‎پاسخ مادر ریحانه جباری به مصاحبه و سخنان شعبانی وکیل خانواده سربندی

‎سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- مادر ریحانه جباری در صفحه فیس بوک خود  در پاسخ به مصاحبه شعبانی وکیل خانواده سربندی مطلبی را درج نمود است‫.‬  ا‎یاک نعبد و ایاک نستعین . ذکری است که حداقل ده مرتبه در شبانه روز به زبانم جاری میشود.از خداوند بزرگ هدایتش را طلب میکنم که به راه مستقیم بروم و نه راه گمراهان و مغضوبان. از روز شنبه به خواست دخترم ، زبان در کام کشیدم و فقط با او صحبت کردم. درد ها و رنجهایش، دشنام ها و تهمت ها، بلاها و اقرار ها. تمام وجودم سراسر بغض شد . سرما و درد در استخوان هایم پیچید . هنوز هم اقرار میکنم ، به صراحت، که با خانواده سربندی همدردم. چرا که مادری از داشتن فرزند و فرزندانی از نوازش پدر محروم شده اند. اما امروز سیل خبرهای ناجوانمردانه مرا بر آن داشت که از نشر دروغ جلوگیری کنم. با اینکه به هیچ عنوان مایل نبودم در مورد پرونده و محتوای آن سخنی بگویم ، اما در خبرگزاری تسنیم مصاحبه ای را خواندم که بیش از پیش به مظلومیت ریحانه پی بردم. لذا ازین پس به هیچ عنوان از رساندن پیام مظلومیت او کوتاهی نخواهم کرد.

‎پایان اعتصاب غذای شاهرخ زمانی و انتقال به زندان رجایی شهر

‎سه شنبه ,۲۶ فروردین ۱۳۹۳ — شاهرخ زمانی که از از روز ۱۷ اسفند ماه دست به اعتصاب غذا زده بود روز گذشته پس انتقال به شعبه ۷ بازپرسی کرج  مورد بازجویی قرار گرفت و از آنجا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گزارش هرانا، روز شنبه ۲۳ فروردین ماه به شعبهٔ ۷ بازپرسی کرج منتقل شده و در رابطه با نامهٔ منتشره در مورد اعدام‌های جمعی در زندان رجایی‌شهر مورد بازجویی قرار گرفته است. نقی محمودی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «شاهرخ زمانی در جواب ضمن رد اتهامات اعلام کرده که هرگاه به خواسته‌اش مبنی بر انتقال به بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج رسیدگی شود، تنها در مقابل وکیل مدافع خود حاضر به پاسخگویی به سئوالات خواهد بود.»

‎ملحق شدن پدر و مادر به فرزندان بر اساس قانون اقامت آلمان

‎سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- حنیف حیدرنژاد: ایرانیانی که در آلمان پناهندگی سیاسی دارند امکان مسافرت به ایران ندارند. بسیاری از این دسته از ایرانیان برای سالهای طولانی محروم از دیدار پدر، مادر یا دیگر افراد خانواده خود شده اند. اگر والدین این افراد به لحاظ مالی امکان تامین هزینه مسافرت به آلمان را نداشته یا در تهیه پاس و  ویزا با مشکل مواجه شوند، آنها نیز از ترک خاک ایران و دیدن فرزندان خود در آلمان محروم می شوند.

‎شعبانی: پرونده ریحانه جباری را به تسویه‌ حساب با نظام گره نزنید

‎ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- وکیل خانواده مقتول با اشاره به قطعی بودن حکم قصاص ریحانه جباری، از رسانه‌های مدعی طرفداری وی خواست تا برای جلب رضایت شکات، پرونده ریحانه جباری را به تسویه حساب با نظام گره زده نشود. به گزارش تسنیم٬ شعبانی وکیل خانواده مقتولی که به دست ریحانه جباری کشته شد در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جوسازی‌های اخیر رسانه‌ای و ادعای برخی از آنها برای جلوگیری از اجرای حکم قصاص ریحانه و گرفتن رضایت از خانواده مقتول اظهار داشت: با توجه به اینکه حکم قصاص ریحانه جباری بر اساس روند قانونی و از طریق مجاری رسمی حقوقی کشور به پایان رسیده و وی به مجازات قصاص محکوم شده است، من به کسانی که داعیه دوستی با ریحانه جباری را دارند توصیه می‌کنم این تصور را نداشته باشند که این رأی باطل و نادرست است و با ادعاهای خود مرحوم سربندی (مقتول) را مورد اتهام و تهمت قرار دهند، چرا که وارد آوردن اتهام و تهمت به مقتولی که دستش از دنیا کوتاه است و قادر به دفاع از خود نیست نه‌تنها کمکی به عدم اجرای حکم قصاص ریحانه جباری نمی‌کند بلکه احساسات خانواده این مرحوم را جریحه‌دار کرده آنها از اخذ رضایت فاصله بیشتری می‌گیرند.

احضار شاهرخ زمانی به دادسرا در سی و ششمین روز اعتصاب غذا

‎سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- شاهرخ زمانی، کارگر محبوس در زندان قزلحصار کرج در سی‌ و ششمین روز اعتصاب غذا به دادسرا برده شده است؛ وی اکنون سی و هشتمین اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشته و وضعیت وی از نظر جسمی نیز وخیم گزارش شده است. به گزارش (انسانیت)٬ از اعتصاب غذای شاهرخ زمانی، کارگر محبوس در زندان قزلحصار کرج ۳۸ روز می‌گذرد. گفته می‌شود وی در سی‌ و ششمین روز اعتصاب غذا به دادسرا برده شده است و هم‌اکنون وضعیت وی از نظر جسمی وخیم است.

‎نجات جوان ۱۷ ساله از قصاص در گرو یافتن پدر و مادر مقتول در نروژ و افغانستان

‎سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- «آزادی ابوالفضل تنها در صورت اعلام رضایت اولیای دم مقتول ممکن است که در این راستا اعلام کتبی یا حضوری پدر ومادر مقتول لازم است اما چون مادر مقتول درافغانستان و پدر وی در نروژ زندگی می‌کنند دادسرای عمومی و انقلاب اراک با مکاتبه با وزارت امور خارجه درخواست مداخله این وزارت خانه از طریق سفارت ایران دراین دو کشور را نموده و در این رابطه منتظر جواب وزارت امور خارجه هستیم.» دادستان عمومی وانقلاب شهرستان اراک از پیگیری پرونده نوجوان ۱۷ ساله ساوجی از طریق وزارت امور خارجه برای تماس با پدر مقتول در نروژ خبر داد.

‎تاج‌زاده ۲۰ اردیبهشت محاکمه می‌شود

‎سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات ۲۰ اردیبهشت در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود. امیر حسین آبادی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد‌ وضعیت پرونده جدید سید مصطفی تاج‌زاده که سال گذشته برای وی و در حین سپری کردن دوران محکومیت در زندان تشکیل شده است،‌ گفت:‌ هنوز به طور کامل موفق به مطالعه این پرونده نشده‌ام و امیدوارم به زودی و با موافقت قاضی رسیدگی کننده ضمن ملاقات با موکلم از محتویات پرونده آگاه و خود را برای دفاع از آقای تاج‌زاده آماده کنم.

‎کاخ مروارید رو به ویرانیست

‎سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- کاخ مروارید مدتیست تبدیل به سوژه‌ای برای رسانه‌ها شده است ظاهرا بخش هایی از باغات اطراف این کاخ برای تخریب و خانه‌سازی واگذار شده بود حالا عکسی از نمای بالای این کاخ نشان از وضعیت ناگوار خود کاخ هم دارد.

‎عبدالغنی حسین‌زاده فوتبالیست قدیمی، قاتل پسرش را بخشید

سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- عبدالغنی حسین‌زاده از فوتبالیست‌های قدیمی استان مازندران در حالی که طناب دار به گردن قاتل پسرش آویخته شده بود، اعلام گذشت کرد. به گزارش (ایسنا)، محل اجرای حکم قصاص «ب- ق» به اتهام قتل «ع -ح» روز گذشته در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نور آماده شده بود و نیروهای انتظامی در محل مستقر شده بودند. از ساعات اولیه صبح امروز مردم نیز در محل اجرای حکم حضور یافتند.

‎توضیح مقام قضایی ‎رژیم ایران درباره پرونده فردی که فرزندانش را زنده‌ به گور کرد

‎سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ — رییس کل دادگستری استان خوزستان اعلام کرد که پرونده پدری که دوقلوهایش را زنده به گور کرده است در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد. محمدباقر الفت در گفت‌وگو با (ایسنا)، در مورد وضعیت پرونده پدری که به دلیل اختلاف با همسرش دو فرزند خود را در منزلش زنده به گور کرده است، گفت: در حال حاضر این پرونده در دادسرا است.