‎یک زندانی در یاسوج اعدام شد

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – یک زندانی ۴۵ ساله،در زندان یاسوج به  اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر اعدام شد. بنا به گزارش هرانا، این فرد حدود سه سال پیش در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده بود.

‎وخامت حال احمد دانشپور مقدم و انتقال به بهداری

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – روز گذشته احمد دانشپور مقدم زندانی سیاسی محکوم به اعدام در پی وخامت حال جسمی و با حالت بی هوشی به بهداری منتقل شد. بنا به گزارش هرانا، این زندانی سیاسی که به بیماری کولیت اولسراتیو مبتلاست وی در اثر این بیماری تا کنون بیش از ۴۰ کیلو کاهش وزن داشته است روز شنبه این زندانی با وخامت حال جسمی اش بی هوش شده و از ناحیه چانه نیز مصدوم شد، علی رغم وخامت حال جسمی مسئولین زندان از انتقال وی به بیمارستان سر باز می زنند.

‎حمید رسایی به حبس و شلاق محکوم شد

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – حمید رسایی، مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی به دلیل انتشار یادداشتی انتقادی درباره علی لاریجانی به حبس و شلاق محکوم شد. به گزارش هرانا به نقل از دانا٬ سعید ذاکری دبیر سیاسی هفته‌نامه ۹ دی هم با شکایت دادستان تهران به حبس و شلاق محکوم شده است. هر چند این حکم با اعتراض متهمان هم‌اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد، اما رسایی در این باره به فارس گفت: این یادداشت، انتقادی به عملکرد و مواضع انتخاباتی آقای لاریجانی بود، اما به هیچ وجه توهین‌آمیز نبود.

‎نهمین ماه بلاتکلیفی دراویش زندانی در عادل آباد شیراز

‎‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – چهار درویش گنابادی محبوس در بند امنیتی زندان عادل آباد شیراز در حالی ۹ ماه را در حالت بازداشت موقت سپری می‌کنند، که دادگاه آن‌ها برای دومین بار به تعویق افتاد. به گزارش ‎هرانا به نقل از مجذوبان نور، محسن اسماعیلی٬ ابراهیم بهرامی٬ محمد صادقی و محمدعلی دهقان دروایشی هستند که به اتهام «تشکیل گروه تروریستی علیه نظام»، «شرکت در تجمعات به قصد براندازی» و «محاربه با خدا» به مدت ۹ ماه با تمدید قرار بازداشت از سوی قاضی پرونده در زندان به سر می‌برند.

‎تجمع جمعی از کارگران شرکت واحد در اعتراض به برگزاری مقدمات انتخابات شورا

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – در حالی که به گفته یکی از اعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد، برگزاری انتخابات مربوط به این تشکل کارگری تا نیمه بهمن‌ماه خاتمه می یابد، صبح امروز جمعی از کارگران شرکت واحد بار دیگر در اعتراض به نحوه برگزاری مقدمات برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار این واحد خدماتی در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند. در حالی که به گفته یکی از اعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد، برگزاری انتخابات مربوط به این تشکل کارگری تا نیمه بهمن‌ماه خاتمه می یابد، به گزارش ایلنا صبح امروز جمعی از کارگران شرکت واحد بار دیگر در اعتراض به نحوه برگزاری مقدمات برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار این واحد خدماتی در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

‎صادقی: ‎ما نیز در اداره گذرنامه علت ممنوع‌الخروج شدن افراد را نمی دانیم

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – در زمان اعزام کاروان‌های زیارتی به کشورهای عراق و عربستان، عده‌ای از شهروندان به علل مختلف نمی‌توانند همراه کاروان زیارتی کشور را ترک کنند. این افراد با اینکه تمام هزینه‌های سفر را پرداخت کرده، اما در لحظه خروج از کشور اجازه این امر را پیدا نمی‌کند. به همین منظور به سراغ سردار صادقی، رئیس اداره گذرنامه و مهاجرت نیروی انتظامی تا در مورد مشکل این افراد توضیح دهد. وی گفت: تمامی شهروندان می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه خود به ادارات گذرنامه محل زندگی خود مراجعه و نسبت به ممنوع‌الخروج بودن و یا نبودن خود اطلاع حاصل کنند.

‎فساد دیوانی طبقه نوکیسه با ملت ایران چه می‌کند؟

‎دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ – IranSOS – از میلیاردرهای بانکی تا تریلیونرهای نفتی و نسل جدید «آبراموویچ‌های ایرانی» پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و سیاست‌های جدید توسعه‌ای، طبقه جدیدی را در نظام جمهوری اسلامی پدید آورده که تنها به دنبال رانت‌جویی‌های خود است. به گزارش فارس، با پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و به وجود آمدن فضای سیاسی اجتماعی جدید در درون نظام جمهوری اسلامی زمینه برای اجرای برنامه‌های جدید اقتصادی و سیاسی در کشور فراهم شد.

‎شمار یوزهای ایرانی به ۵۰ قلاده رسید

‎دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی از امضای پیش‌نویس تفاهمنامه یوزپلنگ ایرانی خبر داد و گفت: ایران با اقداماتی که در زمینه حفظ این گونه در خطر انقراض انجام داده است موفق به حفظ ۵۰ قلاده یوزپلنگ شده است. به گزارش (ایسنا)، هومن جوکار در مراسم امضای تفاهمنامه بیمه یوزپلنگ ایرانی و محیط‌بانان زیستگاه‌های یوزپلنگ گفت: تنها زیستگاه کنونی یوزپلنگ آسیایی در ایران است از این رو با اجرای برنامه‌های مدون در حفظ آن بکوشیم؛ چرا که یوزپلنگ آسیایی در مناطق تاریخی در آسیا ازبین رفته و وضعیت آن در شرایط بحرانی قرار دارد. البته با اقداماتی که ایران برای این گونه در خطر انقراض انجام داده است حدود ۵۰ قلاده در ایران زیست می‌کنند.

‎قوه قضاییه و آزمون رسیدگی به پرونده بابک زنجانی

‎دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – دستگاه قضایی بار دیگر با پرونده‌ای مواجه شد که افکار عمومی هر لحظه در جستجوی آخرین اخبار آن هستند، در حقیقت قوه قضاییه در آزمون رسیدگی به پرونده بابک زنجانی خود را در معرض قضاوت مردم قرار داده است. پرونده‌ای که پس از برملا شدن فساد گسترده مالی در ترکیه بیش از گذشته نام بابک زنجانی را بر سر زبان‌ها انداخت. به گزارش (ایسنا)، عصر روز نهم دی ماه خبری مبنی بر بازداشت بابک زنجانی بر روی خروجی‌های رسانه‌ها قرار گرفت و در این راستا حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا این خبر را تایید کرد و در رابطه با دلیل بازداشت وی گفت: با توجه به این‌که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است بیان علت بازداشت بابک زنجانی ممنوع است.