‎اخلال در دفن اجساد بهاییان شهر تبریز

‎چهارشنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۲ – مسئولین از غسل و دفن اجساد بهاییان شهر تبریز با تابوت ممانعت به عمل آوردند. به گزارش هرانا، پس از تخریب بسیاری از گورستانهای بهائیان ایران، از مرداد ماه سال ۹۰ جامعه بهائی شهر تبریز نیز اجازه غسل عزیزان از دست رفته خود را ندارند. بعد از فوت خانم فاطمه سلطان زارعی از طرف گورستان تبریز (وادی رحمت) اعلام شد که اجازه غسل و استفاده از تابوت (طبق تعالیم دیانت بهائی) را ندارند و یا از دفن این شهروند بهائی جلوگیری خواهد شد.

‎اعدام دست‌کم دو زندانی در تبریز و زاهدان

‎چهارشنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – روز دوشنبه یک متهم به قتل در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی متهم به قتل دیگر در زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سپیده دم دوشنبه ۳۰ دی ماه جوان ۲۷ ساله‌ای بنام «سجاد پورنجف» که از فروردین ماه سال ۱۳۸۷ به اتهام قتل عمد در زندان مرکزی تبریز بسر می‌برد، در محوطه این زندان از طریق چوبه دار اعدام شد.

‎انتقال چهار زندانی اهل سنت قزل‌حصار به نقطه‌ای نامعلوم

‎چهارشنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۲ – ساعتی پیش چهار زندانی اهل سنت زندان قزل‌حصار که با حکم اعدام روبرو هستند به مکان نامعلومی منتقل شدند. به گزارش هرانا، صبح روز جاری چهارشنبه ۲ بهمن ماه حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی از واحد ۳ زندان قزل‌حصار کرج به مکان نامعلومی منتقل شدند.
از آنرو که این چهار زندانی با حکم اعدام روبرو هستند انتقال ناگهانی ایشان باعث بروز نگرانی در مورد اجرای حکم اعدامشان شده است.

‎شبنم مددزاده از زندان آزاد شد

‎سه شنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – شبنم مددزاده بدون حتی یک ساعت مرخصی پس از ۵ سال از زندان اوین آزاد شد؛ فرزاد مددزاده همچنان در زندان بسر می‌برد. به گزارش هرانا، شبنم مددزاده نایب دبیر شورای تهران دفتر تحکیم وحدت و عضو انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم کرج است که از تاریخ یکم اسفند ماه ۱۳۸۷به همراه برادرش فرزاد مددزاده توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هرکدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند، ساعتی پیش از بند زنان زندان اوین آزاد شد.