‎اعدام دو زندانی در زندان مرکزی زاهدان

‎یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- سحرگاه روز شنبه دوزندانی متهم به قاچاق موادمخدر در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سپیده دم شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه دو زندانی متهم به قاچاق موادمخدر بنام یعقوب اسحاق‌زهی و خدانور درون‌پرور در زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎اعدام یک زن در زندان رجایی شهرکرج

‎یکشنبه ,۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- سحرگاه روز شنبه یک زن متهم به قتل در زندان رجایی شهرکرج از طریق چوبه دار اعدام شد. به گزارش هرانا، سحرگاه روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه یک زن زندانی به اتهام قتل در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شد. این زن که بهجت نام داشت متهم بود به همراه مردی بنام محمد جعفری، همسر خود را به قتل رسانده است.

‎ستاره داوری، فعال سابق دانشجویی بازداشت شد

‎یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- ستاره داوری، فعال سابق دانشجویی و عضو شورای مرکزی تشکل‌ اصلاح‌طلب دانشگاه قزوین، سه شنبه ۱۶ اردیبهشت، توسط نیروهای امنیتی در منزل خانواده‌اش در تهران بازداشت شده است. ‎به گزارش هرانا٬ یک منبع نزدیک به خانواده وی که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با «زمانه» اعلام کرد که از محل نگهداری و علت بازداشت این فعال دانشجویی، اطلاعی در دست نیست.

‎ممانعت ماموران امنیتی از انتقال میرحسین موسوی به بیمارستان

‎یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-IranSOS- نزدیک به دو هفته از انتقال میرحسین موسوی از بیمارستان به حصر خانگی می گذرد و نه تنها خبری از عملیاتی شدن وعده های مسئولان امنیتی برای ادامه درمان وی نیست که گزارش ها حاکی از آن است که فرایند درمان نخست وزیر دوران دفاع مقدس کاملا متوقف شده است. ‎به گزارش هرانا٬ در شرایطی که عدم درمان کامل میرحسین موسوی با توجه به شرایط جسمی وی بسیار خطرناک و نگران کننده است، یکی از پزشکان معالج میرحسین در گفتگو با کلمه از ادامه این وضعیت ابراز نگرانی کرده و می‌گوید شیوه ی درمان مشکل میرحسین موسوی کاملاً روشن است و همانطور که به آقایان هم گفته شده، اگر بخواهند براحتی می شود ایشان را درمان کرد اما اگر اراده بر این باشد که درمان نشوند من دیگر نمی دانم.

‎آیت مهرعلی‌بیگلو وارد ۲۶مین روز اعتصاب غذا شد

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت  ۱۳۹۳-IranSOS- آیت مهرعلی‌بیگلو، فعال سیاسی آذربایجانی محبوس در زندان مرکزی تبریز وارد ۲۶مین روز اعتصاب غذای خود شد. به گزارش هرانا، آیت مهرعلی‌بیگلو، از روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۳ در اعتراض به تهدید، احضار و دستگیری اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی و نیز آزار و اذیت مضاعف آنان از جمله تبعید زندانیان سیاسی، عدم موافقت با انتقال زندانیان سیاسی به شهر محل سکونتشان، تفتیش منازل زندانیان به طرزی خشن و ایجاد رعب و وحشت در منازل آنان و نیز عدم اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است.

‎اعدام ۱۱ زندانی در زندان قزل‌حصار

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- آخرین روز فروردین ماه سال جاری ۱۱ زندانی با اتهام مواد مخدر در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شدند و ۱۱ زندانی دیگر نیز در روزهای پیش رو اعدام می‌شوند. به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یک‌شنبه ۳۱ فروردین ماه سال جاری ۱۱ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر از واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج در این زندان از طریق چوبه دار اعدام شدند. این درحالی است که رسانه‌های رسمی ایران و تارنمای قوه قضائیه کرج در این مورد سکوت کامل اختیار کردند.