صبا آذرپیک بازداشت شد

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- صبح امروز، چهارشنبه، هفتم خردادماه، صبا آذرپیک، روزنامه نگار، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. به گزارش هرانا، صبح امروز ماموران امنیتی با مراجعه به دفتر هفته‌نامه‌ی «تجارت فردا»، صبا آذرپیک را بازداشت کردند. صبا آذرپیک خبرنگار گروه سیاسی روزنامه‌ی اعتماد و هفته‌نامه‌ی تجارت فردا، سال گذشته نیز، مدتی را در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده بود.

‎تشکیل زنجیره انسانی برای نجات باغ فرزانه شیراز

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰۱۴-۰۵-۲۷ -IranSOS- روز گذشته زنجیره انسانی دورتا دور باغ فرزانه شیراز در اعتراض به مصوبه شورای شهر در واپسین روزهای سال گذشته برای ساخت دو برج ۲۵ طبقه در این باغ تشکیل شد و گروههای مختلف شهروندان خواستار لغو این مصوبه و جلوگیری از تخریب تنها ریه تنفسی مرکز شهر شیراز شدند.

‎روایت وکیل مه‌آفرید از حواشی مراسم تدفین

‎۲۰۱۴-۰۵-۲۷ – سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- وکیل خانواده امیرخسروی به تشریح برخی حواشی پیرامون مراسم تشییع و تدفین مه‌آفرید امیرخسروی – متهم اصلی فساد ۳۰۰۰ میلیارد تومانی که روز شنبه اعدام شد – پرداخت. به گزارش ایسنا، غلامعلی ریاحی در توضیح مراسم تشییع جنازه مه‌آفرید امیرخسروی به سایت پیام نو گفت: مراسم تشییع جنازه آقای امیرخسروی روز یکشنبه در محل بهشت زهرا (س) انجام شد و یک سلسله حاشیه‌هایی داشت. البته نیروی انتظامی حضور داشت و درگیری خاصی به وجود نیامد. در حاشیه مراسم، یکی دو نفر از کارگرانی که نسبت به مه‌آفرید علاقمندی نشان می‌دادند، بازداشت شدند که البته بعدا با اخذ تعهد از من و همینطور برادر مرحوم امیرخسروی، آنان را آزاد کردند.

‎نامه جمعی از حقوقدانان به شیخ حسن روحانی در اعتراض به توقیف روزنامه«قانون»

۲۰۱۴-۰۵-۲۷ – سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- جمعی از حقوقدانان در اعتراض به توقیف روزنامه قانون به رئیس‌جمهور نامه نوشتند. به گزارش (ایسنا)، بیش از ۵۰ نفر از حقوقدانان و استاتید دانشگاه در نامه‌ای به حسن روحانی به توقیف روزنامه قانون اعتراض کردند. متن این نامه که در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار گرفت، به شرح زیر است:

انتقال مجدد یک زندانی سیاسی کُرد به زندان بندرعباس

۲۰۱۴-۰۵-۲۷ – سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- “علی مرادی” زندانی سیاسی کُرد که بیش از ١٠ سال است در زندان‌های ایران در بازداشت به سر می‌برد، چند روز پیش مجددا از زندان میناب به زندان بندرعباس منتقل شد. “علی مرادی” مورخه‌ی بیست و نهم بهمن‌ماه ١٣٨٢، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد” در شهرک “کانی دینار” از توابع منطقه‌ی مریوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به اتهام “محاربه از راه عضویت در این حزب” از سوی دادگاه انقلاب شهر مریوان به ٣٠ سال زندان و تبعید به زندان میناب محکوم شده بود.