‎نتیجه محاکمه موسوی و کروبی از زبان وزیر بیدادگستری

‎شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – نتیجه محاکمه موسوی و کروبی چه خواهد بود؟ به گزارش تابناک شرق با توجه به سخنان مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری به موضوع محاکمه موسوی و کروبی پرداخته است. به نوشته این روزنامه: محاکمه بشوند یا نشوند؟ نظر‌ها متفاوت است. وزیر دادگستری دیروز درحالی محاکمه «کروبی» و «موسوی» را به صلاح ندانسته که تا به حال بسیاری از شخصیت‌های سیاسی، خواهان برگزاری دادگاه برای آنها شده‌اند.

‎سرنوشت پرونده اخراج نماینده کارگران «چادرملو» دوشنبه مشخص می‌شود

‎شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – جلسه هیات تشخیص اداره کار اردکان به منظور بررسی شکایت کارفرما (مجتمع معدن سنگ آهن چادرملو) از آقای حسنی‌نژاد، دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس روز چهارشنبه هفته گذشته (۲۵ دی ماه) برگزار شد و صدور حکم این مرجع قانونی به روز ۳۰ دی ماه موکول شد. عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن سنگ آهن چادرملو) می‌گوید حکم هیات تشخیص اداره کار اردکان در خصوص پرونده اخراج «بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس در تاریخ ۳۰ دی ماه صادر می‌شود.

‎چرا نهضت پلنگ کشی راه افتاده؟

‎شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – درباره اینکه دقیقا آمار پلنگ‌های کشته شده چند قلاده است و یا چند پلنگ‌کشی گزارش شده و این گزارش‌ها به رسانه‌ها راه یافته، نمی‌توان دقیق سخن گفت اما بر اساس آنچه پیشتر در اخبار آمده، در دو ماه اخیر این هفتمین پلنگی است که با سرزمین‌مان بدرود می‌گوید! به گزارش ایسنا، «تابناک» در ادامه نوشت: لاشه یک قلاده پلنگ در شهرستان گچساران و در نزدیکی محلی که ابتدای ماه جاری یک توله پلنگ بر اثر برخورد با خودرو بیهوش و بعد تلف شده بود، در حالی کشف شد که به آتش کشیده شده و سوخته است.

‎مجمع تشخیص مصلحت رژیم ایران لایحه پیشگیری از وقوع جرم را تصویب کرد

‎شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه پیشگیری از وقوع جرم، مصوب مجلس شورای اسلامی، که به دلایل مغایرت با شرع و قانون اساسی، مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و به عنوان مورد اختلافی به این مجمع ارجاع شده است، مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت. به گزارش (ایسنا) در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضاء، وزیر کشور، قائم مقام معاونت حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، رییس پیشگیری از وقوع جرم نیروی انتظامی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز دبیر کل و قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز حضور داشتند، پس از استماع نظرات مجلس شورای اسلامی و یکی از حقوقدانان شورای نگهبان ، مصوبات پیشنهادی کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطرح شد و اعضای موافق و مخالف دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.