‎لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» همچنان متوقف در دولت

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – در حالی که بسیاری از فعالان حوزه زنان، تدوین قوانین بازدارنده و حمایتی درباره خشونت خانگی را یکی از راه‌های موثر در کاهش این نوع خشونت می‌دانند. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت بیش از یک‌سال است که در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است ومعاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره علت به طول انجامیدن بررسی این لایحه، گفت: چون این لایحه بعد قضایی نیز دارد، لازم است قوه قضاییه نیز آن را بررسی کند.

‎تشکیل کمیته ویژه اعتیاد زنان در ستاد مبارزه با موادمخدر

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره اینکه آیا ستاد موافق انتشار آمارهای اعتیاد گروه‌های مختلف از جمله دانش‌آموزان معتاد است؟ گفت: ستاد هیچ محدویت و خط قرمزی در اعلام آمارهای اعتیاد و شیوع شناسی ندارد. طه طاهری در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره اینکه همکاری آموزش و پرورش با ستاد مبارزه با مواد مخدر چگونه است و آیا ستاد آمارهای اعتیاد دانش‌آموزان را اعلام خواهد کرد؟ گفت: در حال حاضر بر اساس سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد، همکاری‌های دوجانبه بین آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر آغاز شده و به خوبی پیش می‌رود البته ممکن است در بخشهایی مشکلات اندکی وجود داشته باشد اما برنامه‌ها در حال انجام است.

‎فشارهای ستادمبارزه با موادمخدر برای صدور مجوز “شفق”

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲  – قائم مقام معاون درمان در امور سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد گفت: مرکز درمان اعتیاد شفق، استانداردهای بهداشتی و درمانی مورد تأیید وزارت بهداشت را ندارد. – به (ایسنا)، دکتر احمد حاجبی ضمن بیان این مطلب افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر به جای آن که وزارت بهداشت را برای صدور مجوز تحت فشار بگذارد، بودجه‌های در دسترس‌شان را صرف استانداردسازی محیط کنند.

‎مرگ ۳۹ نفر در کمپ‌های ترک اعتیاد در سال گذشته

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ – مدیر کل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۹ نفر در کمپ‌های ترک اعتیاد جان باختند، اظهار کرد: علت اصلی مرگ و میر در کمپ‌های ترک اعتیاد به دلیل مشکلات چند روزه اولیه سم زدایی و تغییر در شرایط روزهای اولیه فرد دارای اعتیاد است. محسن روشن‌پژوه در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه در سال‌های ۹۰ و ۹۱، ۱۸۶ کمپ ترک اعتیاد مجاز تحت پوشش سازمان بهزیستی در کشور وجود داشت، گفت: در سال ۹۲ آمار کمپ‌ها به ۶۵۷ مورد رسید.

‎ارجاع ۶ مورد “کودک آزاری” به انجمن حمایت از کودکان در آذر ‎ماه

‎جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه در آذرماه سال جاری تعداد کل موارد ارجاع داده شده به انجمن حمایت از حقوق کودکان برای رسیدگی ۱۴ مورد بود، اظهار کرد: از این تعداد شش مورد کودک آزاری صورت گرفته که سه نفر آنها پسر و سه نفر دختر بودند که منجر به مداخله مستقیم و مشاوره توسط این انجمن شد.

‎انگار کوری درد حاکمان است !

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – «همین ابتدا وعده می‌کنیم که اگر هر کدام از مسئولانی که این گزارش به عملکرد نهادهای زیرمجموعه ایشان اشاره دارد، مدعی شوند که وضع آنگونه که شرح داده شده نیست، حاضریم نقطه نظرات ایشان را بی کم و کاست منتشر نماییم اما اگر این گونه نبود، حق داریم بر مواضعمان مانده و ادعا کنیم متاسفانه برای برخی از ایشان نه قانون ملاک است، نه وظیفه و نه حتی انسانیت.»