‎تجمع کارگران بازنشسته نساجی مازنداران در مقابل مجلس

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- صبح امروز جمعی از کارگران بازنشسته کارگران نساجی مازندران در اعتراض به ۴ سال مطالبات معوقه در مقابل مجلس تجمع کردند. به گزارش ایلنا، این کارگران که تعداد آن‌ها بیش از ۱۰۰ نفر است در جریان این تجمع خواستار دیدار با نمایندگان مازندران شدند اما تا کنون موفق به این دیدار نشده‌اند. در همین رابطه نماینده کارگران نساجی مازندران به ایلنا گفت: با گذشت بیش از یک سال از بازگشایی این واحد صنعتی هنوز مطالبات معوقه کارگران بازنشسته این کارخانه بطور کامل پرداخت نشده است.

‎بازنشستگان نساجی مازندران هشت و نیم میلیارد تومان طلبکاراند

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- نماینده کارگران بازنشسته کارخانه نساجی مازندران گفت: حدود ۵۰۰ کارگر بازنشسته این واحد نساجی بابت مطالبات معوقه خود مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان طلبکار هستند. «محمد نوبخت» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: بیش از یکصد کارگر بازنشسته این کارخانه نساجی از روز گذشته برای پیگیری مطالبات معوقه خود در تهران حضور دارند.

‎گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب؛ ابزار قدرت یا دغدغه حفظ عفاف جامعه

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- حضور گشت ارشاد در پنجمین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی همچنان به چشم می‌‌آید که رئیس جمهور در افتتاحیه این نمایشگاه گفته بود: «صاحبان فرهنگ ما نیاز به ارشاد و گشت ارشاد ندارند.» خبرنگار ایلنا در گفتگو با محمد بقایی ماکان، مترجم، مجتبی رحماندوست، رئیس کمیته حجاب و عفاف کمیسیون اجتماعی مجلس و صادق زیبا کلام در جایگاه مولف به بررسی حضور مستمر گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب با وجود تاکید رئیس جمهور پرداخته است.

‎رمزگشایی از معامله صوری ۸ هزار میلیاردی بابک زنجانی

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- با گذشت زمان و رسیدگی‌های تخصصی به پرونده بابک زنجانی از معامله صوری این فرد به ارزش ۸ هزار میلیاردی با یکی از شرکت‌های تابعه نفت پرده برداشته شد. به گزارش فارس، ابتدای دی ماه سال گذشته پرده از راز یک پرونده بزرگ فساد در حوزه نفت و بدهکاری نفتی برداشته شد. در این پرونده مشخص شد فردی به نام بابک زنجانی به وزارت نفت حدود ۲ میلیارد یورو بدهکار است و در ازای آن تنها یک چک داده است. اما در ادامه مسیر رسیدگی به پرونده این فرد مشخص شد پرونده‌ها و شاخ و برگ‌های متعددی وجود دارد که هر کدام یک به یک در حال فاش شدن است.

‎پلمپ ۵۰ واحد صنفی در ۳۵ روز گذشته

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ملارد غرب استان تهران، صبح امروز از پلمپ ۵۰ واحد صنفی متخلف توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در ۳۵ روز گذشته خبر داد . به گزارش (ایسنا)، سرهنگ برزو همتی در تشریح این خبر بیان کرد: با توجه به بازگشت مسافران و افزایش مراجعات شهروندان به مراکز خرید و صنوف مختلف از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ مورد اجرای طرح نظارتی اصناف در دستور کار مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی قرار داشته است.

‎میر حسین موسوی با خانواده‌اش دیدار کرد

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- مهندس میرحسین موسوی که روز سه‌شنبه گذشته به بیمارستان قلب تهران رفته بود، پس از انجام بررسی درمانی و انجام آنژیو و بازگشت به محل حصر، با اعضای خانواده خود دیدار کرد.

‎وقتی حقوق برابر داریم،”فقط مرد” یعنی چه؟

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- مدرس دانشگاه‌ و عضو هیئت مدیره انجمن زنان ایلام گفت: ضعف بنیه اقتصادی زنان یکی از عوامل مهم موثر در آسیب‌پذیری آنان است. به گزارش (ایسنا)، منطقه ایلام، حیران پورنجف، در نخستین نشست هم‌اندیشی بررسی موانع و مشکلات پیش‌روی زنان در جامعه‌ی ایلام که در دفتر (ایسنا)، منطقه ایلام، برگزار شد، افزود: مسائل زنان دارای ریشه‌های ساختاری است که حل و فصل آنها در گرو ظرفیت‌سازی در بدنه‌ی ساختارهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حقوقی جامعه است.

تداوم بلاتکلیفی یک زندانی سیاسی کُرد در زندان مهاباد

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- تداوم بلاتکلیفی و نگهداری رحیم رحشی، زندانی سیاسی در زندان مهاباد موجب نگرانی خانواده این فعال کُرد شده است. به گزارش انسانیت٬ مسوولان زندان از آزادی این زندانی سیاسی جلوگیری می‌کنند. و نامبرده به علت بیماری کلیوی در وضعیت بسیار بد جسمی به‌سر می‌برد. به‌طوری که در مدت اخیر به دلیل نارحتی جسمی، در دو نوبت به بهداری زندان منتقل شده است.