‎تجمع کارگران «نی بر» شوشتر برای دومین روز متوالی

‎یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- کارگران نی بر مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر امروز نیز در اعتراض به بی‌توجهی به مطالبات صنفیشان در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی تهران تجمع کردند. یکی از کارگران حاضر در این تجمع به خبرنگار ایلنا گفت: امروز دومین روز متوالی است که حدود ۲۰۰ نفر ازکارگر فصلی نی بر (که در مزارع نیشکربه کار بریدن نیشکر اشتغال دارند) برای پیگیری مطالبات معوقه خود در تهران حضور دارند.

۱۰ زندانی در کرمان اعدام شدند

‎‎یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- طی احکام صادره از سوی شعبه چهار دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، ۱۰ سوداگر مرگ در محوطه زندان مرکزی کرمان به دار مجازات آویخته شدند. به گزارش فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، طی احکام صادره از سوی شعبه چهارم دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، ۱۰ سوداگر مرگ در محوطه زندان مرکزی کرمان به دار مجازات آویخته شدند.

‎قتل عام درختان در فرمانیه تهران!

‎یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- درختان یک باغ ۱۴۲۵ متری در خیابان فرمانیه تهران قتل‌ عام شدند. روزِ روشن، لودرها آمدند، ریشه‌ها را بیرون کشیدند و درختان را کُشتند. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه شهروند، رئیس کمیته محیط‌ زیست شورای شهر تهران می‌گوید: «عاملان قطع درختان را به دستگاه قضایی معرفی و این باغ را مطابق قانون به نفع شهر تهران مصادره خواهیم کرد.»

‎«حقوق بشر» از دانشگاه تهران رفت

‎یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دانشگاه مادر کشور، دیگر «حقوق بشر» ندارد؛ خبری که با انتشار دفترچه‌های انتخاب رشته دوره کارشناسی ارشد رسمیت یافت. دانشگاه تهران پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر را متوقف کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از سایت فرارو، اگرچه برای نخستین بار و در سال ۱۳۸۱ رشته حقوق بشر در این دانشگاه تاسیس شد اما حالا تهرانی‌ها تصمیم گرفته‌اند که این رشته را از سبد تعلیمات خود خارج کرده و کار را به گروه‌های باسابقه‌ در دانشگاه شهید بهشتی و مفید و گروه تازه‌نفس حقوق بشر دانشگاه علامه طباطبایی واگذار کنند.

‎تجمع ۵۰۰۰ نفری برای بخشش یک اعدامی

‎یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- تعداد زیادی از اهالی شهر «روانسر» در استان کرمانشاه با تجمع در مزار یک مقتول از خانواده او خواستند تا از خون قاتل فرزندشان بگذرند. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه شرق، در این تجمع که ظهر پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد، ده‌ها نفر از کسبه، بازاریان، اعضای شورای شهر، فعالان مدنی و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی شهر روانسر حضور داشتند.