کردستان

‎چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- بنا به تازه‌ترین اخبار رسیده موج دستگیری فعالان مذهبی اهل سنت در غرب کشور که از آذربایجان غربی شروع شده بود به کردستان رسیده است. به گزارش انسانیت٬ اخبار رسیده حاکی از آن است که موج دستگیری فعالین مذهبی که در هفته‌های اخیر در مناطق غرب کشور از استان آذربایجان غربی شروع شده بود، این بار به استان کردستان رسیده و دیروز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، در چند شهر این استان از جمله کامیاران، سنندج، سقز، مریوان و بانه، چندین نفر از فعالان مذهبی اهل سنت دستگیر شده‌اند.

يك زندانی در زندان گرمسار به دار آویخته شد

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- در ادامه‌های اعدام‌های اخير در زندان‌های ايران، امروز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت، دست‌کم يك نفر ديگر در زندان گرمسار از طریق چوبه دار اعدام شد. به گزارش انسانیت٬ اكبر سمنانی‌زاده زندانی ٤٠ ساله كه شش سال پيش به اتهام قتل عمد بازداشت و در زندان به‌سر می‌برد، سپیده‌دم امروز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، در سالن محوطه زندان گرمسار در استان سمنان، به دار آويخته شد.