‎اقدام به تخریب قبرستان بهاییان علی‌رغم دستور اماکن

‎‎شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- باوجود دستور توقف تخریب قبرستان بهاییان شیراز لودر‌ها شروع به خاکبرداری کردند. به گزارش هرانا، گروهی که با پیاده کردن لودر و بیل مکانیکی قصد تخریب قبرستان شهروندان بهایی شیراز را داشتند، علی رغم دستور توقف کار از سوی اداره اماکن گودبرداری در این گورستان را آغاز کردند. یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «نماینده شهروندان بهایی موفق به کسب دستور توقف تخریب گورستان از اداره اماکن شدند. امام گروهی که قصد تخریب این گورستان را داشته دست از کار نکشیده و به گود برداری خود ادامه دادند. ایشان حتی یک مامور مسلح را نیز بر سر این زمین گذاشته بودند و به دستور اداره اماکن هیچ توجهی نکردند.»

‎برای تداوم بخشش، قصاص را از قتل غیرعمد بردارید

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ مادر داغ دار دقایقی پیش از اعدام، رضایت داد و مانع از اعدام شد؛ پدری از قاتل فرزندش گذشت؛ اولیای دم مقتولی که چهارده سال قبل…؛ از این دست اخبار مدتی است که به وفور یافت می‌شود. به گزارش «تابناک»، موج گذشت اولیای دم از قصاص که از پیش از نوروز آغاز شده بود، مدتی‌ست که با قدرت زیاد به پیش می‌رود و اینقدر اخبار خوش پیرامون آن مخابره می‌شود که شاید برای کسی چندان عجیب نباشد که از رسیدن این موج به دورترین نقاط کشور و میان اقلیت‌ها و قومیت‌ها بشنود.

‎اشتغال صفر در سیستان و بلوچستان و رنج کارگران مهاجر بلوچ

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ نماینده خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه شرایط اشتغال در استان سیستان و بلوچستان را در حد «صفر» توصیف کرد. «محمدرضا پشنگ‌ ریگی» در این باره به ایلنا گفت: صنعت در استان سیستان و بلوچستان رونقی ندارد و جوانان و تحصیل کرده‌های این استان عمدتا بیکارند به گونه‌ای که نرخ بیکاری در سیستان و بلوچستان بالای ۴۰ درصد است.

‎جلوگیری از حضور۱۵ ناشر و جمع‌آوری ۱۲ کتاب غیرمجاز

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ در نشست خبری که ظهر امروز(۱۵ اردیبهشت) با حضور همایون امیرزاده و علیرضا ربانی در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد؛ گزارشی از تخلفات ناشران داخلی و بین‌الملل ارائه شد. به گزارش ایلنا؛ رئیس کمیته تخلفات ناشران در این نشست اعلام کرد: عمده تخلفاتی که صورت گرفته ناظر به بحث‌های نمایشگاهی و ضرورت سالم‌سازی شکل و فرم ارائه‌ی کتاب‌ها ازسوی ناشران براساس ضوابط تعیین شده بده است. در این خصوص دو آئین‌نامه ناشران حرفه‌ای و نمایندگی‌های کشورهای مختلف در بخش بین‌الملل مدنظر قرار گرفته است.

وضعیت خطرناک بینایی یک زندانی عقیدتی اهل سنت

دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- یک زندانی عقیدتی اهل سنت با مشکل اساسی بینایی روبرو شده و باید روی چشم چپش عمل پیوند قرنیه صورت گیرد. به گزارش انسانیت٬ آرش شریفی زندانی عقیدتی اهل سنت رجایی شهر چند سالی است از مشکل بینایی رنج می برد، به صورتی که در این اواخر حتی در کارهای روزمره خود با مشکل اساسی روبرو شده است تا جایی که حتی طبق اظهارات متخصص زندان کاشان و زندان اوین چشم چپش ۹ درجه و چشم راستش ۵ درجه ضعیف شده است و باید سریعا روی چشم چپش عمل پیوند قرنیه صورت گیرد.

وثیقه یک روزنامه نگار کُرد توسط مراجع قضایی ضبط شد

دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- پس از درخواست مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تخلیه منزل مسکونی عموی امید احمدزاده روزنامه گار کُرد ، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سنندج به دستور دادگاه انقلاب منزل مسکونی این روزنامه نگار کرد را ضبط و به مزایده گذاشته است. به گزارش انسانیت٬ امید احمدزاده روزنامه گار وعضو شورای نویسندگان هفته نامه های آسو,دیدگاه و ندای دانشجو که در سال ۱۳۸۶ توسط نیروهای اطلاعات شهر سنندج بازداشت و بعد از ۳ماه با قرار وثیقه ی ۱۰۰میلیون تومانی ازاد گردید و در سال ۸۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی ، تجمع و تبلیغ جهت تشویش اذهان عمومی علیه نظام اسلامی و جاسوسی برای گروه های مخالف نظام در دادگاه به صورت غیابی به ۱۵ سال زندان محکوم شد.