‎بی‌خبری از وضعیت نیکا خلوصی، زندانی بهایی

‎چهارشنبه ,۲۰ فروردین ۱۳۹۳ — از محل نگهداری نیکا خلوصی شهروند بهایی با وجود گذشت ۱۰ روز هیچ اطلاعی در دست نیست. به گزارش هرانا، با گذشت بیش از ده روز از بازداشت نیکا خلوصی شهروند بهایی ساکن مشهد در شهر بابلسر از محل نگهداری این شهروند بهایی هیچ اطلاعی دردست نیست. یکی از نزدیکان این فرد بهایی در این رابطه به هرانا گفت: «در روز یک شنبه ۱۰ فروردین ماه ماموران امنیتی بابلسر با حکم جلب سیار به منزل یکی از خویشان نیکا خلوصی در بابلسر رفته و نامبرده را که در کنار خانواده‌اش در مسافرت نوروزی بوده است را جهت اجرای حکم بازداشت می‌کنند.

‎دلجویی یک روحانی شیعه از بهاییان با تقدیم یک اثر هنری

‎دوشنبه ,۱۸ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی با تقدیم یک اثر هنری به بهاییان جهان از ایشان دلجویی کرد. به گزارش هرانا، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی با تقدیم یک اثر هنری در قالب تابلویی خوشنویسی و تذهیب به بهاییان جهان از ایشان دلجویی کرد. این اثر هنری که به مدت تقریبی شش ماه زمان برده توسط خود آیت الله معصومی تهیه شده و به بیت العدل بهاییان تقدیم شد. این روحانی شیعه طی نامه‌ای می‌نویسد:

‎بلاتکلیفی ۴ ساله یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

‎چهارشنبه ,۲۰ فروردین ۱۳۹۳ — عمادالدین ملازیی زندانی بلوچ زندان مرکزی زاهدان از چهار سال پیش بصورت بلاتکلیف در زندان بسر می‌برد و از شرایط جسمی نامساعدی رنج می‌برد. به گزارش هرانا، عمادالدین ملازیی زندانی سیاسی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان اسفند ماه سال ۸۸ از روستای محل سکونت خود «انزاء» واقع در شهرستان سرباز توسط ماموران امنیتی بازداشت شد در طی مدت بازداشت خود با اتهام‌های متفاوتی رو به رو شده است که برخی از این اتهامات پس از گذشت ۴ سال همچنان بلاتکلیف مانده است.

‎یک زندانی در اردبیل اعدام شد

‎چهارشنبه ,۲۰ فروردین ۱۳۹۳ — یک زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی اردبیل اعدام شد. به گزارش هرانا٬ به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، فردی با هویت معلوم که به جرم نگهداری ۹۶۴ گرم مواد مخدر از نوع هروئین دستگیر شده بود به مجازات اعدام محکوم گردیده و پس از طی مراحل قضایی و قطعیت حکم و تایید آن از سوی ریاست قوه قضاییه اول طلوع آفتاب امروز در محوطه زندان مرکزی اردبیل اجرا شد.

‎ابهام در قتل طلبه اهل‌سنت دارالعلوم زاهدان

‎چهارشنبه ,۲۰ فروردین ۱۳۹۳ — جسد حامد ریگی طلبه اهل‌سنت در مسیر خاش- زاهدان پیدا شده و نزدیکان وی این قتل را به نهادهای امنیتی نسبت می‌دهند. به گزارش هرانا، حامد ریگی طلبه اهل سنت که در حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان به مدیریت مولانا عبدالحمید مشغول تحصیل بود هفته پیش در تاریخ ۲۲ اسفند ماه به طور ناگهانی ناپدید شد و روز دوشنبه جسدش در مسیر خاش- زاهدان یافته شد.

‎خودکشی یک کارگر در شرکت راه‌آهن

‎چهارشنبه ,۲۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- کارگری در اداره نیروی کشش راه آهن به دلیل آنچه که همکارش مشکلات معیشتی و خانوادگی بیان می کند، با طناب خود را حلق آویز کرد. یکی از کارگران اداره نیروی کشش در این باره به ایلنا گفت: جسد «حجت. ش»، کارگر اداره نیروی کشش راه آهن صبح امروز (سه شنبه ۱۹ فروردین) در حالی که با طناب دار از جرثقیل سقفی کارگاه آویزان شده بود، پیدا شده است.

‎كبودوند:سازمان ما نهادی کاملاً قانونی است.

‎‎چهارشنبه ٬ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- پیام کبودوند به مناسبت ٩ آوريل، سالگرد تاسیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان.
از ده ها سال پیش، تلاش های پر دامنه و گسترده ای آغاز شده تا تصویر واژگونه ای از کردستان (مناطق و استان های کردنشین )، مردم کرد و خواسته ها و مطالبات آنها به مردم ایران ارائه شود. حکومت با انحصار کامل رادیو و تلویزیون و روزنامه ها و رسانه ها توانسته هر آنچه را که در مورد کردستان و درباره مردم کرد کذب و غیرواقعی بوده به عنوان واقعیت ارائه نماید و با هدف توجیه اقدامات سیاسی – امنیتی و نظامی خود و توجیه نمایی سرکوب ها و نقض گسترده حقوق بشر و همه آنچه که در نوع خود جنایاتی ارتکاب یافته علیه مردم کرد محسوب می گردد، حجم عظیمی از دروغ و فریب و روایات کذب و بی اساس در تمام این سالها ، در قالب اخبار و گزارش ،کتاب ،فیلم و سینما به مثابه توجیه نامه های رفتاری و کرداری خود در قبال مردم کردستان انتشار و اشاعه و نمایش داده است.

‎پايان اعتصاب غذای دو زندانی سياسی كُرد در زندان طبس

‎چهارشنبه ٬ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- فخرالدين فرجی و محمد امين عبدالهی دو زندانی سياسی كُرد، امروز چهارشنبه ۲۰ فروردين با قول مساعد مسوولان زندان طبس، به اعتصاب غذای خود پايان دادند. خبرگزاری ديدبان حقوق بشر کردستان: فخرالدين فرجی و محمد امين عبدالهی دو زندانی سياسی كُرد كه از ١١ ارديبهشت‌ماه به دلیل اعمال محدودیت و تشدید برخوردهای نامناسب مسوولان زندان طبس، دست به اعتصاب غذا زده بودند؛ امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۳، ساعت ٩ صبح پس از بيرون آمدن از سلول انفرادی و با قول مساعد مسوول زندان مبنی بر قبول درخواست ارایه مرخصي به اين زندانيان، به اعتصاب غذای خود پايان دادند.

تداوم کارشکنی‌ مسوولان و ممانعت از آزادی یک زندانی سیاسی کُرد

‎چهارشنبه ٬۲۰ فروردین  ۱۳۹۳-IranSOS- رحیم رشی زندانی سیاسی کُرد اهل مهاباد، با گذشت نزدیک به دو ماه از بازداشت وی و نبود دلایل قانع‌کننده هنوز در بازداشت به‌سر می‌برد و مسوولان از آزادی وی ممانعت می‌کنند. خبرگزاری ديدبان حقوق بشر کردستان: رحیم رشی فعال سیاسی کُرد مهابادی ۶۶ ساله، که روز ۱ اسفندماه ۱۳۹۲ از سوی نیروهای امنیتی اطلاعات مهاباد بازداشت شده و پس از ۱۱ روز تحمل بازجویی و آزار و اذیت ماموران این اداره، به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود؛ با وجود اظهار بی‌گناهی وی از سوی خانواده و همچنین نبود دلایل قانع‌کننده برای نگه داشتن این زندانی، دادگاه انقلاب شهر مهاباد و نیروهای امنیتی از آزادی وی سر باز زده و ایشان همچنان در زندان به‌سر می‌برد.

‎آخرین وضعیت مهدی کروبی

‎چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- فاطمه کروبی آخرین وضعیت همسرش که در بازداشت خانگی به سر می‌برد را تشریح کرد. به گزارش (ایسنا)، همسر مهدی کروبی در مورد آخرین وضعیت جسمانی کروبی ، گفت: وضعیت جسمانی آقای کروبی بعد از چندین عمل جراحی که انجام دادند در حال بهتر شدن است. وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر مکان حصر کروبی، آیا این تغییر مکان باعث بهبود وضعیت وی شده است، گفت: ایشان در حال حاضر می‌توانند از آب و هوای آزاد استفاده کنند.