‎سلول انفرادی بابک زنجانی چه شرایطی دارد؟

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – بابک زنجانی که ۹ دی ماه امسال بازداشت شده بود، به زندان اوین منتقل شده. اما پرسش این است که محل حبس او چه شرایطی دارد؟ «زندان آقای میلیاردر چه شکلی است؟» این پرسشی است که از شامگاه ۹ دی امسال و انتشار خبر بازداشت «بابک زنجانی» ذهن خیلی ها را قلقلک می دهد. ابتدا خبر آمد که بابک زنجانی پس از بازداشت، به بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شده است. خبری که البته منبع آن «برخی اظهارات و شنیده ها» بود و تایید یا تکذیب نشد.

‎دیوان محاسبات رژیم ایران منتشر کرد: ‎تخلفات مالی گسترده پروژه فرودگاه خمینی و آزاد راه تهران-پردیس

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – گزارش دیوان محاسبات ‎رژیم ایران از عملکرد طرح فرودگاه بین المللی خمینی و طرح آزاد راه تهران – پردیس حکایت از تخلفات مالی گسترده در این دو طرح وزارت راه و شهرسازی دارد. به گزارش مهر، ‬دیوان محاسبات بر اساس قوانین و مقررات به صورت متداول گزارشاتی را از عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای بودجه به کمیسیون های مجلس شورای اسلامی ارائه می کند. متن زیر بخشی از گزارش دیوان محاسبات از عملکرد ۶ ماهه وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۲ است.

‎کشف دو هزار کیلوگرم تریاک و ۵۱۴ کیلوگرم هروئین در شیراز! ‎گزارش تصویری

‎یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – کشف دو هزار کیلوگرم تریاک و ۵۱۴ کیلوگرم هروئین از پنج باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان فارس. به گزارش تابناک قاچاقچیان دستگیر شده قصد داشتند این محموله را از شیراز به تهران انتقال دهند.

‎نگاهی به عابربانک‌های فوتبال ایران؛ بابک زنجانی و مه‌آفرید

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – آبرمویچ‌های فوتبال ایران چه می‌خواهند؟ مدیران میلیاردی که از اوایل دهه هشتاد پایشان به فوتبال ایران باز شده، با چه انگیزه‌ای در فوتبال ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟ آیا فوتبال ایران آنقدر اقتصادی است که این مدیران برای حضور در آن سرو‌دست می‌شکنند؟ روز گذشته، تیم فوتبال راه‌آهن سورینت‌ در حالی در هفته بیست‌و‌یکم لیگ بر‌تر فوتبال ایران به مصاف استقلال تهران رفت که مالک خبرساز این باشگاه، بابک زنجانی، اواخر هفته گذشته بازداشت شد تا یکی از میلیاردرهایی که از دهه هشتاد پایشان به فوتبال ایران باز شده، سرانجام چندان خوشایندی نداشته باشد؛ هرچند حضور سرمایه‌داران در فوتبال ایران، رویداد خوشایندی است، ‌رویکرد این مدیران چنان بوده که بازخورد چندان مناسبی در این زمینه نداشته است.

‎پرداختی ‎حدود ده میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ‎به یک فرد دلال ‎کجاست؟

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – حدود ده میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید شش هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به یک فرد دلال که ربطی به وزارت کشور هم نداشته است، داده شده و معلوم نیست این پول‌ها ‌کجا رفته است: پیش از دوران نمایندگی‌ام و در زمانی که بازپرس قضایی این پرونده بودم این فرد دلال را بازداشت کردم اما وی با قید وثیقه آزاد شد.

‎احمدی‌مقدم: ‎جستجو در حساب بانکی افراد تجاوز به حریم خصوصی نیست

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – احمدی‌مقدم با اشاره به صحبت برخی دولتمردان در مورد اینکه جستجو در حساب بانکی افراد غیرقانونی و تجاوز به حریم خصوصی است، گفت: اگر ما این کار را انجام ندهیم نمی‌دانیم چه پولی از کجا و به کجا واریز می‌شود. امکان ندارد که یک فردی بتواند با کلاهبرداری از چند بانک مختلف وام بگیرد مگر اینکه افراد فاسدی در نظام اداری به او کمک کنند.  به گزارش  فارس،‌ اسماعیل احمدی‌مقدم رئیس پلیس کشور در دیدار با رؤسای پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: باید بدانیم که مفاسد اقتصادی حاصل بد کار کردن نهادهای اقتصادی است.

‎مدیران مسئول «بهار» و «شهروند امروز» مجرم شناخته شدند

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – امروز در دادگاه مطبوعات مدیرمسئول هفته‌نامه شهروند امروز (حمید عطریانفر) به اتهام توهین و نشر اکاذیب مجرم شناخته شد و همچنین بر اساس آراء هیئت‌منصفه دادگاه مطبوعات مستحق تخفیف دانسته نشد. در ادامه این دادگاه مدیرمسئول روزنامه بهار (سعید پورعزیزی) در کیفرخواست اول به اتهام اشاعه فحشا و منکرات و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی مجرم شناخته نشد اما در کیفرخواست دوم به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مجرم شناخته شد اما مستحق تخفیف دانسته نشد.

‎بازرسی از دفتر کار دستیار ارشد بابک زنجانی

یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – عصر امروز از دفتر کار دستیار ارشد بابک زنجانی بازرسی به عمل آمد و مأموران اسناد موجود را بررسی کردند. یک منبع آگاه در دستگاه قضا در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: عصر امروز با توجه به تحقیقات تکمیلی، دستور بازرسی از محل کار دستیار ارشد بابک زنجانی صادر شد. وی افزود: در این بازدید اسناد و مدارک موجود در این محل واقع در خیابان زنجان مورد ارزیابی قرار گرفت.

‎اهمیت قرارداد دوبیلن ۳ در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا

حنیف حیدرنژاد – پیشتر در مطلبی که در تاریخ ۰۷ آوریل ۲۰۱۳ از نگارنده منتشر شده بود اهمیت قرارداد دوبلین ۲ و تاثیر آن بر روند رسیدگی به مرحله پناهندگی توضیح داده شوده بود. در تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۳ متن جدیدی با برخی تغییرات و اضافات جایگزین قرارداد دوبلین ۲ گردید که از اول ژانویه ۲۰۱۴ لازم الجرا می باشد که به قرارداد دوبلین۳ معروف است. نوشته حاضر نسخه به روز شده همان مطلب پیشین است که به بویژه در بخش دوم و سوم با موارد تازه ای همراه شده است. دسته بندی و فهرست بندی جدید مطالب کمک می کند تا نظر به پیچیده بودن موضوع، درک آن ساده تر گردد.