مهندس حشمت الله طبرزدی بازداشت شد

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مهندس حشمت الله طبرزدی توسط سه تن از مامورین دادستانی در منزل شخصی خود بازداشت شد. به گزارش هرانا، ظهر چهارشنبه ۲۵ دی ماه مامورین دادستانی با مراجعه به منزل مهندس حشمت الله طبرزدی و ارایه احضاریه دادستانی ایشان را بازداشت کردند. یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «بازداشت وی بزور صورت گرفته و وی اعلام کرده در صورت ادامه برخورد اهانت آمیز از جانب ماموران، اعتصاب کرده و ضمنا مسئولیت بروز هرگونه بیماری احتمالی‌اش برعهده سیستم امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی می‌باشد.»

‎درخواست وزیر آموزش و پرورش برای عفو «معلمان بازداشت شده»

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – وزیر آموزش و پرورش در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد با توجه به مناسبت‌های پیش رو، تعدادی از معلمانی که در بازداشت به سر می‌برند و حکم قضایی دارند، مورد عفو قرار گیرند. به گزارش ‎هرانا٬ مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی درباره اقدامات صورت گرفته توسط این وزارتخانه برای آزادی برخی معلمان عضو تشکل‌های صنفی فرهنگیان که در بازداشت به سر می‌برند، افزود: تمام تشکل‌های فرهنگیان دارای مجوز از وزارت کشور مورد احترام آموزش و پرورش هستند و از دید ما به عنوان فرصت‌هایی برای آموزش و پرورش تلقی می‌شوند.

‎ممانعت از اعزام پیمان کاسن ‎‌نژاد به بیمارستان

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مسئولین از اعزام پیمان کاسن‌نژاد زندانی بند ۳۵۰ زندان اوین به بیمارستان ممانعت کردند. به گزارش هرانا،  این زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که از تشنج و حمله‌های عصبی رنج می‌برد از اعزام به مرخصی درمانی محروم بوده و بدلیل نپوشیدن لباس فرم زندان و نزدن دستبند از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری شده است. وی که ۳۰ ماه از ۳ سال محکومیت خود راسپری کرده است، بار‌ها تقاضای مرخصی درمانی خود را به مسئولین مطرح کرده، ولی هربار با مخالفت دادستانی تهران و وزارت اطلاعات روبرو شده است.

‎اعدام دست‌کم هفت زندانی در زندان رجایی شهر

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – سحرگاه روز سه‌شنبه دست‌کم ۷ زندانی متهم به قتل عمد در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سپیده دم روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه دست‌کم ۷ زندانی از زندان رجایی شهر کرج در محوطه این زندان از طریق حلق آویز اعدام شدند.

‎دکتر علی رشیدی با تایید محکومیت روانه زندان شد

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – دکتر علی رشیدی اقتصاد دان برجسته و فعال ملی گرا با تایید محکومیت ۲ سال زندان خود روانه زندان اوین شد. به گزارش هرانا، طی روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه دکتر علی رشیدی، استاد دانشگاه، بنیانگذار و رییس انجمن اقتصاددانان ایران و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران، که برای ابلاغ حکم دادگاه تجدید نظر به دادسرای اوین فراخوانده شده بود، با تایید حکم ۲ سال حبس تعزیری به زندان اوین منتقل شد.

‎شکایت ۱۵۰۰ کارگر بیمه‌شده از بروز تخلفات در تامین اجتماعی

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – «نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته‌ای که تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی قراردارند از طریق نمایندگان خود به یک وکیل دادگستری وکالت داده‌اند تا بابت تخلف‌های احتمالی مسئولان سازمان تامین اجتماعی در مراجع قضایی اقامه دعوی کند». یک وکیل دادگستری گفت: گروهی از کارگران بیمه شده سازمان تامین اجتماعی به استناد گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس از این سازمان به وی وکالت پیگیری قضایی داده‌اند.

‎تعویق ۲ تا ۴ ماه از حقوق کارگران پروژه پل میانگذر دریاچه ارومیه

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – نماینده کارگران با بیان اینکه برای پی گیری مطالبات معوقه‌مان به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شکایت کرده‌ایم، افزود: با وجود آنکه از هیئت تشخیص اداره کار رأی به مصادره اموال پیمانکار گرفته‌ایم اما متاسفانه کارفرما با اتمام بخش اصلی پروژه، تجهیزات خود را به مکانی دیگر انتقال داده است. جمعی از کارگران شاغل و بیکار شده پروژه «پل میان گذر» دریاچه ارومیه که زیر نظر شرکت صنایع دریایی ایران صدرا فعالیت دارند با حضور در دفتر ایلنا در ارومیه به مشخص نبودن آینده شغلی خود اعتراض کردند و خواستار دریافت مطالبات معوقه‌شان شدند.

‎عفو یک محکوم به اعدام در پای چوبه دار

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – مدیر زندان مرکزی اراک گفت: یک نفر از زندانیان محکوم به اعدام این زندان در زمان اجرای حکم با گذشت شاکی به زندگی بازگشت. به گزارش فارس از اراک، حسین ونکی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با گذشت اولیای دم یک زندانی در زندان مرکزی اراک در زمان اجرای حکم به زندگی بازگشت.

‎آلودگی آب شرب ۱۰۰۰ نفر را در پردیس راهی بیمارستان‏ کرد

‎چهارشنبه٬ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – بیش از یک هزار نفر در پردیس در پی آلودگی آب شرب راهی بیمارستان‏ها شدند. به گزارش فارس از شرق استان تهران، عصر امروز حسین معصومی‏اصل، رئیس اداره مبارزه با بیماری‏های منتقله از راه آب و غذای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، فرماندار شهرستان پردیس و شماری از مسئولان، در بازدید از بیمارستان شفای پردیس، به آلودگی آب شرب مصرفی شهروندان شهر پردیس و بخش جاجرود اذعان کردند.

‎مسمومیت ۶۹ کارگر پسته پاک‌کن با گاز

‎چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – کارشناس روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از مسمومیت ۶۹ کارگر در یک کارگاه پسته پاک‌کنی بر اثر گاز CO خبر داد. آرزو دهقان در گفت‌وگو با (ایسنا)، در تشریح جزئیات مسمومیت ۶۹ نفر با گاز CO در کرمان، گفت: در پی تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵، در روز گذشته دو مورد مسمومیت اعلام شد.