‎ناصر محمدخانی٬ از پرسپولیس تا شهلا ‎جاهد

‎جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳  -IranSOS- سیاهی زندگی بدون لاله برای ناصر این روزها روشن‌تر شده و او با اینکه از درون شکسته است، می‌خواهد نفس بکشد و زندگی را با یادگاران لاله سحرخیزان سپری کند. چنان با هیجان در خصوص علی و عرفان صحبت می‌کند که گویی هم مادرشان است و هم پدر … می‌گوید اگر ۲۰ سال دیرتر به دنیا آمده بودم، قیمتم دو میلیارد بود. می‌خواهد بلند شود و دوباره بگوید من هنوز هستم. حالا ناصر محمدخانی می‌خواهد نفس بکشد و زندگی را بغل کند. با او در اتاقکی که با عکس‌های دوران بازی‌اش تزئین شده بود صحبت کردیم. ناصر با تمام ناملایمت‌ها از یک نفر … یک دوست قدیمی که با او زیر یک سقف زندگی کرده بود گله‌مند بود. کسی که در این سال‌ها او را تنها گذاشت … یک دوست بی‌معرفت …

‎شنبه، حکم اعدام سه نفر در زابل و در ملاء عام اجرا می‌شود

‎جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- رئیس بیدادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: حکم سه نفر از عاملان ترور دادستان زابل فردا ششم اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد. آخوند حمیدی گفت: جزئیات بیشتر در این رابطه را بعد از اجرای حکم بیان خواهم کرد

‎مرگ حدود ۲ میلیون قطعه ماهی در سد فشافویه استان تهران

جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- مدیرکل محیط زیست استان تهران تیم ویژه‌ای را مامور پیگیری و برخورد با عاملان حادثه مرگ ماهیان فشافویه کرد. دکتر محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با (ایسنا) گفت: در پی حادثه مرگ حدود ۲ میلیون قطعه ماهی در سد فشافویه استان تهران سریعا جلسه‌ای با حضور مسوولان محیط زیست شهرستان‌های ری و اسلامشهر تشکیل و تیمی کارشناسی مسوول بررسی علل این حادثه شد.

آخرین وضعیت دو برادر زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام + سند

جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- علی و حبیب افشاری (رزگار) ۳۴ و ۲۶ ساله، دو برادر مهابادی هستند که به اتهام عضویت در یکی از احزاب کُرد در آذرماه ۱۳۸۹، دستگیر شده‌اند. به گزارش انسانیت٬ این دو برادر زندانی سیاسی محکوم به اعدام در ۱۸ و ۲۰ آذرماه ۱۳۸۹، توسط نیروهای اطلاعات سپاه و نیروهای وزارت اطلاعات در شهرهای بوکان و مهاباد بازداشت شدند که پس از ۷۵ روز بازجویی‌های مداوم در بازداشتگاهای اداره اطلاعات مهاباد و ارومیه، به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند. علی افشاری متولد سال ۱۳۵۹، به همراه برادرش حبیب‌الله افشاری متولد ۱۳۶۷، اهل روستای گوگجلو حبیبله از توابع شهر مهاباد هستند که در اوایل سال ۱۳۹۰، از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق فعالیت تبلیغی و عضویت در یکی از احزاب کُرد از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اعدام محکوم شدند.

اعتصاب غذای سه روزه زندانیان سیاسی کُرد در محکومیت حمله به بند ۳۵۰ اوین

جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- زندانیان سیاسی کُرد در تبعید زندان‌های جنوب ایران، امروز جمعه پنجم اردیبهشت در محکومیت هجوم ماموران امنیتی به زندانیان بند ۳۵۰ اوین، دست به اعتصاب غذا زدند. زندانیان سیاسی کُرد در تبعید زندان‌های جنوب ایران، در اقدامی نمادین و هماهنگ، امروز جمعه پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، در محکومیت هجوم هفته گذشته ماموران امنیتی به زندانیان بند ۳۵۰ اوین، در زندان‌های جنوب ایران دست به اعتصاب غذا زدند.