‎دو نفر دیگر به اعتصاب کنندگان اوین اضافه شدند

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- یاشار دارالشفا و داور حسینی وجدان دو زندانی که امروز از انفرادی ۲۴۰ به بند ۳۵۰ منتقل شدند در اعتراض وقایع روز پنج شنبه به اعتصاب غذای خود را به همراه ۳۲ زندانی دیگر ادامه می‌دهند. به گزارش هرانا، این دو زندانی سیاسی از روز واقعه تا کنون در اعتصاب بسر می‌برند و به جمع زندانیان اعتصاب کننده که مجموع آن‌ها به ۳۲ تن رسیده است؛ اضافه شدند. با احتساب این دو زندانی هم اکنون ۳۴ نفر در بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتصاب غذا بسر می‌برند و از سرنوشت ۱۶ زندانی که در بند ۲۴۰ زندان اوین بسر می‌برند اطلاعی در دست نیست.

‎اعدام ۵ زندانی و بخشش ۴ نفر از اعدام در زندان رجایی شهرکرج

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- سحرگاه روزجاری ۵ زندانی متهم به قتل در محوطه زندان رجایی شهرکرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، از جمع ۹ متهم به قتل زندانی که روز گذشته جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند ۵ تن سحرگاه روز جاری سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه از طریق چوبه دار در محوطه زندان رجایی شهرکرج اعدام شدند.

‎تجمع خانواده زندانیان سیاسی در خیابان پاستور

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- جمعی از خانواده زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین به همراه تعدادی از فعالین سیاسی-مدنی و مردم، صبح امروز در مقابل دفتر ریاست جمهوری و قوه قضاییه در خیابان پاستور تجمعی اعتراضی برپا کردند. به گزارش هرانا، از ساعت ۱۰ صبح امروز، سه شنبه دوم اردی بهشت ماه، قریب به صد نفر در مقابل قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری تجمع کردند. در این تجمع که در اعتراض به وقایع پنج شنبه سیاه در بند ۳۵۰ زندان اوین برپا شد، شعارهایی از جمله «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد»، «اوین شده فلسطین، دولت چرا نشستین» و «وزیر دادگستری، استعفا استعفا» سر داده می‌شد.

‎بازگشت شش تن از زندانیان سیاسی به بند ۳۵۰

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- شش تن از زندانیان سیاسی که از پنج شنبه گذشته در سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین محبوس شده بودند، به بند ۳۵۰ این زندان بازگردانده شدند. به  گزارش هرانا، مهدی خدایی، یاشار دارالشفاء، سروش ثابت، مجید اسدی، هوتن دولتی و امیر رضازاده، ۶ تن از زندانیانی که در پی حمله گارد زندان به بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتقل شده بودند، به بند ۳۵۰ بازگردانده شدند. پیش تر ۱۰ تن از زندانیانی که به سلول انفرادی منتقل و کم تر دچار آسیب جسمی شده بودند نیز، به بند ۳۵۰ بازگشته بودند.

‎اعدام سه شهروند در زندان مرکزی مشهد

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ — روز دوشنبه، اول اردی بهشت ماه، سه شهروند در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شدند. به نوشته روزنامه خراسان، سه جوان که طی ۳ حادثه جداگانه متهم به قتل بودند، سپیده دم روز گذشته در زندان مرکزی مشهد با حضور مسئولان اجرای احکام، اعدام شدند. بر اساس این گزارش، اولین محکوم به اعدام، جوان ۳۲ ساله ای بود که در سال ۸۷ و پس از مشاجره لفظی به منزل جوان ۳۶ ساله ای در تربت جام رفته و او را با ضربه چاقویی به ناحیه گردن به قتل رسانده بود.

‎اسماعیلی: ایراد ضربی از ناحیه همکاران ما حتی در حد تلنگر رخ نداده است

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان ها در مورد علت حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: برای کار نکرده توضیحاتی ارائه دادیم. وی در گفتگو با فارس مدعی شد: اصلا شتاب‌زده عمل نکردیم و در حال حاضر هم شتابی در رفتار ما وجود ندارد. بارها اعلام کردم که براساس یک برنامه کاملا ضابطه مند و قانونمند و با رعایت همه ضوابط یک بازرسی انجام شده و هیچ گونه درگیری و ایراد ضربی از ناحیه همکاران ما حتی در حد تلنگر رخ نداده است!

‎اخبار تکمیل از بازداشت شهروندان اهل‌سنت در مهاباد

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- طی بازداشت فعالین مذهبی اهل‌سنت پنج تن در شهر مهاباد بازداشت شدند. به گزارش هرانا، سوران فاتحی، عبدالرحیم چانا، عبدالهادی آذرم، مهدی آذرم و عبدالسلام آذرم نام ۵ شهروند مهابادی است که روز جمعه ۲۹ فروردین ماه در منازل خود بازداشت شدند. گفتنی است، عبدالهادی آذرم، مهدی آذرم و عبدالسلام آذرم نسبت برادری با یکدیگر داشته‌اند.

‎گرد و غبار نمک دریاچه ارومیه ۳ استان را تهدید می‌کند

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رئیس دانشگاه تبریز گفت: گرد و غبار نمک دریاچه ی ارومیه موجودیت ما را تهدید می کند و همچنین موجب از بین رفتن زمین های کشاورزی سه استان کشور می شود ، این در حالی است که این سه استان از مهمترین مناطق کشاورزی کشور به حساب می آیند. به گزارش ( ایسنا)- منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در همایش یک روزه احیای دریاچه ی ارومیه اظهار کرد: بی توجهی به این دریاچه در سالهای اخیر باعث شده تا هفت متر از ارتفاع آب دریاچه کم شود، این در حالی است که دریاچه ارومیه بزرگترین زیستگاه آرتمیا بوده و حتی لجن این دریاچه نیز خاصیت درمانی دارد .

‎۲۰ سال حبس یک بی‌گناه در اوین!

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- مردی که در ماجرای جنجالی اختلاس از شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان به زندان افتاده بود، پس از ۲۰ سال بی‌گناه شناخته شد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایران، سال ۷۴ بود که ماجرای اختلاس ۴۳۰ میلیون تومانی از شرکت‌های تعاونی مسکن فرهنگیان تهران در رسانه‌ها خبرساز شد و دستگاه قضایی برای افشای این کلاهبرداری که در زمان خود بسیار سنگین بود، اقدامات گسترده‌ای را انجام داد.

‎تجمع صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر

‎سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در اعتراض به آنچه از آن به عنوان توهین یکی از پرسنل دانشگاه به دانشجویان شهرستانی و برخی مشکلات صنفی، یاد می‌کردند در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند. به گزارش (ایسنا)، یکی از دانشجویان معترض در تشریح جزئیات این ماجرای منجر به اعتراض دانشجویان به خبرنگار ایسنا گفت: آن طور که قبلا مسئولان دانشگاه اعلام کرده‌اند بنا بوده هزینه خوابگاه‌ها در پایان فارغ التحصیلی از سوی دانشجویان پرداخت شود، اما از این ترم به طور ناگهانی اعلام شده دانشجویان باید هزینه پنج ترم را یکجا پرداخت کنند، به همین منظور دانشجویانی که توان پرداخت هزینه را نداشتند اینترنت خوابگاه‌ها برای آنها قطع شده است.