‎بازداشت محمد نوری‌زاد به همراه چند تن از دراویش گنابادی در شیراز

‎دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- در پی سفر آقای محمد نوری زاد به شیراز که با اعلام قبلی صورت گرفته بود، جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراویش گنابادی نیز برای دیدار با این روزنامه نگار، صبح امروز در حافظیه شیراز حضور پیدا کرده که در ‌‌نهایت به بازداشت آقای نوری زاد و چند تن از دراویش گنابادی منجر شد.

‎سندیکای شرکت واحد خواستار آزادی دو عضو بازداشتی اتحادیه آزاد کارگران ایران شد

‎دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اطلاعیه ای خواستار آزادی رییس و یک عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران شد. به گزارش ندای سبز آزادی، نیروهای امنیتی جعفر عظیم زاده ، رییس تحادیه آزاد کارگران و جمیل محمدی،‌عضو این اتحادیه را یک شب قبل از روز جهانی کارگر در تهران بازداشت کردند و این دوهمچنان در زندان اوین در حبس به سر می برند.

‎حکم زندان برای یک وکیل دادگستری

‎دوشنبه  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دادگاه انقلاب برای مسعود شمس‌نژاد در ارومیه، حکم زندان صادر کرد. به دنبال برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه، امروز یکشنبه ۹۲/۲/۲۸ رای قاضی شیخلو مبنی بر ۴ ماه حبس تعزیری برای مسعود شمس‌نژاد صادر شد. عثمان مزین وکیل شمس‌نژاد در گفتگوی کوتاه تلفنی با آژانس خبری موکریان گفت: «» بنا بر رای صادره توسط ریاست محترم شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه برای موکل بنده در خصوص اتهام عضویت در گروه‌های معارض نظام قرار منع تعقیب صادر شده ولی در رابطه با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مستندا به مواد ۵ – ۲۱۱ – ۱۹ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری درجه ۶ محکوم شده است. «»

‎دو سال حبس برای یک درویش گنابادی

‎دوشنبه  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- عبدالغفور قلندری‌نژاد، درویش گنابادی، با حکم بدوی دادگاه انقلاب بندرعباس به دو سال حبس محکوم شد. به گزارش سایت مجذوبان نور، اتهامات این درویش گنابادی، تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های معاند نظام به قصد بر هم زدن امنیت ملی عنوان شده است.

‎اعدام دو زندانی در زندان مرکزی زاهدان

‎دوشنبه  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سپیده دم شنبه دو زندانی در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه دو زندانی بنام‌های ظاهر می‌ربلوچ و ناصر براهویی در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎انتقال ۸ زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

‎دوشنبه  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS-  هشت زندانی در زندان رجایی شهر کرج که به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. به گزارش هرانا، طی روز یک‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۸ تن از زندانیان متهم به قتل در زندان رجایی شهرکرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

‎اعتراض دانشجویان دانشگاه تبریز به سخنرانی صفارهرندی

‎دوشنبه  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- دانشجویان دانشگاه تبریز با سردادن شعار مانع سخنرانی محمدحسین صفارهرندی (وزیر ارشاد دولت نهم) شدند. به گزارش هرانا، ظهر یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به سخنرانی صفارهرندی (وزیر ارشاد دولت نهم) در ساختمان مرکزی دانشگاه (تالار شهید شفایی) با پلاکارد و شعار علیه وضع موجود به او اجازه ی سخنرانی ندادند.

‎تجمع در اعتراض به برگزاری کنسرت در یاسوج

‎دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- جمعی از اعضای هیئت‌های مذهبی شهر یاسوج در اعتراض به برگزاری کنسرت مجید خراط‌ها و امید جهان به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) در یاسوج تجمع کردند. به گزارش (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از اعضای هیئت‌های مذهبی شهر یاسوج به نشانه مخالفت و جلوگیری از برگزاری کنسرت “مجید خراط‌ها” و “امید جهان” که قرار است روز ۳۱ اردیبهشت ماه سالجاری به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) در سالن ۹ دی یاسوج برگزار شود در مقابل دفتر نماینده ولی فقیه و دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تجمع کردند.