اعتراض صنفی کارگران «سیمان دشتستان» وارد هشتمین روز شد

‎دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ امروز ۸ روز است که حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه سیمان دشتستان در واکنش به بی‌توجهی کارفرما به درخواستشان از غذا خوردن در کارخانه خوداری می‌کنند/ به ادعای کارفرما، کارگران تا همین دیروز در کارخانه غذا می‌خوردند/ امروز در محل اداره کار دشتستان برای پیگیری مطالبات کارگران این واحد تولیدی جلسه‌ای با حضور نمایندگان کارگران و کارفرما برگزار شده‌است. اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان دشتستان که از ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز شده است وارد هشتمین روز خود شد.

‎کارخانه آرد سفید جهرم تعطیل شد؛ ‎۱۵۰ کارگر بیکار شدند

‎دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ فرماندار ویژه جهرم از تعطیلی کارخانه آرد سفید جهرم خبر داد و گفت: شرکت آرد سفید جهرم با صرف دلارهای ۷۰ ریالی و تسهیلات ارزان قیمت و حمایت دولت در سال ۷۷ راه اندازی شد که در اثر تعلل و قصور صاحبان سرمایه بیش از یکسال است که تعطیل شده و ده‌ها نفر کارگر از کار بیکار و مشکلات متعددی از حیث تأمین آردگندم مورد نیاز شهرستان جهرم ایجاد شده است.

‎چهار آتلیه پلمب شدند

‎دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ چهار آتلیه شهر اراک به علت تخلفات و عدم رعایت حقوق مشتریان، روز گذشته توسط مأموران پلیس امنیت عمومی استان مرکزی پلمب شدند. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، در اوایل هفته با ارائه گزارش‌هایی مبنی بر مفقود شدن تعدادی از فیلم و عکس‌های یک شهروند در یکی از آتلیه‌های شهر اراک اکیپی از مأموران پلیس امنیت عمومی، تحقیقات خود را برای بررسی موضوع آغاز کردند.

‎پلمپ ۸ سفره‌خانه سنتی در چالوس

فرمانده انتظامی چالوس از پلمپ هشت سفره خانه سنتی در این شهرستان که برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند، خبر داد. به گزارش فارس از ساری به نقل ازپایگاه خبری پلیس، محمدعلی طبری گفت: در پی بررسی‌های مستمر پیرامون فعالیت سفره‌خانه‌ها در محلات مختلف شهرستان چالوس در راستای رسیدگی به شکایت‌های مردمی مبنی بر ایجاد مزاحمت و شیوع جرائم، برای ساکنان این مناطق موضوع در دستور کار پلیس نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان قرار گرفت.

‎محمد میرزایی زندانی سیاسی زندان وکیل‌آباد آزاد شد

‎سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- محمد میرزایی زندانی سیاسی زندان وکیل‌آباد مشهد آزاد پس از ۵ سال و ۴ ماه از زندان آزاد شد. به  گزارش هرانا،  محمد میرزایی در بهمن ماه ۱۳۸۷ به اتهام حمایت از گروههای مخالف نظام در مشهد بازداشت و در ‌‌‌نهایت در دادگاه انقلاب به ۶ سال زندان محکوم شد.

‎برزان نصرالله زاده در سن نوجوانی به اعدام محکوم شده است

‎سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- برزان نصرالله‌زاده زندانی اهل‌سنت محکوم به اعدام در هنگام بازداشت زیر سن قانونی بوده و صدور حکم اعدام برای وی غیرقانونی است. به گزارش هرانا، برزان نصرالله‌زاده فرزند محمدسلیم که در تاریخ ۸ خردادماه ۱۳۸۹ در شهر سنندج بازداشت و سپس از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اعدام محکوم شد، در هنگام بازداشت ۱۷ سال و ۵ ماه سن داشته است.
‎یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «برزان نصرالله‌زاده در هنگام بازداشت به سن قانونی مورد تاکید در قوانین بین المللی نرسیده و صدور حکم اعدام برای وی کاملا غیرقانونی است.»

‎نظام مافیاها» در جمهوری اسلامی چگونه کار می‌کند؟

‎سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ کمتر بحث و مناظره‌ای در باب مسائل روز و مشکلات اجتماعی و حتی در رسانه‌های دولتی و شبه‌دولتی جمهوری اسلامی در می‌گیرد که در آن نامی از مافیا به میان نیاید. مافیا امروز به یکی از پر استفاده‌ترین تعابیر تبیینی در ادبیات رسمی جمهوری اسلامی تبدیل شده است. اگر بحث فوتبال است افراد درگیر برای توضیح وضعیت و اشاره به فساد از مافیای فوتبال سخن می‌گویند (در برنامه‌های مختلف ۹۰ که به ورزش فوتبال اختصاص دارد). اگر بحث مشکلات نشر است سخنی از مافیای کاغذ به میان می‌آید. (مناظره در مورد مشکلات صنعت نشر در تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی، ۵ اردیبهشت ۹۳) در بحث از وام‌های معوق به سراغ مافیای وام می‌روند. (صبحانه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳).

‎انتقال بهنام شیخی و حمید منافی به مکان نامعلوم

‎سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- عصر روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه «بهنام شیخی و حمید منافی» دو تن از فعالین سیاسی آذربایجانی که در بند مالی زندان اوین در بازداشت به سر می‌بردند به مکان نامعلومی انتقال یافتند. به گزارش هرانا، این انتقال به جهت اعتصاب غذای آن‌ها صورت گرفته است. بهنام شیخی و حمید منافی به ترتیب از دوم و هجدهم اردیبهشت ماه جاری دست به اعتصاب غذا زده‌اند.