‎وقفه در درمان، وضعیت جسمی حمیدرضا مرادی را وخیم‌تر کرد

‎جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – صبح امروز وضعیت جسمی حمید مرادی برای ساعاتی به شدت بحرانی شد. به گزارش ‎به گزارش هرانا بنقل از مجذوبان نور، روز چهارشنبه ۱۸ دی حمیدرضا مرادی که دو ماه از بستری شدن او در بیمارستان شهدای تجریش می‌‌گذرد، برای چند ساعت به درد شدیدی در ناحیه شکم و کلیه دچار شد، که پزشکان در تشخیص اولیه خود از احتمال گرفتگی عروق روده خبر داده و وضعیت جسمانی این درویش زندانی را خطرناک توصیف کرده‌اند.

‎بازداشت سه شهروند بهایی در سمنان جهت اجرای حکم

جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۲ -IranSOS  – اردشیر فناییان، شیدرخ فیروزیان و گل‌رخ فیروزیان بدون احضار قبلی جهت اجرای محکومیت بازداشت شدند. به گزارش هرانا، در تاریخ ۱۸ دی ماه سه شهروند بهایی ساکن سمنان به نام‌های اردشیر فناییان، شیدرخ فیروزیان و گل‌رخ فیروزیان (خواهر) توسط ماموران امنیتی، بازداشت و برای اجرای حکم راهی زندان سمنان شدند.

‎انتقال دوتن از بازداشت شدگان هوادار تیم تراکتور به بیمارستان

‎پنجشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – دو تن هوادار تراکتور که در پی ارسال اس‌ام‌اس به مسئولین بازداشت شده بودند به بیمارستان منتقل شدند. به گزارش هرانا، یاشار سعادتی و سالار سعادتی که هردو زیر ۱۸ سال سن دارند و هردو مبتلا به نارسایی قلبی هستند در پی بی‌هوشی به بیمارستان شهید محلاتی تبریز منتقل شدند. یکی از نزدیکان این خانواده به گزارشگر هرانا گفت: «مادر این دو جوان که یک لحظه هنگام انتقال با برانکارد موفق به دیدار فرزندان خود در بیمارستان شده بود احتمال ضرب و شتم ایشان را داده است.»

‎محکومیت یک زندانی اهل سنت به شش سال زندان

پنجشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – فواد رضازاده زندانی عقیدتی اهل سنت در زندان رجایی شهر کرج به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه فواد رضازاده در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «فواد رضازاده بدون هیچ مدرکی به شش سال زندان محکوم شده و تنها جرم وی این بود که بعد از فشار و تهدید وزارت اطلاعات قصد خروج از کشور را داشت. وی به محض ورود به اتاق قاضی مورد توهین از سوی قاضی قرار گرفت و حکم به وی ابلاغ شد.»
‎فواد رضازاده فعال مذهبی اهل سنت که پس از تحمل ۱۸ ماه حبس از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، هنگامی که قصد خروج از کشور را داشت در شهرستان «پلدشت» توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۴۰ روز بازداشت در اداره اطلاعات ارومیه مستقیما به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد.

‎گری لوییس عنوان کرد: ‎خشکسالی هامون تهدیدی برای بشریت است

جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – هماهنگ کننده سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران که به منظور بازدید از هفتمین تالاب بین المللی هامون به ایران و منطقه سیستان سفر کرده بود، اظهار داشت: امنیت بشریت و انسان ها در سیستان به طور جدی مورد تهدید قرار گرفته است. به گزارش مهر، گری لوییس که به منظور بررسی مشکلات زیست محیطی تالاب هامون به سیستان سفر کرده بود با ابراز خرسندی از دیدار با مردم این منطقه گفت: ناراحتم که مردم در این شرایط سخت به سر می برند و قول می دهم که صدای آنها را به جامعه جهانی برسانم.

‎کمبود فضای فیزیکی مشکل عدیده زندان‌ها در سراسر کشور است

جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس سازمان زندان‌ها گفت: یکی از مشکلات عدیده زندان‌ها در سراسر کشور کمبود فضای فیزیکی و نیز نداشتن فضا در بسیاری از شهرستان‌های بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت که دارای حوزه قضایی بوده و فاقد بازداشتگاه هستند، است. به گزارش فارس، رئیس سازمان زندانهای کشور که جهت بررسی وضعیت زندانهای استان چهارمحال و بختیاری و همچنین دیدار با مقامات قضایی، و حوزه های مرتبط با سازمان زندانهای به این استان  سفر کرده است گفت: چهارمحال و بختیاری نیز همانند دیگر استانها با کمبود فضایی فیزیکی زندانها مواجه است. وی افزود: یکی از مشکلات عدیده زندانها در سراسر کشور کمبود فضای فیزیکی و نیز نداشتن فضا در بسیاری از شهرستانهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت که دارای حوزه قضایی بوده و فاقد بازداشتگاه هستند، می‌باشد.