‎یک شهروند ساکن سلماس اعدام شد

‎چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سحرگاه روز سه شنبه، ٢٣ اردیبهشت ماه ١٣٩٣، یک شهروند سلماسی در زندان ارومیه به دار آویخته شد. به گزارش هرانا، حکم اعدام «مجید جلیلی عیان» شهروند ٣٧ ساله واهل شهرستان سلماس که پیش‌تر از سوی شعبه‌ ۲ دادگاه شهرستان سلماس و همچنین از سوی دیوان عالی کشوربه اتهام مشارکت درقتل یک شهروند و تجاوز به عنف در بهمن ماه سال ١٣٩١ امروز صبح بدون آگاهی وکیل مدافع وی و خانواده این شهروند در زندان مرکزی ارومیه به اجرا گذشته شد.

‎بهنام شیخی بطور موقت از زندان اوین آزاد شد

‎چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- بهنام شیخی فعال سیاسی آذربایجانی شامگاه روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت , با تودیع وثیقه سنگین سیصد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد . به گزارش هرانا، این فعال سیاسی که به علت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری و به همراه ۶ فعال دیگر در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اوین منتقل شده بود از دوم اردیبهشت ماه سال جاری تا لحظه آزادی اش دست به اعتصاب غذا زده بود .

‎چهار زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند

‎چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سحرگاه روز چهارشنبه چهار زندانی متهم به قتل با دستور دستگاه قضایی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. به گزارش هرانا، روز گذشته پنج زندانی به نام های وحید پژوهیده، قادر انبری، اصلان عمویی میلان، کمال خالدی به همراه یک زندانی دیگر با هویت نامعلوم به سلول انفرادی زندان منتقل شده بودند.

‎بازداشت دست‌کم ۳ فعال اهل‌سنت در استان کردستان

‎چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- احمد کرمی، ناصر زارعی و عادل مجرد سه فعال اهل‌سنت سقزی بازداشت شدند. به گزارش هرانا، احمد کریمی، ناصر زارعی و عادل مجرد سه شهروند سقزی و از فعالان مذهبی اهل‌سنت هستند که طی روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.