‎شناسایی بیش از ۱۵۰ زندانی محکوم به اعدام

چهار شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در گزارش سالانه خود با ارائه لیستی از زندانیان محکوم به اعدام برای نخستین بار اسامی بیش از ۱۵۰ زندانی محکوم به اعدام را منتشر کرد. مشروح این گزارش در طی روزهای آتی در ارگان خبری این تشکل منتشر خواهد شد، پس ار روی کار آمد دولت جدید در ایران و تا پایان سال ۱۳۹۲، نزدیک به ۴۷۰ نفر در ایران اعدام شدند که در نوع خود کم نظیر بوده است.

‎زندانیان بند هفت زندان اوین از آب گرم محرومند

چهار شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ از یک هفته پیش بند ۷ (آموزشگاه) زندان اوین و بند ۲۴۰ که به انفرادی‌ها اختصاص دارد از آب گرم برای استحمام محروم شده‌ و اکثر زندانیان دچار سرماخوردگی شده‌اند. به گزارش هرانا، از یک هفته پیش تاکنون بدلیل نبود گازوئیل بند ۷ (آموزشگاه) که به زندانیان با جرایم عادی اختصاص دارد و همچنین بند ۲۴۰ که از سلول‌های انفرادی تشکیل شده است، از آب گرم برای استحمام محروم شده‌اند.
‎یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت:

‎تایید حکم ۱۰ سال حبس حمید بابایی در دادگاه تجدیدنظر

‎چهار شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ حکم ۱۰ سال حبس حمید بابایی دانشجویی دکترای بلژیک در دادگاه تجدیدنظر به تایید رسیده است. به گزارش هرانا، حمید بابایی دانشجوی مقطع دکترا و بورسیه دولتی در دانشگاه لی یژ بلژیک، که برای دیدار خانواده به ایران سفر کرده بود، روز ۳۰ آذر ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان تعزیری و ۴ سال زندان تعلیقی به اتهام جاسوسی و همکاری با دول متخاصم محکوم شد.

‎۱۲۰ کارگر صابون‌سازی خرمشهر تا۲۰ ماه حقوق طلبکار هستند

‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان از تاخیر ۵ تا۲۰ ماهه در پرداخت حقوق کارگران صابون سازی خرمشهر خبر داد. «آقایار حسینی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از سال ۸۷ که کارخانه صابون سازی خرمشهر با منفک شدن ازسازمان بنیاد شهید کاملا به بخش خصوصی واگذار شد، کارفرمای کارخانه جدید به دلایل مشکلات مدیریتی نتوانست مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران را پرداخت کند.

‎آذربایجان بدون دریاچه ارومیه زنده نمی‌ماند/ توقف ساخت سد در حوضه آبخیز ارومیه

‎‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ رئیس کارگروه نجات دریاچه ارومیه گفت: خشک شدن دریاچه ارومیه تنها باعث از دست دادن یک پهنه آبی نمی‌شود بلکه زندگی ۵ میلیون نفر از مردمانی را که در خطه آذربایجان زندگی می‌کنند را تهدید می‌کند و می‌توان گفت آذربایجان بدون ارومیه زنده نمی‌ماند. به گزارش خبرنگار ایلنا، «عیسی کلانتری» در نخستین نشست رسانه‌ای رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه نزدیک به ۵ ماه است که این ستاد کار خود را آغاز کرده است و به طور جدی پیگیری کرده است گفت:

‎از سوی دادستان رژیم تهران ‎روزنامه قانون توقیف شد

‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ روزنامه قانون از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران توقیف شد. به گزارش فارس، دادستان عمومی و انقلاب تهران دستور توقیف روزنامه قانون را صادر کرد و با حکم جعفری دولت آبادی روزنامه قانون توقیف شد.

به شکنجه و رفتار ظالمانه و غیرانسانی با محمد صدیق کبودوند و دیگر مدافعان حقوق بشر پایان دهید

‎‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ «برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر» خواستار توقف شکنجه محمد صدیق کبودوند و دیگر مدافعان حقوق بشر در ایران شد. پاریس ـ ژنو، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ (۷ مه ۲۰۱۴) ـ برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» (FIDH)  و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT)  است، از شکنجه و رفتار ظالمانه و غیرانسانی با آقای محمد صدیق کبودوند، مدافع حقوق بشر ایرانی و رییس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، که از سال ۱۳۸۶ حکم ۱۱ سال زندان را می گذراند، اطلاع یافته است.

دادگاه مسعود شمس‌نژاد، وکیل مدافع کُرد برگزار شد

‎‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ صبح امروز دادگاه مسعود شمس‌نژاد، وکیل مدافع کُرد در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد. به گزارش انسانیت٬ امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ ،مسعود شمس نژاد در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه با اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌‌های کُردی زبان خارج از کشور، انتشار مطالب و اخبار کذب و عضویت در یکی از احزاب کُرد، مورد محاکمه قرار گرفت.

کنفرانس اعدام (۳)‪ ‬ حق حیات و کیفر مرگ   

‎‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ ‎انجمن پژوهشگران ایران برگزار میکند ‫:‬کنفرانس اعدام ‫‫(۳)  حق حیات و کیفر مرگ نگاهی تطبیقی: سنگین ترین جرایم و کیفر مرگ بر اساس قانون مجازات اسلامی‪ ‬
نگاهی تطبیقی: حقوق متهم و محکوم به اعدام
نقش، وظیفه و مسئولیت رسانه

‎گردهمایی اعتراضی در برابر سازمان ملل
علیه اعدام ها، ضرب و شتم زندانیان سیاسی – عقیدتی
و اقدامات ضد حقوق بشری در ایران

‎چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ 
به آگاهی هم‌میهنان ایرانی و تمام مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان می‌رسانیم که به رغم «نرمش قهرمانانه» در زمینه پروژه هسته ای و مذاکره با قدرت‌های بزرگ برای جلب اعتماد آنان، جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر با دستگیری‌های گسترده شهروندان عرب در خوزستان، تایید حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد به نام‌های محـمد عبدالهی و مصطفی سلیمی، اعدام زندانی سیاسی کُرد سمکو خورشیدی، اعدام ده ها زندانی عادی و حمله گسترده به بند زندانیان سیاسی در اوین و ضرب و شتم و تخریب وسایل آنها، نمونه های روشنی از تداوم سرکوب سیستماتیکِ شهروندان و نیروهای آزادی‌خواه و مدافعان حقوق بشر در ایران را به نمایش گذاشته است.