‎تهدید ‎زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان ‎از سوی دادستانی تهران

چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دادستانی تهران زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان را در مورد عدم اطلاع رسانی وضعیت زندانیان به رسانه‌ها تهدید کرد. بنا به گزارش هرانا، طی ماه‌های اخیر دادستانی تهران از خانوادهٔ برخی از زندانیان سیاسی- عقیدتی و امنیتی حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین که به منظور پیگیری امور فرد زندانی به دفتر دادستانی مراجعه کرده‌اند خواسته است که به منظور برخورداری زندانیان از امکان ملاقات حضوری، اعزام به پزشکی خارج از زندان و یا مرخصی، از هر گونه مصاحبه و اطلاع رسانی به سایت‌های خبری، رادیو و تلویزیون‌ها خودداری نمایند.

‎عدم اجازه ورود وکیل جدید به پرونده رسول بداغی

چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – با کناره گیری وکیل پرونده رسول بداغی از پرونده بدلایل مشکلات شخصی، مسئولین از ورود وکیل جدید به پرونده وی ممانعت کردند. بنا به گزارش هرانا، رسول بداغی که ۴ سال و ۵ ماه از مدت زندان خود را پشت سر گذاشته است باکناره گیری وکیل سابق پرونده خود به‌دلیل مشکلات شخصی روبرو شده.

‎اعدام سه متهم در قزوین

سه شنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – اسماعیل صادقی نیارکی٬ دادستان عمومی و انقلاب ‎رژیم ایران در قزوین: به منظور ضرورت برخورد قاطع و جدی با قاچاقچیان و عمده‌فروشان مواد مخدر طی احکام جداگانه‌ای سه تن از قاچاقچیان سابقه‌دار امروز در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شدند.

‎اعدام یک زندانی در گچساران

سه شنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – حکم قصاص برای متهم به قتل محکوم به اعدام درمحوطه زندان گچساران اجرا شد. به گزارش هرانا بنقل از واحد مرکزی خبر،نارکی رئیس زندان گچساران افزود: این محکوم متولد سال ۱۳۶۸ اهل شهر لنده، به جرم قتل عمد، صبح امروز با حکم قاضی ومسئولان دستگاهای متولی به دار آویخته شد.

‎پرونده موسوی‌ و کروبی در مرحله رسیدگی

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ‎رژیم ایران از قرار داشتن پرونده موسوی و کروبی در مرحله قضایی خبر داد و در عین حال تاکید کرد که اطاله دادرسی پرونده این افراد از باب تسامح، به دلیل سوابق خوب‌شان در جمهوری اسلامی است. محمدجواد لاریجانی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره اظهار نظر رییس هیات پارلمانی اروپایی به نقل از وی مبنی بر این‌که پرونده موسوی و کروبی در مرحله رسیدگی قضایی است، خاطرنشان کرد: طبیعتا مساله حصر افراد مساله‌ای است که جهات تامینی و قضایی دارد و بدون تایید و روند قضایی هیچ کس از هیچ حقی محروم نمی‌شود.