‎حکم قصاص ریحانه فعلا اجرا نمی‌شود

‎‎جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ‫-IranSOS-‬ تلاش‌های خانواده ریحانه جباری و وکیل مدافعش برای نجات او از چوبه دار به توقف موقت اجرای حکم منجر شد. محمدعلی جداری فروغی که به‌تازگی وکالت ریحانه جباری را برعهده گرفته، درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش به همشهری گفت: آخرین مرتبه‌ای که برای پیگیری پرونده ریحانه به دادسرای امور جنایی تهران رفته بودم متوجه شدم فعلا پرونده موکلم از نوبت اجرا خارج شده و قرار است پرونده بار دیگر بررسی شود. وی ادامه داد: آنطور که متوجه شدم این اقدام با درخواست دادستانی انجام شده و قرار است بار دیگر در این‌باره اظهارنظر شود.

‎قراردادهای نفتی «مجهول و طولانی» با کنسرن های نفتی، همزمان با یورش گستاخانه تر به جنبش مردمی

‎جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- پیام کمپین هنرمندان و نویسندگان و این هم پرسش ما از «دولت تدبیر و امید» – که کنسرن های نفتی را «محرم تر» می داند از مردم مان پیرامون چند و چون «قراردادهای جدید نفتی»، و نیز گفتگوهای پشت پرده در عمان با «مستکبران» درباره ی آینده ی ایران- آن هم با یاری از دفتر تحکیم وحدت، که همزمان بود با روی کار آمدن دولت اصلاحات و دنبال گیری سیاست های ورشکسته ی «سردار سازندگی»: 

‎بازداشت معصومه قلی‌زاده، فعال سابق دانشجویی

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- معصومه قلی‌زاده، فعال سابق دانشجویی و فعال چپ عصر روز گذشته، ۳۱ اردی بهشت ماه ۱۳۹۳، در تهران بازداشت شده است. به گزارش هرانا، معصومه قلی‌زاده، فارغ‌التحصیل کارشناسی فلسفه از دانشگاه علامه طباطبایی تهران بوده و برای ادامه‌ی تحصیل به کشور ترکیه رفته بود که مدتی پس از بازگشت به ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

‎اخبار جامعه بهایی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- طی اردیبهشت ماه سال جاری ۵۸ سال زندان برای ۲۰ شهروند بهایی صادر شد و همچنین قبرستان شهروندان بهایی توسط سپاه تخریب و گودبرداری شد.

‎پلمب یک مسجد اهل‌سنت در تالش

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- یک مسجد اهل‌سنت در تالش که ۶ سال از فعالیتش می‌گذرد توسط نیروهای امنیتی پلمب شد. به گزارش هرانا، مسجد رضوانشهر تالش صبح روز سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی پلمب شد.

‎نگرانی نسبت به صدور حکم اعدام برای یک دانشجوی کرد

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- صابر شیخ عبدالله دانشجوی ترم آخر کار‌شناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی که در مهاباد بازداشت شد با خبر جدی صدور حکم اعدام روبروست. به گزارش هرانا، صابر شیخ عبدالله دانشجوی ترم آخر کار‌شناسی ارشد رشته بیمه دانشگاه علامه طباطبایی تهران، اهل مهاباد روز ۲۴ اسفند ماه ۹۲ بعد از بازگشت به مهاباد توسط اداره اطلاعات شهر مهاباد دستگیر شده و بتازگی در اخبار ۳۰: ۲۰ صدا و سیمای جمهوری اسلامی برنامه‌ای پخش شد که وی را به بمب گزاری سال ۱۳۸۹ مربوط دانسته است.

‎اعدام مرد ۴۰ ساله درزندان مشهد

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- مردی که همسرش را در مشهد به قتل رسانده بود، سپیده دم سه شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد. به گزارش خراسان، شهریور سال ۱۳۸۶، مرد جوانی که با ادعای سوء ظن نسبت به همسرش،او را با ضربه چاقو در مشهد به قتل رسانده بود دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.پس از اعترافات صریح متهم و تکمیل تحقیقات، این پرونده با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.

‎شش جوان سازنده ویدیوکلیپ هپی آزاد شدند

‎پنجشنبه ۰۱ خرداد  ۱۳۹۳ -IranSOS- چند جوان تهرانی که به علت تهیه یک ویدیو کلیپ با آهنگ «هپی» فارل ویلیامز‌ خواننده آمریکایی‌، بازداشت شده بودند، به قید وثیقه آزاد شدند اما سازنده این کلیپ همچنان در بازداشت است. به گزارش بهارنیوز، ریحانه طراوتی، یکی از این دستگیرشدگان در اینستاگرام خود عکسی پس از آزادی‌اش منتشر کرده و در زیر آن نوشت: «من برگشتم. از فرل (ویلیامز) و همه کسانی که دلواپس ما بودند تشکر می‌کنم.» همکار افشین سهرابی، یکی دیگر از دستگیرشدگان نیز در تویی‌تر خود خبر از آزادی او داده است.

‎قاچاق اعضای بدن هندی‌ها برای مشتریان ایرانی

جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ -IranSOS- روز پنجشنبه پلیس شهر لکنو در هند گزارش رسمی از وجود شبکه‌ای برای قاچاق کلیه ثبت کرد. در گزارش آمیتاب تاکور افسر ارشد پلیس شماره‌های تلفن و سایر شواهد مربوط به باندی وجود دارد که با استفاده از فیسبوک قاچاق اعضای بدن را مدیریت می‌کرده‌اند.