‎حاشیه‌ای بر دستگیری برق‌آسای ۶ جوان!

‎شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- شش جوان که کمی رقصیده و فیلمشان را در اینترنت منتشر کرده بودند،‌ ظرف ۶ ساعت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند. سپس صدا و سیما آنها را پشت به دوربین ردیف کرد و درست مانند تبهکاران مواد مخدر یا تروریست‌ها،‌ از آنان اعترافات تلویزیونی گرفت و روی آنتن فرستاد!

‎بابک زنجانی و چاه ویل بیخ گوش میدان ونک!

‎شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- «می‌گویند تَرَک‌های ۴۵ درجه خطرناک است، ساختمان ما هم از این ترک‌ها زیاد دارد. نامه نوشتیم که دیوارها ترک خورده. چند هفته است پمپی را که آب گودال را تخلیه می‌کرد هم برده‌اند و گودال پر از آب شده. هر روز که می‌آییم نمی‌دانیم شب به خانه برمی‌گردیم یا به قبرستان می‌رویم. نامه‌هایمان به شهرداری بی‌جواب مانده. بابک زنجانی هم که زندان است و این گودالی هم که این‌جا کنده آخر همه ما را به گور می‌برد.»

‎ آیا این اعدام پایانی بر مقوله فساد اقتصادی در کشور است؟

‎شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- با گذشت بیش از دو سال از برگزاری اولین جلسه رسیدگی به پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی، «مه‌آفرید امیرخسروی» مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا اعدام شد تا متهم ردیف اول این پرونده یا همان سلطان رشوه به اشد مجازات رسیده باشد، اما با اجرای این حکم این سئوال مطرح می‌شود که آیا این اعدام پایانی بر مقوله فساد اقتصادی در کشور است؟

‎مه‌آفرید امیرخسروی در زندان اوین اعدام شد

‎شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی سحرگاه روز شنبه – سوم خردادماه ۱۳۹۳ – در محل زندان اوین اجرا شد. به گزارش (ایسنا)، پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، که از بابت افساد فی‌الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش‌های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه، به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اجرا شد.

وتوی شرم آور چین و روسیه در شورای امنیت مانع ارجاع پرونده سوریه به دادگاه بین المللی جزایی شد

شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- روسیه و چین با حرکتی شرم آور قطعنامه بی سابقه پیشنهای فرانسه و لیتوانی برای ارجاع پرونده سوریه به دادگاه بین المللی جزایی را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کردند. سوءاستفاده روسیه و چین از اختیار وتو ـ که از موقعیت آنها به عنوان اعضای دایمی شورای امنیت  ناشی می شود ـ مانع واکنش جامعه بین المللی به جنایت های بین المللی از جمله جنایت های جنگی و جنایت های علیه بشریت در درگیری های سوریه است. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت:

اعدام دو زنداني در زندان بندر عباس

شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ — در ادامه موج اعدام هاي اخير در زندانهاي ايران روز پنج شنبه دو نفر دیگر در زندان بندر عباس اعدام شدند. بنابه گزارش كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني ، روز پنج شنبه ١٣٩٢/٣/١ يك زندانی دیگر بنام علي درويشي فرزند غلام اهل شهرستان ميناب به جرم قتل در زندان مركزي بندر عباس به دار آويخته شد. در همین روز ، پنجشنبه اول خرداد یک زندانی دیگر اعدام شده است که مسئولان همزمان کلیه ترددات به زندان را ممنوع کرده و حتی هواخوری و ارتباطات میان زندانیان را لغو کردند.

تداوم اعتصاب غذا و محدوديت عليه يک زندانی سياسی در زندان بندر عباس

شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- حسن جوانی زندانی سیاسی کهنسال و بیمار زندان بندرعباس در اعتراض به شرایط نگهداری خود که چهارده روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، کماکان در اعتصاب غذا بسر می برد. بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، این زندانی سیاسی ۵۷ ساله زندان بندرعباس که از عارضه قلبی، مشکلات پروستات و همروئید رنج می‌برد، چهارده روز پیش از بند ۱۲ زندان مرکزی بندرعباس به بند ۲ این زندان که از آمار بالا و شرایط بهداشتی نامناسب برخوردار است منتقل شد و دست به اعتصاب غذا زد.