‎امید زارعی نژاد به انفرادی منتقل شد

‎پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- امید زارعی نژاد، زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین به انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شد. به گزارش هرانا، این زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا بسر می برد به مدت هفت روز به انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده است. این اقدام ماموران زندان در جریان بازرسی از زندان و کشف وسایل ممنوعه صورت گرفته است.

‎نگرانی از وضعیت دو زندانی در بند ۲۴۰ زندان اوین

‎پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- با گذشت هفت روز از انتقال سعید متین پور و غلامرضا خسروی به انفرادی بند ۲۴۰ نگرانی از وضعیت جسمی ایشان تشدید شده است. به گزارش هرانا، سعید متین پور در اثر اعتصاب غذا و جراحات جسمی ناشی از ضرب و شتم ماموران در شرایط نگران کننده ای بسر می برد. هم چنین غلامرضا خسروی که از روز پنج شنبه در انفرادی به سر می برند در اثر ضرب و شتم در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

‎بازداشت تعدادی از نوکیشان مسیحی در تهران

‎پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- همزمان با عید پاک مسیحیان، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز جمعه ۲۹ فروردین ماه ۹۳ با ورود به یکی از کلیساهای خانگی در جنوب تهران، چند تن از نوکیشان مسیحی را بازداشت کردند. به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، تا کنون اسامی پنج تن از بازداشت شدگان به نامهای احسان صادقی، نازی، مریم اسدی، وحید صافی و امین مظلومی مشخص شده است.

‎حسین رونقی ملکی به بهداری اوین منتقل شد

‎‎پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در پی وخامت حال جسمی اش به بهداری زندان منتقل شد. به گزارش هرانا، این زندانی بر اثر تب شدید حاصل از بالارفتن غلظت خون در بهداری اوین بستری شد. حسین رونقی از بیماری کلیوی رنج می برد و تلاش خانواده این زندانی علی رغم موافقت پزشکی قانونی با مرخصی درمانی وی راه به جایی نبرده است.

‎صدور ۵۸ سال زندان برای ۲۰ شهروند بهایی

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دادگاهی در یزد برای ۲۰ شهروند بهایی مجموعا ۵۸ سال زندان صادر کرد. به گزارش هرانا، در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۰ ماموران وزارت اطلاعات به خانه تعدادی از شهروندان بهایی در شهرهای یزد، اصفهان، کرمان و اراک حمله کرده و تعداد ۱۷ نفر را بازداشت کردند. پس از ۲ هفته ۳ شهروند بهایی دیگر در شهر یزد بازداشت شدند. کلیه بازداشت شده‌ها پس از حدود یک ماه مجموعا با قید وثیقه ۱ میلیارد و دویست میلیون تومانی از زندان آزاد شدند.

‎وضعیت وخیم جسمی یک زندانی در زندان میناب

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- علی مرادی، زندانی محبوس در زندان میناب در وضعیت وخیم جسمی بسر می‌برد و از درمان مناسب محروم است. به گزارش هرانا، علی مرادی به دلیل نارحتی قلبی در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد و با توجه به امکانات محدود بهداری زندان مرکزی میناب، وی نیاز فوری به اعزام به بیمارستان خارج از زندان دارد.

دستگیری یک فعال مذهبی دیگر در ادامه بازداشت‌های اخیر در بوکان و مهاباد

‎‫پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳‬ -IranSOS- در هفته اخیر ۸ فعال مذهبی و سه عضو یک خانواده مذهبی اهل سنت در آذربایجان غربی بازداشت شده‌اند و در پی آن امروز پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت، یک فعال مذهبی دیگر نیز باداشت شد. به گزارش انسانیت٬ به دنبال بازداشت‌های اخیر فعالان و اعضای خانواده اهل سنت در هفته اخیر در شهرهای بوکان و مهاباد آذربایجان غربی، امروز پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، جعفر غفوری مشهور به هاوکار فعال مذهبی اهل سنت اهل مهاباد، از سوی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات دستگیر شد.

بی اعتنایی به تایید حکم اعدام چهار زندانی سیاسی کرد و احتمال اجرای حکمشان

‎‫پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳‬ -IranSOS- امجد حسین پناهی: لحظه ای تصور کنید که این چهار زندانی سیاسی کرد که در این هفته حکم اعدامشان تایید و هر لحظه امکان اجرای حکمشان وجود دارد کرد نبودند، و اهل شهرهای مرکز بودند،  تردیدی نیست که تلویزیون ها و رادیو ها با شتاب علیه نقض حقوق بشر در ایران بسیج شده و عنوان نخست برنامه های خبری خود را به آن اختصاص می دهند و با نکوهش نقض حقوق ابتدائی بشر، از مقامات ایران خواهند خواست که نسبت به این مسئله واکنش نشان دهند یا حتی مداخله کرده و علیه مقامات قضایی و مسئولان ، مجازات هائی اعمال کنند. و فوری خواهان لغو حکم اعدام این چهار زندانی می شدند.

‎‫پاسخ و تاملی بر مصاحبه حسن تردست، قاضی پرونده ریحانه جباری‬

‎پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳‬ -IranSOS- محمد مصطفایی وکیل پیشین ریحانه جباری٬ ‎‫در پاسخ به اظهارات تردست قاضی بازنشسته پرونده ریحانه جباری مینویسد: ‬روز گذشته آقای حسن تردست که چند ماه پیش قاضی شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان بوده و حکم محکومیت ریحانه جباری در اصل توسط ایشان صادر شد مطالبی که در مصاحبه با روزنامه قانون بیان ک‬ردند که ضروری دانستم به دلیل اینکه در قسمت هایی مخاطب ایشان بنده بوده ام به این مصاحبه پاسخ دهم و درخواست می کنم نوشته فوق را منتشر فرمایید.

‎پیشنهادات ضیائی‌فر درباره ماجرای بند ۳۵۰

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران با اشاره به اخبار منتشرشده پیرامون بند ۳۵۰ زندان اوین، پیشنهاداتی را مطرح کرد. به گزارش ایسنا، محمدحسن ضیائی‌فر در گفت‌وگو با سایت جماران در خصوص اخبار منتشره مربوط به بند ۳۵۰ اوین گفت: مسئولان ذی‌ربط به صراحت گفتند که هیچ اتفاقی نیفتاده و ضرب و شتمی صورت نگرفته و یک بازرسی معمولی و ادواری صورت گرفته است. وی با اشاره به آنچه که آن را «اخبار نگران‌کننده و گزارشاتی که خانواده‌های زندانیان از بستگان خود در زندان دریافت کرده‌اند» می‌خواند، ادامه داد: بازتاب‌های این موضوع نیز در سراسر جهان پخش شده است. بر این اساس به نظر می‌رسد تعهد قانونی و شرعی و تدبیر مقتضی ایجاب می‌کند که با فوریت به این موضوع رسیدگی شود.