‎روایتی از بیمارستان‌های فرسوده و بی‌پولی‌های انباشته در دانشگاه مادر

‎یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، از کسری حدود ۴۰۰ میلیارد تومانی در مجموعه دانشگاهی که به عنوان دانشگاه علوم پزشکی مادر کشور شناخته می‌شود، خبر داد و بر لزوم واقعی شدن سهم سلامت از درآمد ناخالص ملی تاکید کرد. دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به کسری اعتبار حدود پنج هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت که از سوی وزیر بهداشت اعلام شده، گفت: حدود ۱۰ درصد این رقم یعنی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان مربوط به کسری اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی تهران است. به این ترتیب تنها برای حفظ وضعیت موجود، نه رسیدن به وضعیت مطلوب، به این میزان اعتبار نیاز است.

جشن «چلچراغ» بنا به دستور دادستانی عمومی و انقلاب تهران لغو شد

‎یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – فرمانده انتظامی تهران بزرگ علت لغو مراسم جشن «چلچراغ» را اعلام کرد. به گزارش (ایسنا)، این مراسم قرار بود عصر یکشنبه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شود که چند دقیقه مانده به برگزاری، مراسم لغو شد. سردار حسین ساجدی‌نیا – فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسش ایسنا درباره علت لغو این مراسم گفت: این مراسم قرار بود از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار شود که بنا به دستور دادستانی عمومی و انقلاب تهران لغو شده است.

‎ناگفته‌های ماجرای تیراندازی محمود کریمی از زبان شاکی

‎یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – من با خودرو‌ام یک لحظه سبقت گرفتم و بعد دوباره کنار آمدم. نمی‌دانم در ذهن آقای کریمی چه گذشت و چرا احساس خطر کردند که به ما شلیک کردند. البته من ابتدا متوجه شلیک نشدم؛ کمی که از صدای عجیبی که شنیده شد گذشت و ما مسافتی را همچنان ادامه می‌دادیم که ایشان چراغ زدند و ما هم به کنار اتوبان آمدیم و توقف کردیم. تازه آنجا متوجه شدیم به خودرویمان شلیک شده است.

‎مدیر احمدی‌نژاد، دست راست بابک زنجانی!

‎یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – بابک زنجانی ۱۲ روز است که در زندان اوین به سر می‌برد. پس از فراز و نشیب‌های بسیار و حرف و حدیث‌هایی که درباره میلیاردر نفتی مطرح شد، افکار عمومی تشنه شنیدن اخبار جدیدی درباره اوست. «الف.ک» از مدیرانی بود که محمود احمدی‌نژاد با خود از شهرداری تهران به دولت آورد. این در حالی است که سابقه حضور او در شهرداری تهران، سازمان شهرداری‌های وزارت کشور و شرکت رجا حکایت از پشت پرده دیگری دارد. دوران حضور «ک» در یکی از مناطق آزاد تجاری همزمان با جولان بابک زنجانی و فعالیت‌هایش در این منطقه بوده است. در سال ۱۳۸۹ «ک» به همراه بابک زنجانی و فردی به نام «خ.ح» شرکتی را تاسیس می‌کنند؛ شرکتی که پروژه ایران‌زمین را در دست ساخت داشت و توسط کمیسیون عالی معماری و شهرسازی لغو مجوز شد.

‎برکناری مدیر یک بانک مرتبط با بابک زنجانی

‎یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – مدیر یک بانک خصوصی که آخرین طعمه بابک زنجانی برای فریب دو میلیارد یورویی دولت ایران بود، تغییر می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از عصر ایران، وی یک ماه قبل با بابک زنجانی برای واریز دو میلیارد یورو به حساب این بانک از طریق تاجیکستان به توافق رسیده و موجب شده بود که اطلاعات نادرستی به مسئولان داخلی و تعدادی از نمایندگان مجلس منتقل شود. گفته می‌شود برخی از مسئولان و کارشناسان بارها به وی در مورد ارتباطش با بابک زنجانی هشدار داده بودند اما او توجهی نکرده و معاون خود را به تاجیکستان جهت پیگیری واریز دو میلیارد یورو از طرف بابک زنجانی اعزام کرده بود.

‎احضار مرتضوی به دادسرا در پرونده تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی

‎یکشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – وکیل‌مدافع گروهی از کارگران یک شرکت تولیدی در چابهار از احضار سعید مرتضوی به شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت در روز چهارشنبه هفته جاری – ۲۵ دی ماه – خبر داد. مصطفی ترک‌همدانی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: صبح امروز برای پیگیری پرونده شکایت تعدادی از کارگران شرکت چابهار از سعید مرتضوی – رییس سابق سازمان تامین اجتماعی – به اتهام تصرف غیرمجاز در اموال دولتی، اختلاس و خیانت در امانت به شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت مراجعه کردم که بنا به گفته بازپرس سعید مرتضوی باید چهارشنبه هفته جاری برای ارایه توضیحات در دادسرا حاضر شود.

‎در خواست پناهندگی ۴٫۷۷۷ نفر ایرانی در سال ۲۰۱۳ از آلمان

حنیف حیدرنژاد – سایت انتگراسیون، ۱۱٫۰۱٫۲۰۱۴:  وزارت کشور آلمان روز جمعه، دهم ژانویه  گزارش سالیانه آمار متقاضیان پناهندگی در آلمان مربوط به سال ۲۰۱۳ را منتشر نمود. بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۳،  ۴٫۷۷۷ نفر (سال ۲۰۱۲ ، ۴٫۷۲۸ نفر) ایرانی در آلمان متقاضی پناهندگی بوده اند. به این ترتیب شمار ایرانیان پناه جو در آلمان در سال ۲۰۱۳ با افزایشی برابر ۴۹ نفر، رشدی جزئی معادل ۱% را نشان می دهد. با در نظر گرفتن انواع قبولی پناهندگی، در مجموع ۵۲٫۸% ایرانیان پناه جو در سال ۲۰۱۳ موفق به کسب پناهندگی یا دریافت اقامت به دلایل انسانی در آلمان شده اند. (سال قبل تر: ۵۱٫۹%)