‎نماینده کارگران «ایران شرق» اخراج شد

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- نماینده صنفی کارگران کارخانه «ایران شرق» به دلیل پیگیری مطالبات صنفی همکارانش پس از ۱۰ سال فعالیت شورایی اخراج شد. «حسن توزنجبانی» درباره دلایل اخراج خود به ایلنا گفت: عدم تمدید قرارداد من به عنوان رئیس شورای اسلامی کارگران کارخانه ایران شرق پس از آن صورت گرفت که کارفرما کارخانه با پی گیری‌های این نهاد صنفی مخالفت می‌کرد.

‎۶۰۳۴ کارگر در استان قزوین تا ۶۲ ماه دستمزد طلبکار‌اند

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- عضو کانون شوراهای کار استان قزوین گفت: ۶ هزار و ۳۴ کارگر رسمی و قراردادی در استان قزوین از یک تا ۶۲ ماه مطالبات مزدی طلبکار هستند.c«محمد امانی» بابیان اینکه کارگران مورد نظر در ۴۹ واحد صنعتی مستقر در استان قزوین مشغول کار هستند، افزود: از این تعداد، ۱۱۱۲ کارگر دارای قرارداد کار رسمی و ۴۹۲۲ کارگر دیگر دارای قرارداد کار موقت هستند.

نمایندگان كردستان پیگیر نقض حقوق بشر نیستند

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در گفتگو با تلویزیون رووداو گفت: “متاسفانه نمایندگان مناطق كُردنشین در مجلس شورای اسلامی موارد نقض حقوق بشر در این مناطق را پیگیری نمی‌كنند، بلكه صرفا به دنبال منافع اقتصادی خودشان هستند.” این فعال حقوق بشر با استناد به وظایف نمایندگان در قانون اساسی جمهوری اسلامی یادآور شد: “نمایندگان بایستی مطالبات و خواست‌های مردم را پیگیری نمایند و صدای رسای مردم باشند.”

گزارش شكنجه آقای محمد صدیق كبودوند

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- از سوی سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان گزارشی از شکنجه محمد صدیق کبودوند خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد منتشر گردید. متن این بیانیه بدین شرح است:

جناب آقای بان كی مون
دبیركل محترم سازمان ملل متحد
با احترام به استحضار می‌رسانم محمد صدیق كبودوند رییس سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان و مدیر مسوول هفته‌نامه پیام مردم كه به جرم تشكیل و اداره‌ی سازمانی حقوق بشری و انتشار مطالبی در رابطه با حقوق بشر و افشای نقض آن در هفته‌نامه پیام مردم، توسط دادگاه‌های انقلاب جمهوری اسلامی ایران؛ به ترتیب به ١٠ سال و ١ سال، در مجموع به ١١ سال حبس محكوم شده است.

 

‎رهایی ۷ محکوم به اعدام در نیشابور

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- مدیرعامل عامل انجمن حمایت از زندانیان نیشابور گفت: طی ۲ ماه ۷ نفر از محکومان به اعدام در نیشابور با رضایت اولیای دم از طناب دار رهایی یافتند. احمد همت‌آبادی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به روحیه عفو و مهربانی که با تاسی از آموزه‌های دینی و انسانی در میان همشهریان ما وجود دارد و با تلاش صورت گرفته و وساطت امور قضایی زندان، انجمن حمایت از زندانیان و مددکاری زندان نیشابور و نیز افراد خیر از ابتدای سال حکم اعدام ۷ نفر از سن ۲۰ تا حدود ۶۰ سال به جرم نزاع و قتل عمد به اجرای احکام ابلاغ شد که با همراهی قضات ریاست مددکاران و روحانیون زندان مورد پیگیری و میانجی‌گری قرار گرفت.

‎پنجک: همه اتهامات کذب است و من پاکِ پاک هستم

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رئیس باند مافیایی توزیع مواد مخدر پنجک گفت: مشغول خوردن ناهار بودیم که ما را گرفتند. تمام اتهاماتی که به من نسبت داده شده کذب است و من پاکِ پاکم! به گزارش فارس، باند مافیایی توزیع مواد مخدر پنجک متلاشی شد و بر همین اساس ۶ نفر دستگیر شدند. خبرنگار انتظامی فارس با «ح. پنجک» رئیس این باند گفت‌وگویی انجام داده‌است که در زیر می‌آید:

دستگیری ‎مجدد یک میلیاردر قاچاقچی کوکائین در تهران

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از دستگیری یکی از قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر در تهران بزرگ خبر داد. وی با بیان اینکه این فرد دارای سوابق متعددی در حوزه توزیع مواد مخدر مخصوصا از نوع کوکائین در داخل کشور دارد، گفت: متاسفانه این فرد دارای ۱۷ مورد سابقه در تمامی سازمان‌های امنیتی از جمله وزارت اطلاعات، سپاه، پلیس و غیره است، اما بنا به دلایلی که برای ما نیز مشخص نیست این فرد آزاد و مجدد به چرخه توزیع مواد مخدر بازگشته بود.

‎عیسی کلانتری: احیای دریاچه ارومیه، نیازمند ۱۰ تا ۱۲ سال زمان است

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دبیر ستاد و مجری طرح احیای دریاچه ارومیه گفت: عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه از خردادماه امسال آغاز می‌شود. به گزارش (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، عیسی کلانتری در نشست مطبوعاتی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، افزود: دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت جهادکشاورزی می‌توانند از خردادماه کار خود را در راستای احیای دریاچه ارومیه تحت مدیریت ستاد احیای دریاچه ارومیه شروع کنند.

‎«آسمان» دادگاهی شد/«بهار» در دیوان عالی کشور

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- وکیل مدافع روزنامه‌های «آسمان» و «بهار» درباره آخرین وضعیت این دو روزنامه توضیحاتی ارائه کرد. جمال خندان کوچکی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره گفت: از سوی دادستانی تهران برای روزنامه آسمان کیفرخواست صادر شد که این پرونده در تاریخ ۸/ ۲/ ۹۳ به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران برای رسیدگی ارسال شده است.

رنج‌نامه مادر عبدالرحمن سنگانی زندانی عقیدتی اهل سنت محکوم به اعدام 

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- “من مادر عبدالرحمن می‌خواهم رنج‌نامه ۵ ساله‌ام را با شرح پرونده پسرم که به اعدام محکوم شده برای تمام دنیا بیان کنم.” کبری حیدری مادر عبدالرحمن سنگانی زندانی معلول اهل سنت محکوم به اعدام رنج‌نامه‌ای منتشر کرده و در آن به شرح زوایای پرونده فرزندش و همچنین به روایت رنج پنج ساله‌ای که متحمل شده پرداخته است. عبدالرحمن سنگانی فرزند حیدر و کبری، متولد ۱۳۵۷، اهل شهرستان تایباد در غرب استان خراسان رضوی، متاهل و دارای یک دختر ۴ ساله است. گفته می‌شود این زندانی عقیدتی اهل سنت محکوم به اعدام، از دسترسی به امکانات درمانی مناسب در زندان رجایی شهر کرج محروم است.