‎قتل یک جوان بلوچ توسط بسیج عشایری

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ — نعیم بزرگزاده شهروند بلوچ توسط افرادی که نزدیکانش بسیج عشایری می‌نامند به قتل رسید. به گزارش هرانا، روز شنبه ۲۳ فروردین ماه یک جوان بلوچ به نام نعیم بزرگزاده فرزند عبدالصمد توسط ۳ مهاجم مسلح مورد حمله قرار گرفت که در اثر جراحات شدید ناشی از شلیک گلوله جان سپرد. یک شاهد عینی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «قتل نعیم بزرگزاده توسط بسیج عشایری صورت گرفته است.»

‎انتقال عدنان حسن‌پور به مریوان

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- عدنان حسن‌پور روزنامه نگار زندانی کرد در زندان مرکزی زاهدان به مریوان منتقل شد. به گزارش هرانا، صبح روزجاری شنبه ۳۰ فروردین ماه عدنان حسن‌پور از زندان مرکزی زاهدان به مریوان منتقل شد. یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «صبح روزجاری وی را با کلیه وسایل از بند خارج کردند تا به مریوان انتقالش دهند.»

‎ارژنگ داوودی به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- ارژنگ داوودی که به زندان بندرعباس تبعید شده بود جهت بازجویی مجدد به بند ۲۰۹ زندان اوین تبعید شد. به گزارش هرانا، ارژنگ داوودی زندانی سیاسی زندان مرکزی بندرعباس جهت بازجویی مجدد در خصوص پرونده توهین به رهبری ابتدا از بندرعباس به کلانتری ۱۰۶ «شهید نامجو» در تهران منتقل و سپس به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «پیرعباسی» شد.

‎اعدام یک زندانی در زاهدان

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- سحرگاه روز جاری رسول فخیره به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد. به گزارش هرانا، رسول فخیره فرزند حاجی زندانی بند ۷ زندان مرکزی زاهدان که از صبح پنج‌شنبه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، سپیده دم شنبه ۳۰ فروردین ماه در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شد.

‎احضار جمال آگوشی جهت اجرای محکومیت

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- جمال آگوشی پسر محمدامین آگوشی جهت اجرای محکومیت یک ساله خود به مراجه قضایی احضار شد. به گزارش هرانا، جمال آگوشی فرزند ۲۷ ساله محمدامین آگوشی در شعبه ۱ دادگاه انقلاب پبرانشهر به ۱ سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شد و حکم مزبور در دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید جهت اجرای محکومیت خود بصورت کتبی به مراجع قضایی احضار شد.

‎بازگشت ده تن از زندانیان سیاسی به بند ۳۵۰

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- تعداد ۱۰ تن از زندانیانی که به سلول انفرادی منتقل شده بودند به بند ۳۵۰ بازگشتند. مجروحین همچنان در سلول انفرادی در اعتصاب غذا هستند. به گزارش هرانا، داور حسینی، عبدالفتاح سلطانی، علی عسگری، آرش همپای، مصطفی عبدی، مصطفی ریسمان باف، امیر قاضیان، اسدالله هادی، اسدالله اسدی و سهیل عربی به بند ۳۵۰ بازگشتند.

‎خطر اعدام چهار زندانی عقیدتی را تهدید می‌کند

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳-IranSOS- باوجود وعده مسئولین مبنی بر نقض حکم اعدام حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی ایشان همچنان در خطر اجرای حکم قرار دارند. به گزارش هرانا، حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی چهار زندانی اهل سنت کرد که حکم اعدامشان در دیوان عالی کشور به تائید رسیده و پرونده ایشان هم‌اکنون به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای مقدسی اوین ارجاع شده در خطر اعدام قرار دارند.

‎نماینده کارگران «کشتارگاه سیمرغ» اخراج شد

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ — دبیر خانه کارگرنیشابور از اخراج رئیس شورای اسلامی کارگران «کشتارگاه سیمرغ» به دلیل پیگیری مطالبات صنفی کارگران خبر داد. «محمد عمارلو» درباره دلایل اخراج این نماینده صنفی کارگری به ایلنا گفت: اخراج آقای «احمد نصر آبادی» پس از آن صورت گرفت که او به همراه سایر اعضای شورای اسلامی پی‌گیر حقوق قانونی کارگران بود. این فعال کارگری یادآور شد: کشتارگاه سیمرغ یکی از واحدهای زیر مجموعه گروه «هرم طلایی شرق» محسوب می‌شود.

‎رهایی زندانی محکوم به قصاص از طناب دار

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- فرد محکوم به قصاص نفس در روز اجرای حکم با تلاش مؤثر تیم مددکاری زندان مرکزی مشهد که منجر به کسب رضایت اولیای دم شد، از مرگ نجات یافت. به گزارش فارس از مشهد به نقل از زندان مرکزی مشهد، خانواده مقتولی که پس از گذشت چند سال انتظارشان به سرآمده بود و به قصد اجرای قصاص نفس قاتل پدرشان در محل اجرای حکم حضور یافته بودند با دیدن قاتل که آماده اجرای حکم بود، گویی تمام دردهای سال‌های بی‌پدری و لحظه لحظه فراق برایشان تکرار می‌شد و اصرار بر اجرای حکم داشتند و التماس‌های قاتل که مرگ را با تمام وجود خود لمس می‌کرد، ذره‌ای آنها را از تصمیم خود باز نمی‌داشت.

‎جلال سربندی: تحت شرایطی «ریحانه» را می‌بخشیم

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- جلال، فرزند مرتضی سربندی، همان کسی که ریحانه جباری از هفت سال قبل به اتهام قتل او در زندان است، ادعا کرد که تحت شرایطی حاضر به بخشش ریحانه است. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه اعتماد، او که از تهمت‌هایی که به پدرش زده شده دلخور است، در این گفت‌وگو ناگفته‌هایی را بعد از سال‌ها بیان کرد و گفت که هنوز پشت پرده این پرونده برای او و خانواده‌اش روشن نشده است:
‎* هفت سال از قتل پدرتان می گذرد. در این مدت چه مراحلی طی شد تا پرونده به مرحله اجرای احکام رسید؟