‎انتقال دست‌کم دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی

‎چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – دست‌کم دو زندانی متهم به قتل، در زندان مرکزی ارومیه (دریا) جهت اجرای حکم به قرنطینه زندان مزبور منتقل شدند. به گزارش هرانا، صبح روز جاری چهارشنبه ۹ بهمن ماه دست‌کم دو زندانی متهم به قتل به‌نام‌های سراج الدین رسایی و کریم رسایی جهت اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان منتقل شدند.

‎دو زندانی سیاسی عرب زبان در ایران اعدام شدند

‎چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – مامورین وزارت اطلاعات به خانواده هاشم شعبانی و هادی راشدی اعلام نمودند که ایشان سه یا چهار روز پیش اعدام شده‌اند. به گزارش هرانا، از روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲، هاشم شعبانی‌نژاد وهادی راشدی دو فعال فرهنگی شهررامشیر که احکام اعدام آن‌ها توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شده بود، توسط اداره اطلاعات اهواز به مکانی نامعلوم انتقال داده شدند.

‎حمید بابایی به ۱۰ سال زندان محکوم شده است

‎چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – حمید بابایی دانشجوی دکترا از دانشگاهی در بلژیک که به ایران سفرکرده بود، بازداشت و در دادگاه بدوی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. به گزارش هرانا، حمید بابایی دانشجوی مقطع دکترا و بورسیه دولتی در دانشگاه لی یژ بلژیک، که برای دیدار خانواده به ایران سفر کرده بود، روز ۳۰ آذر ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۰ سال زندان به اتهام جاسوسی و همکاری با دول متخاصم محکوم شد.

‎تجمع کارگران فولاد زاگرس در اعتراض به ۷ ماه تعویق حقوق

‎چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – نزدیک به ۲۰۰ کارگر فولاد زاگرس از صبح امروز (چهارشنبه ۹ بهمن ماه) در اعتراض به تعویق هفت ماهه در پرداخت حقوق شان در مقابل فرمانداری شهرستان قروه تجمع کرده‌اند./ مدیر روابط عمومی فرمانداری قروه، علت تجمع کارگران فولاد زاگرس را معوقات چندین ماهه آن‌ها عنوان کرد و گفت: مدیرعامل این کارخانه به فرمانداری آمده تا به مشکلات کارگران رسیدگی کند.

‎ نقش مخرب آلودگی هوا در بروز سرطان‌ها

‎چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – رئیس مرکز تحقیقات سرطان: می‌توان گفت که بیشترین رشد سرطان در جهان مربوط به ایران است. البته تاکید می‌کنم که میزان سرطان‌ در حال حاضر در ایران کمتر از دنیا (یک پنجم) است. اما روند رو به رشد آن از تمام دنیا بیشتر است. مرگ ۴۱ هزار ایرانی در سال گذشته به دلیل این بیماری خبر داد. به گزارش (ایسنا)، دکتر محمد اسماعیل اکبری در نشست خبری هفته پیشگیری از سرطان، این بیماری را تلخ‌ترین بیماری و همچنین بدترین مرگ خواند و گفت: سالانه ۸۵ هزار مورد جدید سرطان در کشور بروز می‌کند.