زانیار مرادی زندانی محکوم به اعدام تحت عمل جراحی قرار گرفت

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳-IranSOS- زانیار مرادی زندانی سیاسی محکوم به اعدام، روز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ در بیمارستان ابن سینا تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت. به گزارش مرکزاطلاع رسانی انسانیت٬ زانیار مرادی زندانی سیاسی محکوم به اعدام، روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین، از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان ابن سینا در تهران منتقل می‌شود و در روز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۳، از ناحیه بیضه تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی عصر دیروز شنبه ۳۰ فروردین به زندان رجایی شهر بازگردانده شده و اکنون در قرنطینه این زندان نگهداری می‌شود.

دادگاه انقلاب و اداره اطلاعات مریوان از آزادی عدنان رشیدی سر باز می‌زنند

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- عدنان رشیدی زندانی سیاسی کُرد در زندان مریوان، در وضعیت وخیم جسمی به‌سر می‌برد؛ با این وجود دادگاه انقلاب و اداره اطلاعات این شهر از آزادی وی سر باز می‌زنند. به گزارش مرکزاطلاع رسانی انسانیت٬ زندانی سیاسی عدنان رشیدی با توجه به امراض و بیماری‌های متعدد در وضعیت وخیم جسمی در زندان مریوان است؛ دادگاه انقلاب این شهر به بهانه ثبت نشدن اسم زندانی در تمامی ۸ سال حبسش در پرونده‌های دادگاه انقلاب، از دادن آزادی مشروط به وی ممانعت می‌کند.

‎‎ محمد مصطفایی: پاسخی جامع به ابهامات پرونده ریحانه جباری

‎یکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ -IranSOS- محمد مصطفایی وکیل پیشین ریحانه جباری٬ در تارنمای سازمان مدارای جهانی در ارتباط با  مسایلی که علیه ریخانه جباری در برخی از رسانها منتشر گردیده توضیحات جامعی را نگارده است: پیش اینکه بخواهم وارد جزییات پرونده ریحانه جباری شود و یا اینکه به ابهاماتی که در پرونده مطرح شده است و در روزهای گذشته نیز مسایلی علیه ریحانه در رسانه ها منتشر گردیده پاسخ دهم، نکته ای را در مقدمه به نظر گرامیتان می رسانم. امروز که این مقاله را می نویسم، شرایط ریحانه جباری را به عنوان کسی که طناب دار بر گردنش است و خانواده مرحوم سربندی که اختیار انداختن طناب دار را بر گردن ریحانه دارند را به خوبی درک می کنم.

‎گفت وگوي خبري خانواده مازندراني كه بخشش را به كودكان ايران ياد داد

‎یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- «عبدالغني حسين زاده» فوتباليست قديمي مازندران و همسرش آن روز صبح که قاتل فرزندشان را بخشيدند، روابط انساني جهان را معني ديگر دادند. آن روز صبح که هيچ کودکي به تماشاي اعدام کسي ننشست تا در بازي هاي کودکانه اش خود را حلق آويز خشونتي کند که دارد لابه لاي زندگي همه لانه مي کند. آن ها کودکان شهر نور را نجات دادند، کودکان مازني را زندگي بخشيدند و کودکان ايراني را با جور ديگري از زندگي آشنا کردند.

‎جوان ديگري از پاي چوبه دار برگشت

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- دوشنبه بود، ۲روز مانده به چهارشنبه‌های اعدام. «سعید» هنوز خبر نداشت.  ۵سالی که او در زندان گذراند،
از این چهارشنبه‌ها کم نداشت اما در هیچ کدامشان مامور زندان نیامده بود دنبالش تا بگوید وسایلت را جمع کن، با هم‌بندی‌ها خدافظی کن، می‌روی انفرادی. «می‌روی انفرادی» را تا به حال از زبان مسئولان زندان مشهد که از اسفند۸۸، خانه‌اش شد و سلول‌هایش؛ اتاقش، نشنیده بود. تا این‌که آن سه‌‌شنبه آمد؛ سه‌شنبه، ۲۶فروردین۹۳. لابد گوشش زنگ زدند هنوز صلات ظهر نشده بود که «سعید بهرامی‌نیا»، مامور زندان را دید که آمده او را ببرد و به او بگوید «می‌روی انفرادی، قبلش هم به خانواده‌ات زنگ بزن» ساعت۱۲ بود که زنگ زد به پدرش، گفت: «من را دارند می‌برند انفرادی، کاری بکن.» و بعد صدای بسته شدن در آهنی سلول انفرادی بود و گوشه کوچک سلول برای گذراندن دقیقه‌هایی که قدر ۵ سالی که گذشت، طول کشید.

‎‫رضایت دادیم پایینش آورید‬

‎‫‎یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- به گزارش روابط عمومی دادگستری کل هرمزگان ، صبحگاه روز پنج شنبه در اجرای حکم قصاص قاتل(ف.م) که با ضرب گلوله، مقتول (م.ج) را به قتل رسانده بود با رأی شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی بندرعباس به قصاص نفس محکوم گردیده بود و پس از تلاشهای فراوانی که جهت اخذ رضایت از سوی معتمدین محلی وشورای حل اختلاف دادگستری به ویژه پیگیری های متعدد اسدی دادستان مرکز استان و قهرمانی معاون دادستان با اولیاء دم مقتول انجام شده بود با پافشاری خانواده مقتول جهت اجرای حکم سرانجام حکم اجرا گردید.