‎گزارشی از ۷۱مین روز اعتصاب غذای زندانیان در قزل‌حصار

‎سه شنبه ,۲۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – با گذشت بیش از ۷۰ روز از اعتصاب غذای زندانیان اهل‌سنت و در پی وخیم شدن وضع جسمی در بهداری با توسل به زور به ایشان سرم وصل شد.
‎گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۱ دی ماه و در پی درخواست دادیار ناظر بر زندانهای تهران «نصیرپور» از مسئولان زندان چهار زندانی اهل‌سنت اعتصابی را با برانکارد به بهداری زندان منتقل کرده و پزشک بهداری در گزارشی مفصل وضعیت سلامت ایشان را خطرناک اعلام می‌کند.

‎محرومیت دو هفته‌ای زندانیان عقیدتی از آب گرم

‎سه شنبه ,۲۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – زندانیان عقیدتی سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج طی دوهفته گذشته از آب گرم محروم بوده‌اند. بنا به  گزارش هرانا، از دوهفته پیش زندانیان سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج که زندانیان عقیدتی اهل‌سنت در آن نگهداری می‌شوند از آب گرم برای استحمام محروم هستند. قطع آب گرم این سالن در حالی صورت می‌گیرد که سالن‌های ۱۱ و ۱۲ که در بند ۴ و در زیر سالن ۱۰ واقع شده‌اند از آب گرم برخوردار هستند.

‎انتقال دست‌کم شش زندانی جهت اجرای حکم اعدام

‎سه شنبه ,۲۴ دی ۱۳۹۲ – iranSOS – طی روز جاری دست‌کم ۶ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. بنا به گزارش هرانا، طی روز جاری دوشنبه ۲۳ دی ماه ۶ زندانی از بندهای ۲ و ۶ زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شدند تا طی روزهای آینده حکم اعدام در موردشان به اجرا در آید.

‎دو زندانی بلوچ به اعدام محکوم شدند

‎سه شنبه ,۲۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – عبدالوحید شه‌بخش و محمود شه‌بخش در دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شدند. بنا به  گزارش هرانا، عبدالوحید شه‌بخش فرزند غوث الدین ۲۲ ساله و محمود شه‌بخش فرزند درمحمد ۲۳ ساله که در فروردین ماه ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان نگهداری می‌شده‌اند به حکم دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شدند.

‎محرومیت دو هفته‌ای از ملاقات برای بیش از ۳۰ زندانی بند ۳۵۰

‎سه شنبه ,۲۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ که هفته گذشته در اقدامی اعتراضی از رفتن به ملاقات امتناع کردند، برای دو هفته از ملاقات با بستگانشان محروم شدند. بنا به  گزارش هرانا، دوشنبه هفته گذشته دست‌کم ۳۰ تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین طی در اعتراض به اقدامات مسئولین زندان و انتقال ۴ نفر از همبندیانشان به سلول انفرادی دست به اعتصاب ملاقات زده و از رفتن به سالن ملاقات جهت ملاقات با بستگانشان سرباززدند.

‎اعدام دو متهم در ساری

‎دوشنبه ,۲۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – حکم قصاص ۲متهم به قتل در زندان ساری اجرا شد. به گزارش هرانا بنقل از واحد مرکزی خبر، دادستان ساری گفت : یکی از این افراد به اتهام قتل عمد پنج نفر به پنج بار قصاص نفس محکوم شده بود. حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری افزود: متهم دیگر نیز به علت قتل عمدی به قصاص نفس محکوم شده بود.

‎نامه سرگشاده مهرداد عارفانی به شاهین نجفی

مهرداد عارفانی: پیام شاهین نجفی را در باره ی هنربندان خواندم و شنیدم ٬ ولی رفیق تبعید ٬ گیله مرد : تمام این ها که گفتی درست ٬ اما حمایت شما از کسی که نان تبعید می خورد و کتاب در ایران چاپ می کند با این مواضعی که گرفته ای بی نهایت متناقض است . یا رفیق بازی کرده ای و یارگیری و یا از بیخ و بن از مرحله پرت افتاده ای ٬ ما هم جماعت کورها و کرها نیستیم ٬ تبعید برای خودش حریمی دارد و حرمتی و شاعر و نویسنده و هنرمند تبعید هم مرزهایی دارد برای خودش ٬ دریوزگی از وزارت ارشاد و چاپ در مجلات حکومتی و این که کتاب در یوزگی و گه خوردم را آنقدر بخرید که تمام شود چه معنا و مفهومی دارد غیر از این که حماقتی بزرگ به خرج داده ای شاهین نجفی ! حقوق پناهندگی از اینجا بگیری و کتاب روی میز وزارت ارشاد ببری ! عجب !

اعدام ۵ زندانی در ‎زندان عادل‌آباد شیراز

‎دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – حکم اعدام پنج قاچاقچی مسلح مواد مخدر با احکام قاطع دادگاه انقلاب صبح امروز در شیراز اجرا شد. به گزارش فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، احکام اعدام این قاچاقچیان که اقدام به حمل و نگهداری مسلحانه ۵۹ کیلوگرم تریاک کرده بودند حسب دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در زندان عادل‌آباد شیراز به اجرا درآمد. احکام این متهمان که همگی در دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه شدند پس از طی مراحل قانونی به تأیید دادستان کل کشور رسید و پس از مخالفت با درخواست عفو این متهمان با استیذان ریاست قوه قضائیه در زندان عادل‌آباد شیراز به اجرا درآمد.

‎چهار واحد صنفی در بندرعباس پلمپ شد

‎دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی هرمزگان دو تن از توزیع کنندگان محصولات ضد فرهنگی در بندرعباس را شناسایی و دستگیر کردند. به گزارش (ایسنا)، سرهنگ بهرام عزیزی،رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی هرمزگان، با اعلام این خبر گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با مروجان محصولات ضد فرهنگی، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی هرمزگان طرح برخورد با عرضه کنندگان محصولات ضد فرهنگی را اجرا کردند.

‎دستگیری ۷۴ هزار نفر در ۹ ماه

‎سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS –  رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگیری ۷۴ هزار و ۹۰۰ قاچاقچی ظرف ۹ ماه خبر داد. به گزارش (ایسنا)، سردار فتح‌الله زمانیان در حاشیه همایش سراسری پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در تشریح عملکرد ۹ ماهه مامورانش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، گفت: میزان کشفیات کالا در ۹ ماهه اخیر ۱۴ درصد افزایش داشته است که ارزش ریالی کالاهای مکشوفه نیز ۹ هزار میلیارد ریال تخمین زده شده است.