‎درگیری در اوین؛ از تکذیب تا نگرانی‌ها

‎جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- دیروز خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر درگیری شدید و خونین در بند ۳۵۰ زندان اوین (بند زندانیانی که اغلب به دلیل حوادث سال ۸۸ محکوم شده‌اند) منتشر شد. قانون‌آنلاین با این مقدمه نوشت: «اصل خبر منتشرشده به گونه‌ای بود که حیرت هر کسی را برمی‌انگیخت. بر اساس این خبر در جریان بازرسی از بند ۳۵۰، بین زندانیان و نیروهای نظامی و امنیتی مستقر در زندان درگیری شدیدی رخ داده که به واسطه آن تعداد زیادی از زندانیان مضروب و مجروح شده و عده‌ای از آنان به بیمارستان و سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

قوت گرفتن خطر اعدام چهار زندانی اهل سنت

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS-  خطر اجرای حکم اعدام چهار زندانی عقیدتی اهل سنت در زندان رجایی شهر کرج، قوت گرفته است و نگرانی سازمان‌ها و نهادهای مدافع حوق بشر را به دنبال داشته است. به گزارش انسانیت٬ حکم اعدام جمشید و جهانگیر دهقانی، حامد احمدی و کمال ملایی قطعی شده است و احتمال اجرای هر لحظه حکم اعدام این چهار زندانی عقیدتی اهل سنت کُرد قوت گرفته و باعث افزایش نگرانی سازمان‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر را در پی داشته است.

انتقال ناگهانی ارژنگ داوودی از زندان بندر عباس به تهران

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- ارژنگ داوودی زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، از زندان بندرعباس به تهران منتقل شده است. تاکنون مشخص نشده که وی به کدام زندان در تهران و به چه دلیلی انتقال یافته است. به گزارش انسانیت٬ ارژنگ داوودی زندانی سیاسی سالخورده دیروز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۳، بدون اطلاع قبلی و به صورت ناگهانی از زندان بندر عباس به تهران منتقل شد. این انتقال پس از ماه‌ها حبس انفرادی و ایزوله بودن این زندانی صورت گرفته و تاکنون محل نگهداری و دلیل انتقال وی اعلام نشده است.

به تعویق افتادن حکم اعدام، پس از دو دقیقه آویخته شدن از دار

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS-  فلک‌ناز مرادی به همراه ۴ زندانی دیگر، روز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه برای اجرای حکم اعدام به حیاط زندان بندرعباس برده شد؛ او دو دقیقه از دار اعدام آویزان بود که پایین آورده شد و اجرای حکمش را به تعویق انداختند. به گزارش انسانیت٬ فلک‌ناز مرادی به همراه ۴ زندانی دیگر، دیروز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۳، به منظور اجرای حکم اعدام به حیاط زندان مرکزی بندرعباس برده شد؛ او پس از دو دقیقه آویخته شدن از دار اعدام، پایین آورده شد و اجرای حکمش را به تعویق انداختند.