‎هجده نفر طی روزهای گذشته اعدام شدند

‎سه شنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – در طی روزهای گذشته  هجده زندانی در استانهای البرز، لرستان، مازندارن، قزوین، گیلان به اتهام قتل و مواد مخدر اعدام شدند. به گزارش هرانا، پنج زندانی با هویت نامعلوم در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند، اتهام برخی از این زندانیان حمل و نگهداری مواد مخدر بوده است. افکار نیوز، گزارش داده است که سه زندانی از اهالی روستاهای شهرستان دلفان به جرم حمل و فروش مواد مخدر در شهرستان ملایر اعدام شدند.

‎اعدام دست‌کم ۷ زندانی در زندان قزل‌حصار

‎سه شنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – سحرگاه روز دوشنبه دست‎‌کم ۷ متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شدند. به گزارش هرانا، بهرام سلطانی، محسن داوودی، هادی بیگی، میثم حاجی، فیض محمد صابرزهی، نظرعلی فکوک و یونس کرمی زندانیان هستند که به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده و احکام ایشان در دیوان عالی کشور مورد تائید قرار گرفته بود.

‎کارگران معدن چادرملو در اعتراض به اخراج نماینده‌شان دست از کار کشیدند

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – نماینده کارگران تعداد کارگران معترض را بیش از ۲ هزار نفر ذکر کرد./ کارگران پیمانی معدن چادرملو در اعتراض به حکم هیات تشخیص اداره کار اردکان مبنی بر اخراج «بهرام حسنی نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن چادرملو) دست از کار کشیدند. رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از اعتراض صنفی کارگران معدن چادرملو در واکنش به حکم اخراج نماینده صنفی شان خبر داد.

‎مرگ روزانه ۶ کارگر در حوادث کار طی ۹ ماه اخیر

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای ۹ ماه (بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین ۵/۷ کارگر بر اثر حوادث حین کار جان می‌بازند. رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی امروز اعلام کرد که در ۹ ماهه گذشته یکهزار و ۵۵۹ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند.

‎اظهار ناامیدی از احیای دریاچه ارومیه

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رییس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران گفت: با وضع فعلی دریاچه ارومیه امیدی به احیای این دریاچه نیست و حتی احتمال دارد که تا سه سال آینده به کلی خشک شود. کیومرث یزدان‌پناه در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: در واقع اقداماتی که برای احیای این دریاچه باید انجام گیرد، شدنی نیست. به عنوان مثال احیای این دریاچه مستلزم تخریب دو، سه سد بر رودهای بزرگ این منطقه است که حتی اگر این شجاعت را داشته باشد که چنین اقدامی کند به دلیل غلظت بالای نمک پنج سال طول می‌کشد تا دریاچه، نمک موجود را تعدیل کند.

‎نقص برخی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: نقصی که در برخی ایستگاه‌های سنجش ‌آلودگی هوا برای سنجش ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون وجود دارد، بزودی برطرف می‌شود. دکتر محمد هادی حیدرزاده در گفت‌وگو با (ایسنا)، در رابطه با ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا بیان کرد: اداره کل محیط زیست استان تهران ۲۹ ایستگاه ثابت سنجش آلودگی هوا دارد که آخرین آن در هفته هوای پاک در دانشکده محیط زیست افتتاح و راه‌اندازی شد.

‎اظهارات رییس ایمنی هسته‌یی رژیم ایران درباره غبار و گوشت‌های آلوده به رادیواکتیو

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رییس نظام ایمنی هسته‌یی رژیم ایران وجود هرگونه غبار آلوده به مواد رادیواکتیو به کشور را تکذیب کرد. ناصر راست‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا٬ درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال ورود غبار آلوده به اورانیوم به کشور گفت: اطمینان می‌دهم که چنین رویدادی را در کشور شاهد نبوده‌ایم. او با غیرکارشناسی دانستن اظهارات در این باره گفت: برای روشن شدن ابعاد چنین اخباری سازمان انرژی اتمی بارها با قرار دادن دستگاه‌های مکنده بزرگ به آنالیز و اندازه‌گیزی غبار در نقاط مختلف اقدام کرده است و بعد از آزمایش به موردی از آلودگی به مواد رادیواکتیو برنخورده‌ایم.

‎ورود غبار آلوده به اورانیوم به ایران

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ –  – رئیس دانشگاه محیط زیست در همایش محیط زیست،‌ بهداشت و ایمنی (HSE) شرکت‌ها و واحدهای تابع سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) اظهاراتی تکان‌دهنده و جالب را مطرح کرد. به گزارش ایسنا، دکتر اصغر محمدی فاضل در این همایش با اشاره به اینکه موضوع ریزگرد و گرد و غبار امروز به یکی از مهمترین مسائل کشور در حوزه محیط زیست تبدیل شده است، عنوان کرد:‌ بررسی‌های ما از میکروفسیل‌های موجود در ریزگرد و گرد و غبار موجود در کشور نشان می‌دهد که این گرد و غبار از منطقه شاخ آفریقا با استفاده از جریان هوا وارد کشورمان شده است.

‎موج استعفا میان آتش‌نشانان

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – بیست و نه دی‌ماه آتش‌سوزی تولیدی لباس خیابان جمهوری در حالی با مرگ دلخراش دو زن کارگر پایان یافت که معاون خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان مرتبط‌ترین مسئول این پروژه اعلام کرد: کمیته فنی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده و همه‌چیز تحت کنترل است. این در حالی بود که اعضای شورای شهر تهران نیز با تشکیل کمیته‌ای خبر از پیگیری دقیق ابعاد این پرونده دادند و حتی در آخرین جلسه علنی شورا حرف از استعفای شهردار زدند و پرسیدند آیا برای التیام این احساسات شهروندان، شهردار نباید استعفای خود را تقدیم کند؟ آیا جای آن ندارد که با متخلفین برخورد قانونی شود؟

‎حکم دست دادن با نامحرم از نظر سیستانی

‎سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ – س: در کشورهای اروپایی دست دادن به عنوان سلام و درود مطرح است. گاهی ترک آن کار به محرومیت و اخراج از کارخانه و مدرسه و امثال آن می‌کشد. آیا یک مرد و یا یک زن مسلمان می‌توانند در چنین حالات استثنایی دست بدهند؟
‎ج: اگر با پوشیدن دستکش و امثال آن نمی‌شود از آن مشکل رهایی یافت جایز است مرد و یا زن مسلمان با دیگری مصافحه کنند، آنجا که ترک چنان کاری موجب ضرر و زیان طاقت‌فرسا می‌شود.