‎واکنش رئیس قوه قضاییه به حادثه بند ۳۵۰ زندان اوین

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- هم‌زمان با تغییر رئیس زندان اوین، صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه نسبت به درگیری در بند ۳۵۰ اوین واکنش نشان داد و اعتراض‌ها علیه ضرب و شتم زندانیان سیاسی را کوششی برای “زنده کردن جریان فتنه” نامید. دویچه وله در ادامه مینویسد‫:‬ روز چهاشنبه (۳ اردیبهشت/۲۳ آوریل) هم‌زمان با انتشار خبر تغییر رئیس زندان اوین، صادق لاریجانی  رئیس قوه قضایی در اظهاراتی تند معترضان به ضرب و شتم زندانیان سیاسی را به باد حمله گرفت و آنها را متهم کرد که “به دنبال احیای جریان فتنه هستند.”

اعتصاب غذا و تایید حکم اعدام دو برادر زندانی سیاسی کُرد در ارومیه

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد اهل شهر مهاباد، دیروز سه‌شنبه دوم ارديبهشت، به صورت رسمی از سوی دایره اجرای احکام زندان شهر ارومیه به آنها ابلاغ شد. به گزارش انسانیت٬ حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد به نام‌های علی و حبیب (رزگار) افشاری که پیش‌تر از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه صادر شده بود و با اعتراض آنها، پرونده جهت تجدید نظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از سوی شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور مجددا تایید شده و دیروز سه‌شنبه دوم ارديبهشت‌ماه ۱۳۹۳، از سوی دایره اجرای احکام زندان ارومیه این حکم به صورت رسمی به آنها ابلاغ شده است.

‎اعدام یک شهروند کُرد در زندان سنندج

‎چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- حکم اعدام یک شهروند کُرد، که چهار سال گذشته را در حبس بسر برده، امروز چهارشنبه سوم ارديبهشت ۱۳۹۳ – در زندان مرکزی سنندج به اجرا در آمد. انسانیت “هویت این زندانی کُرد رفیق فرزند فیض‌الله اعلام شده است که دیروز سه‌شنبه دوم ارديبهشت‌ماه ۱۳۹۳،جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان مرکزی سنندج منتقل و ساعت پنج صبح امروز در سالن زندان سنندج به دار آویخته شد.