‎خطر اعدام دو متهم کودک را همچنان تهدید می‌کند

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- باوجود تصویب قانون مجازات اسلامی جدید، خطر اعدام همچنان دو متهم در زندان رجایی شهرکرج که در کودکی مرتکب قتل شده‌اند را تهدید می‌کند. به گزارش هرانا، سعید ذوالفقاری، محمد احسنی و میلاد ثانی سه تن از زندانیان زندان رجایی شهرکرج باوجود اینکه در سن کمتر از ۱۸ سال مرتکب قتل شده بودند در انتظار اجرای حکم اعدام هستند.

‎حبیب الله لطیفی همچنان با حکم اعدام روبروست

‎‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- حبیب الله لطیفی زندانی سیاسی کرد زندان مرکزی سنندج همچنان با حکم اعدام روبروست. به گزارش هرانا، حبیب الله لطیفی دانشجوی سال آخر رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ایلام، روز اول آبان سال ۱۳۸۶ بازداشت شد و پس از تحمل بیش از سه ماه انفرادی و شکنجه جسمی از سوی شعبهٔ اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی حسن بابایی به اتهام محاربه و افساد فی الارض به اعدام محکوم شد.

‎‫فردا روز اعدام نیست . دختر ایران هنوز نفس می کشد‬

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- شارمین میمندی نژاد‬ در صفحه فیس بوک خود نوشته است: هیچ روزنه ای روشنی نبود . فردا سه شنبه قرار اعدام …. مادری در حال رنج . دخترش پای بر دار
‎مردمی با احساس که هرکدام دست به دعا برداشته بودند …
‎عده ای ول و عبث , موبایل بردست تا ببیند پای که بر دار می رود؟
‎عده ای نیز مرده باد زنده باد کشان بدنبال سهم خواهی
‎و خانواده ای دردمند … خانواده دکتر سربندی که هم پدرشان را از دست داده اند . و هم آبرویشان بازیچه هر کس و ناکس
‎فردا روز خشم بود … روز تاریکی …روز بر دار شدن دختری … روز عزادار شدن مادری و فرو نخوردن خشم خانواده … خوشحال شدن شر و شیطان …. بی آبرویی برای ملتی که باز سکوت کرده اند و پذیرفته اند … و نعش دختری که بی نفس کفن پیچ می شد ….
‎از ما می پرسند چه شد ؟

‎شارمین میمندی نژاد: اجرای حکم اعدام ریحانه جباری به تعویق افتاده است

‎‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- شارمین میمندی نژاد در مراسم دعا برای آرامش روح مرحوم دکتر مرتضی سربندی اعلام کرد: با تلاش های جمعیت امام علی اجرای حکم اعدام ریحانه جباری به تعویق افتاده است. به گزارش سایت جمعیت امام علی شارمین میمندی نژاد گفت امیدواریم فرصتی فراهم شود تا دردهای دو خانواده التیام یابد. این درحالی است که خبرها همچنین حاکی است که خانواده سربندی به شدت از وضع موجود و تهمت هایی که به این خانواده زده شده است، ناراضی هستند و گفته اند تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی آییم.

‎شعله پاکروان مادر ریحانه جباری می گوید: ‎گلایه دارم

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- گلایه دارم از کسانی که با گفتار نسنجیده ، به روی خانواده محترم سربندی چنگ کشیدند و قلب پر تپش و رنجور مرا فشردند. همواره بر این نکته پافشاری کردم که از رنج فرزندان مرحوم عمیقا درد می کشم. پسر نوجوانی که در جلسه صلح و سازش دیدم ، آیینه اضطراب بود. کدامیک از شما که با انواع بهتان ها و تفسیرهای دور از عدالت ، چنگ و دندان نشان دادید ، چهره این نوجوان را دیدید و شرم نکردید؟ نوجوان امروز ، پسری در اوج بحران بلوغ ، به ورطه بحران خانوادگی و زمزمه های شیطانی پرت شده و با هر کلام نامهربان غصه میخورد .

‎تقدیم «در انتظار گودو» به خانواده سربندی / «ریحانه جباری را ببخشید»

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- اجرای «در انتظار گودو» ۲۴ فروردین ماه با قرائت متنی به خانواده داغدار سربندی تقدیم شد. به گزارش (ایسنا)، در این متن که از سوی کارگردان که توسط پیمان معادی در انتهای نمایش برای تماشاگران خوانده شد، گروه نمایشی «در انتظار گودو» از این خانواده داغدار طلب عفو و بخشش ریحانه جباری را کرده است که متن آن به شرح زیر است:

‎آیا فوتبالیست قدیمی قاتل فرزندش را می‌بخشد؟

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نور از برگزاری مراسم اجرای حکم قصاص قاتل فرزند یکی از فوتبالیست‌های قدیمی مازندران در صبح روز سه‌شنبه – ۲۶ فروردین ۹۳ – خبر داد. کامیار سالاریان در گفت‌وگو با (ایسنا)، در رابطه با روند این پرونده اظهار کرد: یک درگیری در سال ۸۶ اتفاق افتاد که منجر به قتل «عبدالله حسین‌ زاده» توسط فردی به نام «ب- ق» شد.

‎ریحانه جباری اعدام نشده است

‎دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- سخنگوی قوه قضاییه رژیم ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اجرا شدن حکم اعدام ریحانه جباری در هفته اخیر صحت دارد یا اصلا او اعدام شده است؟ گفت: ایشان اعدام نشده است. اینها گمانه‌زنی‌های افراد است. همان‌طور که قبلا گفتم قصاص حق خصوصی افراد است. در سال ۹۲ هم ۳۰۰ نفری که گفته شد رضایت دادند می‌توانستند رضایت ندهند.

احضار سه زندانی عقیدتی اهل سنت به دادگاه انقلاب كرج

دوشنبه ۲۵ فرودین ۱۳۹۳ -IranSOS- پس از چهار سال بلاتكلیفی، امروز یک‌شنبه ۲۴ فروردین ماه، سه زندانی عقیدتی اهل سنت كُرد به شعبه ٩ دادگاه كرج احضار و دادگاهی شدند. به گزارش خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان٬ یک‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۳، انور خضری، كامران شیخه و خسرو بشارت سه زندانی عقیدتی اهل سنت كُرد که حدود چهار سال و نیم در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند، به شعبه ٩ دادگاه انقلاب كرج احضار و دادگاهی شدند.