‎ما از حقوق بشر در ایران همچنان دفاع می کنیم

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- نهم آوریل، برابر است با دهمين سالروز تاسیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در حالی که رييس و بنیانگذار آن آقای محمدصدیق کبودوند در زندان هشتمین سال از ١١ سال حبس تحمیلی بر خود را تحمل خواهد کرد. این سازمان در کردستان پا به عرصه وجود نهاده است، سرزمینی انباشته از ظلم و بیدادگری و لگدمالی سیستماتیک حقوق بشر، با مین های امنیتی و تله های انفجاری اتهام زنی، تله ها و مین هایی که برخورد هر تیکه از آن به هر فعال کرد ولو حقوق بشری موجبات محکومیت وی و حبس و زندان بلندمدت و حتی اعدام را فراهم می آورد.

‎حکم قاتل ستار بهشتی چه خواهد بود؟ / آیا بدرفتاری با متهمان در ناجا متوقف شده است؟

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- وقتی در پرونده مرحوم ستار بهشتی ، سخن از قتل شبه عمد است ، بدین معناست که در محل نگهداری او در ناجا ، آن مرحوم مورد آزار روحی یا جسمی قرار گرفته و به همین دلیل فوت کرده است ، هر چند که این آزار اذیت ها ، نوعاً کشنده نبوده اند و ضارب هم قصد کشتن نداشته است. به گزارش عصرایران٬ دادگاه مأمور متهم به قتل مرحوم ستار بهشتی، امروز در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد. ستار بهشتی، کارگری بود که در وبلاگش مطالبی هم می نوشت و البته بازدید کننده خاصی هم نداشت. با این حال، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی ، بازداشت شد و در محل نگهداری اش در تحت نظرگاه ناجا، از دنیا رفت. بررسی های روی جسد نشان می داد که وی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

‎نسلی که متهم ردیف اول است

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- تعطیلات نوروزی گذشت. مهمانی‌ها برگزار شد. دید و بازدید‌های از سر اجبار و بعضاً از سر علاقه، انجام شد. نقدهای اجتماعی هم که بخشی از «نقل و نبات» مهمانی‌های ماست و اگر بی همگان به سر شود، «بی آنها به سر نمی‌شود». بعضی از موضوعات هر سال عوض می‌شوند. از بحث‌های «جسمانی» تا خواسته‌های «روحانی».

‎ريحانه را ببخشيد!

‎سه شنبه٬ ۱۹ فروردین ۱۳۹۳-IranSOS-  درخواست ۳۰ هنرمند از اولياي دم يك مقتول در دادسراي جنايي تهران –  روزنامه اعتماد – محمد جعفري: ۳۰ نفر از بازيگران سينما، تئاتر و تلويزيون با حضور در دادسراي امور جنايي تهران از خانواده مردي كه هفت سال قبل به دست دختري به نام ريحانه به قتل رسيده است خواستند او را ببخشند. حضور بي سابقه هنرمندان براي نجات دختر جوان از چوبه دار در حالي است كه پرونده ريحانه پس از انجام مراحل مختلف قضايي به واحد اجراي احكام رسيده و او قرار است به زودي مجازات شود. اما چه اتفاقي افتاد كه سبب شد ريحانه به عنوان متهم به قتل دستگير شود؟

‎بابک زنجانی اعترافات ‎کرده ‎امّا ‎کلیات پرونده محرمانه است

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- بابک زنجانی اعتراف کرده است که گروهی از او حمایت می‌کردند و او تنها ویترین این گروه بزرگ است. به گزارش ایسنا، امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با سایت تدبیر با اشاره به پیگیری‌های قوه قضائیه و پیشرفت‌های حاصل‌شده از رسیدگی به پرونده تخلف‌های مالی بابک زنجانی اظهار کرد: زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینکه با یک تیم کار می‌کند و اینکه او تنها ویترین این ماجراست، داشته است.

‎سرقت ۴۰ قلم اشیای عتیقه از معبد آناهیتا

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی تعدادی از اشیاء قیمتی معبد آناهیتا در شهرستان کنگاور استان کرمانشاه توسط سارقان به سرقت رفت. به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی در ادامه نوشت: برخی گفته‌ها حاکی از آن است که شمار این اشیاء عتیقه به ۴۰ قلم می‌رسد. براساس اطلاعات کسب شده، این معبد مجهز به دوربین‌های مداربسته بوده و توسط گارد حفاظتی از آن حفاظت می‌شود.

‎‎نظر یک مرجع تقلید درباره پارازیت‌ها

‎سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- حضرت آیت الله العظمی سید صادق روحانی به پرسش شفقنا درباره آسیب های احتمالی پارازیت بر بدن پاسخ گفته است. به گزارش ایسنا، شفقنا در ادامه نوشت: با توجه به بهره برداری دشمنان اسلام از شبکه های ماهواره ای جهت پیگیری و انتشار اهداف خود بر ضد اسلام و ضد منافع جهان اسلام و ضد فرهنگ جوامع اسلامی ازیک سو و آسیب ارسال پارازیت بر روی این امواج ماهواره ای که منجر به افزایش احتمال بروز اختلالات عصبی و مغزی، آریتمی قلبی یا توقف حرکت قلب، مرگ کودکان و نوزادان، ابتلا به سرطان خون، ام اس و بیماری های صعب العلاج و به مرور زمان مرگ خاموش مسلمانان و سایر شهروندان کشورهای اسلامی می شود از سوی دیگر، آیا ارسال این پارازیت ها به لحاظ شرعی مجاز است یا خیر و چه حکمی دارد؟