‎مخالفت با انتقال زینب جلالیان به زندان ماکو

‎شنبه ,۲۱ دی ۱۳۹۲ – زینب جلالیان شهروند کرد ماکو که در زندان دیزل آباد نگهداری می‌شود اجازه انتقال به زندان محل سکونت خود را پیدا نکرد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زینب جلالیان زندانی بند زنان زندان دیزل آباد کرمانشاه تاکنون چندین بار تقاضای انتقال به زندان محل سکونت خود را به مسئولین ارائه داده و تاکنون با تقاضای وی مخالفت شده است.
‎این موضوع درحالی صورت می‌گیرد که انتقال زندانی به زندان محل سکونت خود پس از محکومیت امری کاملا قانونی است.

‎گزارشی از وضعیت بند کارگری زندان مرکزی زاهدان

‎شنبه ,۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – زندانیان کارگر در زندان مرکزی زاهدان از هرگونه سیستم گرمایشی محروم هستند. بنا به گزارش هرانا، زندانیانی که در ازای یک روز مرخصی در هفته در بندکارگری زندان مرکزی زاهدان نگهداری می‌شوند از حداقل امکانات رفاهی برخوردارند. بند کارگری زندان زاهدان از دوسوله تشکیل شده که یکی به زندانیان «رای باز» و دیگری به زندانیان «نیمه رای باز» تعلق دارد که هردوی این سوله‌ها که به بند آسایشگاه موسوم شده از سیستم گرمایشی مناسب محروم هستند.

‎گزارشی از ۶۸مین روز اعتصاب در قزل‌حصار

‎شنبه ,۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – با گذشت ۶۸ روز از اعتصاب غذای چهار زندانی اهل سنت در زندان قزل حصار، وضعیت ایشان وخیم تر از پیش گزارش شده است. به گزارش هرانا، کمال ملایی پنج‌شنبه شب ۱۹ دی ماه و جمعه ۲۰ دی ماه در چندین نوبت از هوش رفت و به بهداری زندان منتقل شد. وی از ساعت ۹ صبح جمعه در بیهوشی بسر برد و زندان‌بانی بنام حق‌شناس پس از ۲ ساعت اجازه انتقال وی به بهداری را صادر می‌کند و به زندانیانی که قصد انتقال کمال ملایی به بهداری را داشتند توهین می‌کند.

‎آزادی سه زندانی بهایی در شهرهای مشهد و اصفهان

‎شنبه ,۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – الهام روزبهی به همراه طفل شیرخواره‌اش از زندان سمنان و نگار ملک‌زاده و بهنام حدادزاده از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شدند. به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه یک شهروند بهایی به نام «الهام روزبهی» که ازاردی‌بهشت ماه سال جاری همراه طفل شیرخواره‌اش در حال گذراندن محکومیت دو ساله در زندان اصفهان بود طبق قانون آزادی مشروط از زندان شهر مزبور آزاد شد.

‎ایدز در کمین کودکان کار٬ ‎برنامه یونیسف برای کودکان اتباع غیرمجاز ایران

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – نماینده یونیسف در ایران گفت: گسترش HIV در ایران توسط دو عامل معتادان تزریقی و رفتار پر خطر جنسی به شدت افزایش داشته است که متاسفانه این دو عامل از عواملی هستند که به طور مستقیم بر روی کودکان کار ایران تاثیر زیادی می‌گذارد. محمد المنیر صفی الدین در گفت‌و‌گو با (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیا نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد کودکان کار یافت به همین علت نمی‌توان در خصوص عفونت HIV در میان این کودکان نیز صحبتی به میان آورد و اگر آماری هم داده شود فقط به یک منطقه کوچک محدود بوده است.

‎خانم سخنگو به خاطر فیس‌بوک عزل شد؟

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – « اعظم‌السادات حسینی‌ کوهستانی عضو و سخنگوی شورای شهر بهشهر در استان مازندران، به‌دلیل عضویت در «فیس‌بوک» از سمت «سخنگو»یی شورا عزل شد. روز چهارشنبه هفته گذشته دیگر اعضای شورا در جلسه‌ای که خانم حسینی در آن حضور نداشت این تصمیم را اتخاذ و اجرایی کردند.» به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه شرق، « شورای شهر بهشهر ۹ عضو دارد و اعظم‌السادات حسینی تنها خانم عضو این شوراست.

‎شاکی گمنام محمود کریمی رضایت داد

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – فردی که پیش از این درپی شکایت از محمود کریمی در اتوبان بابایی به اتهام تیراندازی از وی شکایت کرده بود در دادسرای ناحیه یک تهران از شکایت خود اعلام گذشت کرد. به گزارش ایسنا پارسینه نوشت: این فرد در گفتگوی کوتاهی گفت: به دلیل تعلقاتی که به اهل بیت(ع) دارم و محمود کریمی نیز یکی از مداحان اباعبدالله الحسین(ع) است از شکایت خود گذشتم. وی افزود: اینجانب ساعتی پیش با حضور در دادسرای ناحیه یک با آقای محمود کریمی دیدار کرده و این اتفاق یک سوءتفاهم بوده است.