نامه سرگشاده به گزارشگران سازمان ملل در مورد رویدادهای ۱۷ آوریل و روزهای پس از آن در زندان اوین

‎سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳  -IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر در یک نامه سرگشاده خطاب به گزارشگران سازمان ملل متحد در مورد رویدادهای روز ۱۷ آپریل و روزهای بعد از آن در زندان اوین نوشته است: در ساعت ۹:۳۰ صبح روز ۲۸ فروردین، عده ای از ماموران لباس شخصی ـ گویا ماموران امنیتی و اطلاعاتی ـ و نیز گارد و مسئولان زندان برای بازرسی وارد بند ۳۵۰ مردان شدند. بعضی از زندانیان اتاق های ۱ و ۳ بند ۳۵۰، که از بازرسی های پیشین تجربه نامناسبی (ناپدید شدن وسایل و مواد غذایی) را داشتند خواهان آن شدند که بازرسی از اتاقهایشان در حضور آنها صورت بگیرد. در واکنش به این درخواست، ماموران شمار زیادی از زندانیان را به هواخوری فرستادند و ماموران لباس شخصی به زندانیان باقی مانده در بند ۳۵۰ حمله کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

‎اعدام دست‌کم هفت نفر در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه

‎سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- دست‌کم هفت زندانی در محوطه زندان دیزل‌آباد کرمانشاه از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه روز یک‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه دست‌کم هفت زندانی در محوطه زندان دیزل‌آباد کرمانشاه از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎میرحسین موسوی به بیمارستان منتقل شد

‎سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- ماموران امنیتی امروز میرحسین موسوی را به دلایل مشکل قلبی به بیمارستان منتقل کردند. به گزارش کلمه، مهندس موسوی در حالی با تدابیر امنیتی به بیمارستان منتقل شده است که چند ماه قبل پزشکان خواستار اقدام عاجل برای بازیابی توان قلب وی شده بودند، اما مسئولان امنیتی در این زمینه تعلل کردند. زندانبانان و آمران حصر میرحسین موسوی در ماههای اخیر نه تنها در رسیدگی به وضعیت پزشکی وی تعلل کرده اند، بلکه از ارائه اطلاعات و پرونده پزشکی وی به خانواده نیز خودداری می کنند.

‎تعداد ایرانیان زندانی در خارج از کشور، از ۳۰۰۰ نفر فراتر رفته است

‎ سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- هشتادوشش ایرانی تنها در کشور مالزی در انتظار اعدام هستند. این، سوای ایرانیان دیگری است که در سایر نقاط جهان به‌ویژه آذربایجان، ژاپن، امارات و ترکیه به زندان افتاده و برخی نیز محکوم به اعدام شده‌اند. گفته می‌شود تعداد ایرانیان زندانی در خارج از کشور، از ۳۰۰۰ نفر فراتر رفته است.

تشدید فشار مسوولان زندان سنندج و تداوم بلاتکلیفی حبیب‌الله لطیفی زندانی سیاسی محکوم به اعدام

سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- فشار مسوولان زندان سنندج علیه زندانیان افزایش یافته و حبیب‌الله لطیفی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در این زندان، همچنان در بلاتکلیفی به‌سر می‌برد و خطر اجرای حکم اعدام وی را تهدید می‌کند. به گزارش انسانیت٬ حبیب‌الله لطیفی زندانی سیاسی زندان سنندج که از سوی دادگاه انقلاب شهر سنندج به مرگ محکوم شده است، در بلاتکلیفی کامل به‌سر می‌برد. همچنین گفته شده فشار مسوولان زندان سنندج علیه وی و سایر زندانیان سیاسی افزایش یافته است.

بازداشت یک جوان کُرد توسط نيروهای اداره اطلاعات سنندج

سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- هفته گذشته یک جوان کُرد توسط نيروهای اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت و بە مکانی نامعلوم منتقل شد. هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست. به گزارش انسانیت٬ يزدان حسين‌پناهی جوان کُرد ٢٣ سالە اهل شهرستان سنندج شنبه گذشته توسط نیروهای اطلاعاتی این شهر بازداشت شد و تاکنون از سرنوشت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.