‎کودک ۱۳ ساله به اتهام قتل روانه زندان شد

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- یک کودک ۱۳ ساله اهل شهرستان عجب‌شیر در استان آذربایجان شرقی، به اتهام قتل دوستش در هنگام بازی، بازداشت و روانه زندان شد. به گزارش فارس، صابر عباس‌زاده، رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان‌شرقی گفت: «این دو پسر بچه ۱۳ ساله بعد از پایان بازی کودکانه با هم مشاجره لفظی داشته به طوری که یکی از آن دو به آشپزخانه منزل خود رفته و پس از برداشتن چاقو اقدام به مخفی کردن آن در جیب شلوار خود کرده و سپس چاقو را به گلوی پسر بچه هم‌بازی خود فرو می‌کند.»

‎طلب کارگران کاشی گیلانا از مرز یک سال گذشت

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- یکی از کارگران کارخانه «کاشی گیلانا» در منجیل از تأخیر در پرداخت بیش از ۱۳ماه دستمزد و حق عیدی ۱۴۸نفر از همکارانش خبر داد و گفت: تولید در این واحد تولیدی از آذر ماه سال ۹۲ متوقف شده است. این کارگر به (ایلنا) گفت: کارخانه کاشی گیلانا که در شهر منجیل واقع است سابقه طولانی در تولید کاشی دارد اما از چند سال پیش به دلیل مشکلات مدیریتی این کارخانه برای پرداخت مطالبات کارگران و سایر هزینه‌های تولید با مشکلاتی مواجه است.

‎تخریب آثار تاریخی کرمان به‌دلیل نداشتن حفاظت‌

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- پس از ریزش بخشی از قلعه تاریخی گلباف کرمان معاون میراث‌فرهنگی این استان، اعتبارات اندک مرمتی و بارندگی‌های اخیر کرمان را مهم‌ترین آسیب و علت از بین رفتن تعداد بسیاری از بناها و آثارتاریخی شهرستان‌های کرمان عنوان کرد. خبرگزاری میراث‌فرهنگی، تعداد بی‌شماری از بناهای تاریخی شهرستان‌های کرمان به‌دلیل بارندگی‌های اخیر در معرض آسیب قرار گرفته‌اند. این خبر را معاون میراث‌فرهنگی استان کرمان در پاسخ به وضعیت نابسامان قلعه‌ تاریخی گلباف اعلام کرد.

‎آخرین وضعیت دردناک ریحانه از زبان مادرش

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳-IranSOS- عفو بين الملل طی بيانيه ای هشدار داد که ريحانه جباری در خطر اعدام قرار دارد. در بيانيه عفو بین الملل آمده است: حکم اعدام ريحانه جباری به دفتر اجرای احکام در تهران فرستاده شده و هر زمان ممکن است وی اعدام شود.
آخرین پیام مادر ریحانه که دیشب منتشر شد: امروز شنبه بود و طبق برنامه پر کشیدم به ملاقات. به ندامتگاه شهرری نرفتیم. او را در محلی دیگر دیدم. چهارتایی نشستیم و …. با اشک ازو جدا شدم. آرام سوار ماشین شد و رفت. سرو من رفت. قلبم در لحظه ای از جا کنده شد. به حساب خستگی این روزها گذاشتم .

‎درخواست جمعی از هنـرمندان خارج از کشور 
بـرای لـغو حـکم اعـدام ریحـانه جبـاری

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳-IranSSOS- ای آدمها که بر ساحل نشسته، شاد و خندانید! یک نفر در آب دارد می سپارد جان 
یک نفر دارد که دست و پــای دائم می زند / روی این دریای تند و تیره و سنگین که می دانـیــدریحانه جباری اکنون تنها ۲۶ بهار را پشت سر گذارده. وی در ســـــن ۱۹ سالگی به اتهام قتل پزشکی بنـام مرتضــی سربندی، کارمند سابق وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دستگیر و حدود ۷ سال است که در بند و زندان به سر می برد. ریحانه فرزند همکار عزیز ما شعله پاکروان، مدرس و بازیگر تاتر می باشـد.

‎‫احسان شریعتی ‎خواهان بخشش ریحانه جباری شد

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- در راستای نجات ریحانه جباری از اعدام ٬ احسان شریعتی٬  فرزند دکتر علی شریعتی٬ نامه ای خطاب به خانواده مقتول سربندی نوشته و‬ خواهان بخشش ریحانه جباری از سوی خانواده سربندی شد متن این درخواست بدین شرح است:

* (بدون ورود به جرئیات این ماجرا و هرگونه داوری در این امر)لْيَعْفُوا وَلْيَصْفَحُوا أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّح‬ِيمٌ…(نور:۲۲)
خطاب به خانواده و اولیای دم مقتول، (مرحوم مرتضی سربندی)، با سلام و عرض تسلیت و تبریک سال نو،

‎‫خانواده ناصر حجازی درخواست عفو و بخشش ریحانه را نمودند. ‬

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- در راستای نجات ریحانه جباری از اعدام٬ خانواده، مدیریت وبسایت و دوستداران ناصر حجازی٬ خواهان بخشش ریحانه جباری از سوی خانواده سربندی شد متن این درخواست بدین شرح است:
‎‫”خانواده محترم سربندی‌، سلام‬
طی یک عکس و متن منتشر شده از سوی مادر ریحانه جباری که البته شناختی نیز از آنها نداریم، با خبر شدیم که فرزندتان در حدود ۶ سال قبل توسط ریحانه به‬ قتل رسیده است تا این‌چنین داغدار فرزندتان باشید و تابدین لحظه به رغم درخواستهای مکرر از سوی خانواده ریحانه و دیگر هموطنانمان تمایلی نسبت به عفو قاتل نداشته باشید.

‎درخواست بخشش ریحانه جباری از سوی هیلا صدیقی

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- در راستای نجات ریحانه جباری از اعدام٬ هیلا صدیقی خواهان بخشش ریحانه جباری از سوی خانواده سربندی شد متن این درخواست بدین شرح است
‎‫خانواده محترم سربندی ! ‬
‎‫سلام ‬
امروز چندبار در طول روز گوشی تلفن را برداشتم ، شماره تماستان را گرفتم اما دلم تاب نیاورد و قطع کردم . نشد هیجانم را جمع کنم و از پای تلفن با شما حرف بزنم . روز تمام شد و دل من آرام نشد که هیچ آنچنان بی تاب تر شد که تا این چند خط را ننویسم امشبم سحر نمی شود . ‬

‎‫ناگفته های پرونده ریحانه جباری؛ جعبه سیاه پرونده کجاست؟‬

‎یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- محمد مصطفایی وکیل پیشین ریحانه جباری: به عنوان وکیلی که از ابتدا تا هنگامی که حکم اعدام برای ریحانه جباری صادر شده است، مطالبی را برای تنویر افکار عمومی در ارتباط با پرونده ریحانه جباری عرض می کنم و درخواست توقف اجرای حک‬م را هم از جانب رییس قوه قضاییه و هم از سوی خانواده محترم مقتول می نمایم چرا که هیچ بی گناهی نباید، به ناروا مجازات گردد و اگر هزار مجرم آزاد باشند بهتر از آن است که بی گناهی مجازات گردد، آن هم مجازاتی که برگشت ناپذیر است.

‎فتوای موسوی‌اردبیلی درباره پارازیت‌های ماهواره‌ای

‎يکشنبه ۲۴ فروردين۱۳۹۳ -IranSOS- به گزارش شرق٬ موسوی‌اردبیلی به پرسش شفقنا «پایگاه بین‌المللی همکاری‌های خبری شیعه»، درباره تبعات احتمالی پارازیت بر بدن پاسخ گفته است. متن این استفتاء به این شرح است: با توجه به بهره‌برداری دشمنان اسلام از شبکه‌های ماهواره‌ای جهت پیگیری و انتشار اهداف خود بر ضداسلام و ضد منافع جهان اسلام و ضدفرهنگ جوامع اسلامی از یک‌سو و آسیب ارسال پارازیت روی این امواج ماهواره‌ای که منجر به افزایش احتمال بروز اختلالات عصبی و مغزی، آریتمی قلبی یا توقف حرکت قلب، مرگ کودکان و نوزادان، ابتلا به سرطان خون، ام‌اس و بیماری‌های صعب‌العلاج و به مرور زمان مرگ خاموش مسلمانان و سایر شهروندان کشورهای اسلامی می‌شود از سوی دیگر،