‎اسامی کارگران بازداشتی در سال ۱۳۹۲

پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- کارگران ایران همواره در طی سالهای اخیر از تعویق حقوق خود توسط کارفرما ناراضی بوده و اعتراضاتی را در همین رابطه برگزار میکنند، سال گذشته نیز بیش از ۱۰۰ گزارش توسط نهادهای کارگری و رسانه های دولتی منتشر شده است، مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به همت نهاد آمار، نشر و آثار خود اقدام به تهیه نام کارخانه ها، تولیدی ها نموده است که حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت کرده که در پی آن برخی از کارگران برای احقاق حقوق خود مجبور به اعتراض شدند.

‎بازداشت ۲۳ تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- در طی مراسم روز کارگر ۲۳ تن از کارگران شرکت واحد همراه با ضرب و شتم و توهین بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. به گزارش هرانا، ظهر پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت در پی مراسم روز کارگر که در میدان آزادی تهران برگزار شد ۲۳ تن از کارگران اتوبوسرانی تهران که از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد هستند در میدان آزادی بازداشت شدند. هنگام بازداشت این کارگران مورد ضرب و شتم، توهین و بدرفتاری قرار گرفتند.

‎بازگشت تمامی زندانیان منتقل شده به انفرادی، به بند ۳۵۰

‎پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- پس از گذشت دو هفته از وقایع پنج شنبه سیاه بند ۳۵۰، سرانجام تمامی زندانیانی که به انفرادی های بند ۲۴۰ منتقل شده بودند، به این بند بازگردانده شدند. به گزارش هرانا، سعید متین پور، سهیل بابادی، بهنام ابرهیم زاده، امید زارعی نژاد، سمکو خلقتی، غلامرضا خسروی، محمد شجاعی، محمد امین هادوی و بهزاد عرب گل که از ۲۸ فروردین ماه به انفرادی منتقل شده بودند، به بند ۳۵۰ بازگردانده شدند.
این در حالیست که بهزاد عرب گل، پس از ورود به بند، به دلیل وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شد. محمد صدیق کبودوند نیز کماکان در بهداری به سر می برد.

در روز جهانی كارگر سه زندانی در بندر عباس اعدام شدند

پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سه زندانی دیگر در زندان بندر عباس، سپیده‌دم امروز پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی کارگر اعدام شدند. به گزارش انسانیت٬ امیر روزدار، مصطفی نازی چلوی و بابک واونی سه زندانی محبوس در زندان بندر عباس سپیده‌دم امروز پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، همزمان با روز جهانی کارگر، در سالن این زندان به دار آویخته شدند. گفته می‌شود این سه زندانی به اتهام قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند. لازم به ذکر است روز سه‌شنبه، محمد شیرین بیان یکی دیگر از زندانیان محبوس در زندان بندر عباس، اقدام به خودکشی کرد که به‌دلیل عدم رسیدگی پزشکی در این زندان جان باخت.

در مریوان خفه کردن مشکوک مردم همچنان ادامە دارد

پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- در ماە گذشتە جسد چندین نفر از ساکنین این شهر در اطراف مریوان پیدا شدە است کە دیروز ٩ اردیبهشت ماە ١٣٩٣ نیز سە نفر دیگر بە اسامی این افراد اضافە شد. بنا بر اطلاعات رسیدە شدە بە جمعیت حقوق بشر کردستان در ماە گذشتە جسد  ٨ نفر کە بە صورت مشکوک بە دار اویختە شدەاند در مناطق مختلف توسط ساکنین مریوان پیدا شدە است و تنها در زمان آمادە کردن این گزارش سە حادثە مشکوک بە دار آویختن نیز بە انها اضافە شدە است.

روز جهانی کارگر؛ تمام فعالان سندیکایی را که خودسرانه زندانی شده اند آزاد کنید

پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- پاریس ـ ژنو، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ (۳۰ آوریل ۲۰۱۴) ـ در آستانه روز اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت)، روز جهانی کارگر، برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» ‪(FIDH) ‬ و «سازمان جهانی مبارزه‪ ‬با شکنجه» ‪(OMCT) ‬ است،توجه همگان را به وضعیت وخیم فعالان سندیکایی در ایران جلب می کند. شمار فعالان سندیکایی مستقل که دستگیر شده یا با بدرفتاری های دیگر روبرو شده اند در چند سال گذشته رو به افزایش بوده است. عده زیادی از این فعالان سندیکایی در شهرهای مختلف حکم های زندان را گذرانده اند، جریمه شده اند، کارشان را از دست داده اند یا گاهی برای گریز از آزار بیشتر ناچار از کشور خارج شده اند.