‎احمد کریمی از شرایط جسمی نگران کننده ای برخوردار است

جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – احمد کریمی زندانی تبعیدی به گنبدکاووس از سردردهای عصبی و مشکلات معده رنج می‌برد و مسئولین رسیدگی‌ای به وضعیت وی نمی‌کنند. به گزارش هرانا، احمد کریمی زندانی سیاسی تبعید شده به زندان گنبد کاوس که خود و خانواده‌اش بار‌ها تقاضای انتقال به یکی از زندانهای استان تهران را از مسئولین زندان کرده و با جواب منفی ایشان روبرو شده‌اند، مدت زیادی است به بیماری حاد معده و سردردهای شدید عصبی مبتلا شده است.

‎اعدام دست‌کم یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – روز دوشنبه هفته جاری دست‌کم یک زندانی متهم به قتل در محوطه زندان مرکزی زاهدان اعدام شد. به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۹ دی ماه «حسین رستمی» در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شد.

‎دو سال زندان برای دراویش مجروح واقعه کوار

جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – ابراهیم فضلی، محمدعلی سعدی و اصغر کریمی که در جریان واقعه حمله تندروان مذهبی به دراویش گنابادی کوار، مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند با حکم دادگاه کوار به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و برهم زدن نظم عمومی هر یک به دو سال حبس محکوم شدند.

‎رمضان سعیدی پس از هشت سال زندان آزاد شد

جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – رمضان سعیدی زندانی سیاسی کرد پس از ۸ سال بدون مرخصی از زندان آزاد شد. بنا به  گزارش هرانا، رمضان سعیدی به اتهام هواداری از حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به ۸ سال زندان محکوم شده بود، با پایان دوران محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

وضعیت حقوق بشر در ایران در سالی که به پایان رسید

۱۲ دیماه ۱۳۹۲ – رحمت قاسم بیگلو  – IRF – : همزمان با پایان سال میلادی ٢٠١٣ و آغاز سال ٢٠١٤، سازمان‌های حقوق بشری گزارش دادند که در ادامه فشارها بر کلیساهای ایران و تعطیل کردن کلیساهائی که عمدتاً مسیحیان فارسی‌زبان در آن حضوردارند، کلیسای مسیحی “حضرت پطرس” در تهران، درهای خود را به روی باورمندان و نوکیشان مسیحی فارسی‌زبان بسته است.

‎سوالی درباره تیراندازی یک مداح!

پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – در سال‌های بعد از جنگ اما مداحان جناحی که “کارگزاران برخی جریان‌های سیاسی” هستند ، به وجود آمدند. وظیفه نانوشته و حزبی این مداحان، جذب نیروهای هیأتی و عملیات روانی بر روی افراد مذهبی جامعه برای متمایل کردن‌شان به سمت یک جناح خاص بود و هیأت و مداحی و صدای خوش، وسیله این کار و هدف بود کما این که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری شاهد بودیم که در میان مداحی اهل بیت و در حالی که مردم در حال و هوای عاشورا و کربلا بودند، ناگهان همین مداحان اشعاری در مدح یک کاندیدا می‌خواندند و از مردم سینه زن می‌خواستند همان ها را تکرار کنند!