‎بازرسی توام با ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین

‎پنجشنبه ,۲۸ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- مامورین گارد زندان اوین صبح امروز بند ۳۵۰ را مورد بازرسی قرار داده و زندانیان را ضرب و شتم کردند. به گزارش هرانا، صبح روز جاری ۱۰۰ تن از ماموران گارد زندان اوین به همراه ماموران نهادهای امنیتی به بند ۳۵۰ اوین مراجعه کرده و اقدام به بازرسی وسایل زندانیان کردند. مامورین امنیتی که از کلیه مراحل فیلمبرداری می‌کردند پس از اعتراض چندتن از زندانیان به نحوه برخوردشان دستور ضرب و شتم زندانیان سیاسی توسط سربازان گارد را صادر کرده و در این بین تعدادی از زندانیان سیاسی بشدت مجروح شدند.

‎در سال گذشته حوادث ناشی از کار در کردستان جان ۳۱ تن را گرفت

‎چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: در سال گذشته ۳۱ نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند. غلامرضا همایون‌پور در گفت‌ و‌ گو با ایلنا در سنندج، به بیان مقایسه معاینات پزشکی قانونی استان در سال ۹۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن پرداخت و گفت: معاینات انجام شده شامل بخش‌های سرپایی و فوتی هستند.

‎قوانین حمایتی از کارگران زن ضمانت اجرایی ندارد

‎پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- یک کارشناس کارگری گفت: قانون فعلی اشتغال زنان ضمانت اجرایی ندارد و همین امر باعث شده زنان باردار پس از زایمان به سادگی اخراج شوند. «علیرضا حیدری» در خصوص مرخصی زایمان زنان شاغل به خبرنگار ایلنا در تشریح جزئیات قانون کار زنان گفت: طبق قانون کارفرما مکلف است برای زنان شاغل دارای فرزند زیر دو سال ساعت شیردهی اختصاص دهد و مهدکودک فرزندان زیر ۶ سال را فراهم نماید.

‎تجمع کارکنان پتروشیمی اصفهان در مقابل وزارت نفت

‎پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- جمعی از کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در پتروشیمی اصفهان،  (۲۷فروردین) با سفر به تهران در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در قراردادهای کاریشان عنوان می‌کنند در مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند.  یکی از معترضان در تشریح علت این اعتراض به ایلنا گفت: مشکلات کارکنان پتروشیمی اصفهان از سال ۸۲ و زمانی که دولت وقت این واحد صنعتی را بابت پرداخت بخشی از بدهی‌های مالی‌اش به سازمان تامین اجتماعی واگذار کرد آغاز شد.