‎گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان عقیدتی محکوم به اعدام٬ ‎لیست زندانیان محکوم به اعدام اهل سنت در زندان‌های ایران

پنج شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – درشصت و شش امین روز از اعتصاب چهار زندانی عقیدتی اهل سنت وضعیت ایشان بسیار وخیم گزارش شده است. بنا به گزارش هرانا، طی روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه حامد احمدی یکی از چهار زندانی اعتصاب کننده از هوش می‌رود و وی را به بهداری زندان منتقل می‌کنند. یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «بعد از چند ساعت که وی به هوش می‌آید متوجه می‌شود که تمام لباس‌هایش خیس است. از دیگر زندانیان که سئوال می‌کند به وی می‌گویند پزشک اورژانس باور نمی‌کرد که بی‌هوش شده‌ای و برای همین اول رویت آب ریخته است.»

‎هانی یازرلو محروم از دسترسی به پزشک و درمان

پنج شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مسئولین زندان اوین از سه ماه پیش دکتر هانی یازرلو را از دسترسی به پزشک متخصص و درمانگاه خارج از زندان محروم کرده‌اند. بنا به گزارش هرانا، هانی یازرلو که برای اسکن قلب باید برای سه مرحله به بیمارستانی خارج از زندان اعزام می‌شد، از شهریور ماه سال جاری و در مرحله سوم آزمایشات از ادامه آن بازمانده است.

‎وضعیت نگران کننده چهارتن از زندانیان عقیدتی در ارومیه

پنج شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – چهارتن از زندانیان اهل سنت در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات ارومیه در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برند. بنا به گزارش هرانا، افشین انتظاری، فخرالدین غفوری، ناصح حسین‌پور و وفا عایلی صبح روز سه‌شنبه ۱۹ آذر ماه از سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج به سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند.

آمار تکان‌دهنده ایدز در کودکان کار

پنج شنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مینو محرز، رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران، آمار کودکان کار مبتلا به ایدز و هپاتیت را “تکان‌دهنده” و “بسیار وحشتناک” خوانده است. به گزارش هرانا بنقل از فارس، نتیجه آزمایش ایدز و بیماری‌های عفونی روی هزار کودک کار ساکن تهران، نشان داد که ۵ درصد آنها به ایدز مبتلا هستند و بیشترشان هم هپاتیت دارند.

‎ اخراج ۲۰۰ نفر از کارگران فضای سبز و عمرانی سنندج

چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – شهرداری سنندج ۲۰۰ نفر از کارگران منطقه ۱، ۲، ۳وهم‌چنین منطقه بهاران را اخراج نمود. به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، این کارگران قرار داد یک ساله با شهرداری داشتند ودرحالی اخراج شدند که هنوز موعد قراردادشان به پایان نرسیده است.

‎حقوق ۱۷ میلیونی زنجانی در یک روز

۱۹ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه ریشه بابک زنجانی به ۲۰ سال قبل بازمی‌گردد، گفت: عامل پیدایش اشخاصی مانند بابک زنجانی و مه‌آفرید خسروی ولنگاری دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است. حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون تلفیق خانه ملت در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ریشه بابک زنجانی به ۲۰ سال قبل باز می‌گردد، اظهار داشت: عامل پیدایش اشخاصی مانند بابک زنجانی و مه‌آفرید خسروی ولنگاری دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

‎۱۵۰ کارگر در پارس جنوبی با دو ماه کار بی‌حقوق اخراج شدند

‎۱۸ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – شرکت پیمانکاری «صنعت سپاهان صادق» که از پیمانکاران تامین کننده منابع انسانی در شرکت «آذر خاک» است، بعد از آنکه منابع مالی مورد نظرش از سوی شرکت آذرخاک تأمین نشد، ضمن توقف فعالیت‌اش، تمامی ۱۵۰ کارگری که به واسطه این شرکت کار می‌کردند را اخراج کرد.

‎مشهورترین ایرانی‌هایی که تفنگ کشیدند

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – اتوبان، اسلحه، تصادف، خانواده، اراذل و اوباش و مداح معروف، کلید واژه‌هایی است که این روزها در تمام رسانه‌ها و سخنان مردم می‌شود مشاهده کرد. ماجرا از آنجا شروع شد که خبری به سرعت در شهر پیچید که محمود کریمی بعد از یک تصادف ساده از اسلحه خود استفاده کرده است. به گزارش ایسنا،‌ نامه نیوز در ادامه نوشت: این خبر به گونه دیگر نیز روایت شد و منابع خبری دیگر از حمله اراذل و اوباش به این مداح معروف تهران خبر دادند و اعلام کردند که کریمی برای دفاع از خود از سلاح گرم استفاده کرده است. محمود کریمی این ماجرا را اینگونه روایت می‌کند:

‎رضا امیرخانی : ‎اعضای وزارت ارشاد را از لشگر اجنه انتخاب نفرمایید!

پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – رضا امیرخانی در دیدار هنرمندان با رییس‌جمهور، گفت: آقای رییس‌جمهور! ممیز و حامی و داور و سایر اعضای وزارت ارشاد را از لشگر اجنه انتخاب نفرمایید! به گزارش (ایسنا)، متن صحبت‌های این نویسنده که شامگاه چهارشنبه، ۱۸ دی‌ماه، در دیدار هنرمندان با حسن روحانی در تالار وحدت سخن گفت، به این شرح است: «طالع بخت “رییس‌جمهوربین” من ۱۶ سال یک‌بار طلوع می‌کند! ۱۶ سال پیش فرصت داشتم تا رودررو نکاتی را خدمت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عرض کنم. بعد از ۱۶ سال مجددا این فرصت به من رسید تا این‌بار با آقای دکتر روحانی صحبت کنم. این فرصت را قدر می‌نهم و در این طالع پرادبار کم‌اقبال بختی می‌بینم و حکمتی.